Trwa ładowanie proszę czekać ...

Na jakie oszustwa warto zwrócić uwagę podczas robienia przelewu?

31 maja 2017 0

Bezpieczne korzystanie z bankowego konta internetowego domaga się jego rozsądnego prowadzenia. Dlatego należy być czujnym oraz zawsze, kiedy tylko coś wzbudza nasze podejrzenia, nie dopuszczać do realizacji transakcji. Pomoże to walczyć ze złośliwym oprogramowaniem oraz z cyberprzestępcami.

Najważniejsze zasady

W trakcie robienia przelewów należy pamiętać o kilku najważniejszych zasadach.  Po pierwsze, trzeba używać wyłącznie aktualnego oraz oryginalnego oprogramowania. Następnie, należy korzystać z aktualnej wersji przeglądarki. Wszystkie transakcje bankowe należy wykonywać na własnym komputerze. Jeśli widzimy, że jakaś strona jest podejrzana, bądź prezentuje się nieodpowiednio
to należy ją opuścić oraz nie klikać w znajdujące się na niej linki. Istotne jest również to, aby nie otwierać maili od nadawców, których się nie zna. Podczas korzystania z bankowości elektronicznej trzeba zwrócić uwagę, czy dana witryna posiada protokół SSL. Bank nie będzie sam z siebie prosić o podanie jakichkolwiek danych, a także nie oferuje żadnych testów. O tym dodatkowo należy pamiętać. Bycie ostrożnym i nade wszystko rozsądnym pozwoli uchronić się przed oszustwami.

Serwisy, którym warto zaufać

Jeśli dokonujemy z kolei opłat za pomocą serwisów płatniczych, takich jak bm.pl to tak samo musimy zwracać uwagę na kilka kwestii. Podstawą jest sprawdzenie rekomendacji strony. Później, warto przyjrzeć się, czy nie ma na niej komunikatów, jakie wzbudzają podejrzenia. Nie bez znaczenia będzie dokładne przejrzenie regulaminu serwisu, wraz z uwzględnieniem formularza rejestracyjnego. Następnie, jeszcze przed podaniem danych osobowych oraz numeru konta bądź karty należy sprawdzić, czy transakcja jest odpowiednio zabezpieczana. Serwis należący do firmy Blue Media jest serwisem profesjonalnym i śmiało może posłużyć za wzorzec dla innych witryn tego rodzaju. Użytkownicy Internetu powinni być wyczuleni na to, co pojawia się na stronach poprzez które chcą dokonywać płatności, niezależnie, czy są to strony bankowe, czy strony należące do prywatnych firm.

Materiał zewnętrzny