Trwa ładowanie proszę czekać ...

Materace lateksowe — co czyni je produktem profilaktycznym?

2 lutego 2018 0

W kontekście dobrego i zdrowego snu wiele osób skupia się na odpowiednim łożu. Faktycznie może mieć ono wpływ na komfort, choć o wiele ważniejszy pod tym kątem jest znajdujący się na łóżku materac. Obecnie materace dostępne na rynku są bardzo różne. Coraz większą popularnością cieszą się produkty wykonane z lateksu. Co czyni je tak powszechnymi?

Dopasowane do krzywizn kręgosłupa

Ogromną zaletą materacy lateksowych jest ich elastyczność, dzięki czemu doskonale dopasowują się one do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Materac taki można uznać za optymalny pod względem twardości. Nie powstają w nim zagłębienia, a zaraz po podniesieniu się z łóżka wraca on do swojego pierwotnego kształtu.

- Materace lateksowe to gwarancja spokojnego snu, po którym czujemy się w pełni wypoczęci, gdyż nasze mięśnie są doskonale rozluźnione. To również znakomita opcja dla małżeństw o różnych gabarytach i wadze, gdyż materace takie same dostosowują się do sylwetek wypoczywających na nim osób — mówi konsultant sklepu meblezych.pl.

Wytrzymałość

Odporność na odkształcenia to oczywiście tylko jedna z zalet takich materacy. Nie sposób nie zwrócić uwagi na ich wytrzymałość. Nie zużywają się tak szybko, jak klasyczne materace sprężynowe czy piankowe, a ich trwałość określa się nawet na kilkanaście lat.

Antyalergiczne

Materace lateksowe cenione są z jeszcze jednego powodu. Lateks jest bowiem materiałem antyalergicznym, co oznacza, że w ich wnętrzu nie gromadzą się bakterie, grzyby i inne alergeny. Dlatego jest on zalecany wszystkim alergikom. Jest to materac bardzo higieniczny i w związku z tym, że przepuszcza powietrze, przeciwdziała nadmiernemu poceniu. Poza tym zawsze można przeprowadzić jego dodatkową dezynfekcję, do czego niezbędna będzie jedynie para wodna.

Podsumowanie

Nie ulega więc żadnym wątpliwościom, że takie materace lateksowe niosą w sobie wiele zalet, które skutecznie neutralizują ich największą wadę, jaką niewątpliwie jest tutaj wyższa od klasycznych materacy cena. Przy założeniu jednak, że materac taki posłuży nam co najmniej kilka, a nawet kilkanaście lat jednorazowy wydatek można tu uznać za oszczędność, jeżeli mielibyśmy porównać go z zakupem kilku zdecydowanie słabszych materacy, które byśmy w tym okresie zużyli.

 

Materiał zewnętrzny