Trwa ładowanie proszę czekać ...

Panele akustyczne: pomysł na upiększenie Twoich ścian i sufitów

18 października 2017 0


Zadbanie o odcięcie się od hałasu to to jeden z tych aspektów,  o które powinno się  już zadbać w trakcie planowania i budowy  domu jednorodzinnego, czy też bloku w mieście. Obecne projekty architektoniczne  utrzymane są w zgodzie z panującą modą  i możliwościami  technologicznymi, a co za tym idzie uwzględniają  wyciszenie miejsc mieszkalnych. Niemniej jednak dawniej nie dbano o takie aspekty, dlatego tez w straszym budownictwie te standardy nie są zachowane. Takie sytuacje zakładają konieczność wspomagania się innymi metodami. Należą do nich chociażby panele akustyczne. Dowiedz się więcej o dekoracyjnych panelach akustycznych na stronie: www.muteboards.pl

Panele akustyczne – jak wyglądają? 

Panele akustyczne należą do okładzin, stosowanych zarówno na ścianach, jak i sufitach.Niemniej jednak w przeciwienstwie do zwyklych okladzin, sa skonstruowane z materialow, ktore odpowiadają za doskonałe wyciszenie pomieszczeń. Bowiem są one wypełniane  z wykorzystaniem pianki z tworzywa sztucznego. Panele akustyczne zakładają doskonałą izolację przed hałasem, ale dodatkowo nie zniekształcają  dźwięku, który obecny jest w pomieszczeniu. Jest to niezwykle ważne, na przykład w przypadku sal wykładowych na wyższych uczelniach. Panele akustyczne stosowane są między  innymi w miejscach, które są użytkowane przez rzesze ludzi. Dodatkowo  bardzo często zakłada się  je w biurowcach, lub też w miejscach, gdzie nagrywana jest muzyka. Na początku panele akustyczne zakładały tylko izolację dźwiękowa bez zwracania uwagi na ich wartość estetyczną, niemniej jednak obecnie produkowane są ich wersje o dużo lepszej wizualizacji dla ludzkiego oka. Dlatego też możemy nie tylko dobrze odizolować się od hałasu, ale także ozdobić nasze mieszkanie, czy pomieszczenia w domu. 

Kiedy najlepiej stosować panele akustyczne? 

Mają one zastosowanie głównie w starszym budownictwie, które w swoich planach nie uwzględniało wyciszenia ścian, czy podłóg. W takich miejscach, szczególnie w większych zbiorowościach ludzkich pojawia się bardzo często chociażby problem słyszanych za ścianą rozmów sąsiadów. Zastosowanie w takiej sytuacji paneli akustycznych daje nam pewność, że już taka sytuacja nie będzie miała miejsca, dlatego też warto je zakupić  i cieszyć się ciszą.

Dodatkową ich zaletą jest mało  skomplikowana procedura zakładania. Można je przymocować  zarówno do ściany, jak i do płyty z gipsu. Dodatkowym atutem tychże paneli jest fakt, że muzyka słuchana  przez nas chociażby w pokoju, nie będzie slyszana przez sąsiadów, a jej jakość się polepszy.Panele akustyczne możemy zainstalować zarówno na suficie, jak i na ścianie. W pierwszym przypadku mogą świetnie zastąpić sufit podwieszany.

wygłuszenie domu

Dekoracyjne panele akustyczne

Chcąc zakupić panele akustyczne , z których dodatkowo można zrobić  dekoracje należy zwrócić szczególną uwagę  na ich wersje 3D. W przeciwieństwie do innych posiadają one bardzo urozmaiconą powierzchnie, a także różnorakie wzornictwo, co pozwala na stworzenie iluzji 3D. Ponadto są odpowiedzialne za dodawanie głębi niezbyt atrakcyjnym, płaskim ścianom. Dzięki czemu mamy wrażenie jakby się poruszały. Przy montowaniu na jednej ścianie, możemy brać pod uwagę różna kolorystykę i fakturę paneli akustycznych, dzięki czemu będzie ona efektownie ozdobiona. 

Niektóre wersje paneli akustycznych z zastosowaniem do ozdabiania, można  samemu pomalować. Dlatego, jeżeli stwierdzimy, że dany wzór już nam sie znudził, możemy z  powodzeniem zmienić jego kolorystykę, bez niszczenia efektu trójwymiarowego. Na rynku dostępne są także wersje paneli akustycznych, które można porównać  do mozaiki, dzięki bardzo efektownym wzorom na ich powierzchni.

Panele akustyczne z zastosowaniem w sypialni i Naszym salonie 

Aby komfortowo zasypiać i spędzać czas w pomieszczeniach takich jak sypialnia, czy salon, należałoby je odpowiednio wyciszyć. W tej kwestii świetnie sprawdzą się różnego rodzaju panele akustyczne, dzięki którym  komfort przebywania w tych pomieszczeniach znacznie się zwiększy, co pozwoli na lepszy odpoczynek. 

W przypadku paneli akustycznych, które  zamierzamy zamontować w pomieszczeniu, gdzie mieści się nasz salon, najlepiej wybrać ścianę, która narażona jest na przepuszczanie największej ilości dzwięków, docierających z zewnątrz. Wersję paneli akustycznych z dodatkowymi wzorami, najlepiej zamontować tylko na jednej ścianie, ponieważ większa ich ilość  wyglądałaby niezbyt estetycznie. wonie: najlepiej wybrać tę ścianę, przez którą do pokoju dziennego przedostaje się najwięcej dźwięków z zewnątrz. Dekoracyjne panele akustyczne warto stosować tylko na niej, ponieważ nadmiar wzorów i faktur może przytłoczyć salon. Trzeba je także dopasować do mebli, które znajdują się w tychże  pomieszceniach. Najlepiej jeżeli szafy, czy komody będą należały do najnowszych kolekcji, ponieważ tylko do nich będą pasować akustyczne panele ozdobne.