Trwa ładowanie proszę czekać ...

Na jaką mokrą karmę dla psa warto się zdecydować?

28 czerwca 2018 0

Chociaż mniej syci, jest wręcz uwielbiana przez czworonogi. Mokra karma, bo o niej mowa, może być podstawą żywienia pupila, jaki i smacznym przysmakiem podawanym od czasu do czasu. Jak ją wybrać, aby zawierała wszelkie składniki odżywcze, których potrzebuje nasz pies?

Najlepsza mokra karma dla psa

Mokra karma zwykle traktowana jest przez właścicieli czworonogów jako uzupełnienie dla karmy suchej. Jej wyłączne stosowanie byłoby bowiem o wiele bardziej kosztowne oraz mniej wygodne. Karmiąc nią psa, na uwadze musimy mieć również to, iż z uwagi na większą zawartość wody jest to pokarm mniej sycący. Ekspert sklepu Pupilo.pl radzi zatem, aby stosować oba typy karm jednocześnie. Wówczas pies otrzyma odpowiednią dawkę substancji odżywczych niezbędnych dla jego prawidłowego rozwoju.

Jak jednak wybrać mokrą karmę, aby jej jakość była odpowiednia? Wystarczy, że zwrócimy uwagę na następujące aspekty:

  • zawartość mięsa – aby pies prawidłowo się rozwijał, potrzebuje odpowiedniej dawki białka zwierzęcego, które zawarte jest w mięsie. Jeżeli karma ma poniżej 4% mięsa, kategorycznie nie powinniśmy jej kupować. Gdy zaś jego zawartość oscyluje w granicach 4-10%, możemy kupić taki produkt, jednak musimy mieć na uwadze to, iż jest to karma niskiej jakości.

Większość karm dostępnych w zwykłych sklepach ma od 10 do 18% mięsa. Jest to całkiem przyzwoity wynik, jednak nie najlepszy. W sklepach zoologicznych z powodzeniem znajdziemy bowiem lepsze karmy zawierające 19-27% mięsa. To całkiem wartościowe produkty.

Jednak najlepsze karmy w swym składzie mają ponad 27% mięsa i to ich powinniśmy szukać, jeżeli zależy nam na odpowiednio zbilansowanej diecie psa. Produkty tego typu znajdziemy na Pupilo.pl, na przykład w ofercie marki dolina Noteci Premium,

  • rodzaj mięsa – wybierając mokrą karmę, należy również zwrócić uwagę na jakość mięsa. Najlepiej jeżeli będzie to świeże lub suszone mięso. W składzie niektórych karm znajdziemy również mączkę mięsną.

Jest to bomba proteinowa bardzo dobra dla psa, jednak pod warunkiem, iż jest dobrej jakości. Warto zatem unikać bliżej nieokreślonej mączki i wybierać karmy zawierające w swym składzie mączkę z konkretnego mięsa, na przykład mączkę z wołowiny czy też mączkę z kurczaka,

  • obecność zbóż – na rynku znajdziemy karmy posiadające zboża, jak i ich pozbawione. Te drugie są najbardziej wartościowe. Zwykle również w ich składzie znajduje się najwięcej mięsa. Pamiętajmy, iż w naturze nasi pupile nie żywią się zbożami. Jednak jedynie najdroższe karmy nie zawierają ich w ogóle.

Wybierając mokrą karmę, zwróćmy zatem uwagę przede wszystkim na zawartość i rodzaj mięsa, a potem na rodzaj zbóż. Powinny one występować w formie pełnych ziaren.

Najlepsza karma dla labradora

Wybierając mokrą karmę, pod uwagę należy wziąć nie tylko jakość i cenę produktu, ale również inne czynniki, w tym wiek psa, jego masę, styl życia oraz preferencje. W ofercie niektórych producentów znajdziemy również karmy, które są produkowane dla konkretnych ras psów. To dobre rozwiązanie, gdyż zapewnia optymalną dawkę składników odżywczych.

Jeżeli szukamy odpowiedniej karmy dedykowanej labradorom, możemy zdecydować się na produkty marek Royal Canin oraz Eukanuba przeznaczone dla psów właśnie tej rasy. Dzięki idealnie zbilansowanej zawartości poszczególnych składników stosowanie karmy ma dla psa wymierne korzyści, w tym przede wszystkim:

  • chroni jego układ pokarmowy,
  • wzmacnia naturalną odporność,
  • dba o prawidłowy wzrost i odpowiednią masę ciała,
  • gwarantuje zdrową skórę i błyszczącą sierść,
  • wspomaga higienę jamy ustnej,
  • redukuje alergeny,
  • jest po prostu smaczna.

Podsumowując, na rynku znajdziemy szereg różnorodnych mokrych karm dla psów. Przy wyborze tej właściwej, zwróćmy uwagę przede wszystkim na zawartość i jakość mięsa. Aby maksymalnie dostosować produkt do potrzeb pupila, warto zdecydować się na karmę dedykowaną jego rasie. Wówczas zyskamy pewność, iż będzie to pożywienie optymalnie zbilansowane i dostosowane do jego unikalnych potrzeb.