Trwa ładowanie proszę czekać ...

Czajnik elektryczny – funkcjonalność i oryginalne wzornictwo

28 października 2016 0

Czajnik elektryczny to niezwykle ważny element każdej kuchni, pozwalający na przygotowanie aromatycznej kawy i herbaty. Producenci urządzeń gospodarstwa domowego tworzą nowe rozwiązania, które są nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne. Czym należy kierować się wybierając idealny czajnik elektryczny?

Postaw na użyteczność

Czajnik elektryczny powinien być przede wszystkim użyteczny – gotowanie wody musi odbywać się stosunkowo szybko, urządzenie nie może też być zbyt ciężkie. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów czajników o różnych pojemnościach, które możemy dostosować do indywidualnych potrzeb. Masz dużą rodzinę? Zdecyduj się na sprzęt, który zmieści więcej niż 1 litr wody. Jakie elementy tworzą czajnik idealny i na co zwrócić szczególną uwagę oglądając w sklepach kolejne modele? Z całą pewnością nie wyobrażamy sobie urządzenia bez wskaźnika poziomu wody, który ułatwia odmierzenie idealnej ilości potrzebnej do zaparzenia kawy czy herbaty dla całej rodziny. Bardzo ważnym elementem jest również specjalny filtr, który zatrzymuje gromadzące się we wnętrzu czajnika osady (kamień) i chroni przed przedostaniem się ich do filiżanki lub kubka.

Zwróć uwagę na bezpieczeństwo

Wybierając czajnik elektryczny zwróćmy uwagę na to, żeby filtr można było swobodnie wyjąć i wyczyścić. Korzystanie z czajnika ułatwia także obrotowa podstawka, do której można zwinąć kabel. Nie możemy oczywiście zapominać o bezpieczeństwie – producenci nowoczesnych czajników wyposażyli je w systemy, które chronią przed włączeniem się urządzenia bez wody, a także automatycznie wyłączające je po zagotowaniu oraz zdjęciu z podstawki. Wybierając urządzenie warto zwrócić szczególną uwagę na produkty posiadające potrójny system zabezpieczeń. Czajnik elektryczny powinien też mieć lampkę kontrolną oraz ergonomiczny uchwyt. To wszystko gwarantuje, że korzystanie z urządzenia będzie w pełni komfortowe.

Jaka grzałka jest najlepsza?

W sklepach dostępne są czajniki wyposażone w dwa rodzaje grzałek – spiralne oraz płytowe. Czajnik elektryczny posiadający grzałkę spiralną będzie zdecydowanie tańszy, jednak podczas jego eksploatacji należy pamiętać, że element grzewczy musi być całkowicie zanurzony w wodzie podczas jej gotowania – w innym wypadku grzałka ulegnie spaleniu. Zdecydowanie bardziej funkcjonalne, a co za tym idzie również popularne, są więc czajniki z grzałką płytową, które wymagają jedynie minimalnej ilości wody w urządzeniu. Takie modele można łatwiej wyczyścić, grzałka jest całkowicie zakryta, przez co nie osadza się na niej kamień.

Design też ważny

Funkcje czajnika są oczywiście bardzo ważne, jednak we współczesnym gospodarstwie domowym zwraca się również uwagę na estetykę wykonania produktu, jego wzornictwo i wpasowanie się w wystrój wnętrza nowoczesnej kuchni. Bardzo popularne są urządzenia inspirowane stylem minimalistycznym, w chłodnej tonacji, wykonane z błyszczącej stali nierdzewnej, które idealnie komponują się z estetyką współczesnej kuchni. Wiele osób wybiera też czajniki elektryczne utrzymane w stylistyce retro - stają się one coraz bardziej modne. W sklepach znajdziemy również urządzenia wykonane z tworzywa sztucznego, które są bardzo funkcjonalne, a ich powierzchnia nie nagrzewa się. Ciekawym wzornictwem zachwyca też szklany czajnik elektryczny, który prezentuje się bardzo szlachetnie w każdej nowoczesnej kuchni. Szukasz urządzenia idealnego? Wejdź na http://www.delonghi.com/pl-pl/produkty/kuchnia/sprzet-kuchenny/czajniki-elektryczne i sprawdź najlepsze propozycje.

Artykuł sponsorowany