Trwa ładowanie proszę czekać ...

Sprzęt AGD do kuchni – co wybrać? Jakie urządzenia będą potrzebne?

16 czerwca 2021 0

Urządzanie kuchni od podstaw to równie ekscytujące, co stresujące zadanie. Każdemu bowiem zależy na tym, by miejsce, w którym przygotowuje się posiłki, było jak najbardziej funkcjonalne. Nic więc dziwnego, że podczas wyboru sprzętu AGD do kuchni w głowie pojawiają się liczne pytania i wątpliwości. Na jakie urządzenia warto się więc zdecydować?

Podstawowe AGD do kuchni – bez tych sprzętów ani rusz

O ile niektóre ze sprzętów kuchennych można traktować jako dodatek, o tyle bez innych kuchnia zwyczajnie nie funkcjonowałaby wydajnie – w każdym razie w dzisiejszych czasach. W jakie urządzenia AGD warto wyposażyć swoją kuchnię?

  • Płyta grzewcza z piekarnikiem – ten drugi element może być kwestią sporną, jednak (jeżeli tylko powierzchnia kuchni na to pozwala) zdecydowanie warto zdecydować się na wybór kuchenki razem z piekarnikiem. Bez względu na to, czy dużo gotujesz, czy jesz w głównej mierze gotowe dania, z pewnością docenisz jego możliwości zarówno podczas samodzielnego przygotowywania bardziej skomplikowanych dań, czy wypieków, jak i odgrzewania mrożonych frytek czy pizzy.
  • Lodówka – najlepiej z zamrażarką. Przy jej wyborze zwróć szczególną uwagę na rozmiar i pojemność; dobierz je tak, by lodówka nie tylko zmieściła się w twojej kuchni, ale także pomieściła wewnątrz ilość produktów odpowiednią do liczby domowników.
  • Okap – samodzielny lub podszafkowy; bez względu na to, jaki wybierzesz, z całą pewnością musisz umieścić go w swojej kuchni, nad płytą grzewczą. Zadba o bieżące pochłanianie zapachów gotowanych potraw oraz odprowadzanie pary, dzięki czemu zminimalizuje ryzyko zawilgocenia powietrza.

Dodatkowe AGD do kuchni – na to warto się zdecydować

urządzenia kuchenne, sprzęt AGD

W przypadku sprzętów dodatkowych lista będzie niewątpliwie dłuższa. Podczas jej tworzenia wzięliśmy pod uwagę przede wszystkim poziom użyteczności i odciążenia w codziennej kuchennej pracy. Jaki więc dodatkowy sprzęt do kuchni warto wybrać?

  • Zmywarka – choć nie jest niezbędnym urządzeniem, to niewątpliwie ułatwia utrzymanie porządku oraz pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Ponadto to urządzenie, które będzie szczególnie przydatne w przypadku większej liczby domowników, a co za tym idzie większej liczby naczyń do umycia.
  • Ekspres do kawy – sprzęt niemalże niezbędny w kuchni każdego smakosza kawy. Na rynku dostępnych jest wiele kompaktowych i niedrogich modeli, dzięki czemu można cieszyć się perfekcyjną kawą bez nadmiernego nadwyrężania budżetu i utraty przestrzeni blatowej.
  • Blender, robot kuchenny, mikser – każde z tych urządzeń odpowiada za inne czynności, wszystkie łączy jednak główne przeznaczenie: pomoc w przygotowywaniu posiłków. Wybór warto podjąć na podstawie analizy typu najczęściej przygotowywanych dań; dla przykładu osoba, która nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez koktajlu, z pewnością będzie chciała zainwestować w dobry blender kielichowy.
  • Toster, opiekacz, gofrownica, grill elektryczny – albo urządzenie wielofunkcyjne, które łączy wszystkie te role dzięki wymiennym płytom grzewczym.
  • Parowar – dodatkowy gadżet, który zastępuje tradycyjne gotowanie na parze nad garnkiem. Gratka dla każdego miłośnika zdrowego odżywiania!
  • Kuchenka mikrofalowa – urządzenie, które umożliwia szybkie odgrzanie wczorajszego obiadu lub gotowego dania ze sklepu, przygotowanie popcornu czy nawet ugotowanie ziemniaków albo ugrillowanie warzyw. Choć to dodatkowe urządzenie AGD do kuchni, to można powiedzieć, że mikrofala należy do grupy najbardziej podstawowego wyposażenia.

Odpowiednio dobrany sprzęt AGD może być znacznym ułatwieniem podczas codziennego przygotowywania posiłków oraz utrzymywania porządku. Dlatego też dobierając urządzenia do kuchni, zastanów się, które będą ci szczególnie potrzebne i wybierz te, które najbardziej usprawnią gotowanie.

Artykuł partnera