Trwa ładowanie proszę czekać ...

Planujesz przeprowadzkę? Sprawdź, jak się do niej przygotować!

20 marca 2020 0

Doskonała organizacja i sprawdzone materiały to składowe sukcesu, kiedy stoisz przed wyzwaniem, jakim jest przeprowadzka – przedsięwzięcie wymagające skrupulatności i dobrego planowania. Pośpiech i chaos nie są w tym przypadku dobrymi doradcami. Zdecydowanie lepiej sprawdza się opanowanie i skuteczne, rozłożone w czasie działania, które pozwolą w przetransportowaniu do nowego lokum całego dobytku w wyznaczonym wcześniej terminie bez żadnych strat i uszkodzeń domowych sprzętów, mebli i przedmiotów osobistych.

Czy przeprowadzka musi wiązać się ze stresem i przyprawiać o zawrót głowy? – Okazuje się, że wystarczy ją odpowiednio wcześnie zaplanować, a wszystko przebiegnie gładko i bez zbędnych opóźnień. W planie warto uwzględnić ramy czasowe poszczególnych działań, wyznaczając sobie konkretne cele. Postępując zgodnie z takim planem, zdążymy ze wszystkim na czas i bezpiecznie przewieziemy majątek do miejsca docelowego.

Planowanie – klucz do sukcesu

W jaki sposób najlepiej sporządzić plan działania? – Należy uwzględnić na nim najważniejsze czynności, które musimy wykonać w dniu przeprowadzki oraz na długo przed nią. Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę z tego, że niektórych przedmiotów będziemy potrzebowali do ostatniej chwili, to znaczy nawet w dniu przeprowadzki, inne można spakować z dużym wyprzedzeniem i pozwolić, by poczekały na ten dzień w kartonowych pudłach. Listę takich rzeczy należy przygotować dużo wcześniej (nawet kilka miesięcy przed przeprowadzką) i od razu przystąpić do ich pakowania. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego zamieszania, a co za tym idzie stresu, błędów i start materialnych na skutek uszkodzeń poszczególnych przedmiotów.

Wszystkie przedmioty – zarówno te, które można było spakować wcześniej, jak i pozostawione w mieszkaniu do ostatniej chwili – powinny zostać w kartonach tekturowych dobrze zabezpieczone i opisane. Warto umieścić na nich informację o tym, co znajduje się w środku, kiedy powinny zostać rozpakowane oraz w którym pomieszczeniu. Dzięki temu paczki od razu trafią do pomieszczeń docelowych, a użytkownik będzie wiedział, czy znajdują się w nich przedmioty codziennego użytku, które będą potrzebne bezpośrednio po dotarciu do nowego mieszkania, czy można je będzie rozpakować dopiero po remoncie.

Skrupulatne pakowanie

Kolejną istotną kwestią jest właściwe zabezpieczanie przedmiotów na czas transportu. W tym mogą pomóc odpowiednie akcesoria do pakowania. Możemy się w nie zaopatrzyć na stronie E-hurtownia-opakowan.pl. Znajdziemy tam zróżnicowane opakowania dostosowane do przedmiotów o różnych gabarytach, wymiarach oraz podatności na uszkodzenia. Warto zdać sobie sprawę, że sposób pakowania może być zupełnie inny, jeśli weźmiemy pod uwagę odzież, zastawę stołową, meble, sprzęt TRV i elektronikę. W każdym z tych przypadków powinniśmy uwzględnić cechy konkretnego przedmiotu i uszkodzenia, na jakie jest narażony. Szczególnej uwagi wymaga wrażliwa na wstrząsy oraz drgania elektronika. Z kolei szkło najbardziej narażone jest na stłuczenie, a meble na uszkodzenia na skutek uderzeń i otarć, które dość często zdarzają się podczas wnoszenia i wynoszenia z ciasnych pomieszczeń.

Szeroki asortyment akcesoriów do pakowania i możliwość dopasowania ich do konkretnego przedmiotu znacznie ułatwia zadanie. Do naszego wyboru pozostają kartony tekturowe w różnych rozmiarach i kształtach. Konieczna będzie też taśma pakowa oraz wypełniacze do paczek. Tych ostatnich jest całkiem sporo. Bardzo popularne są na przykład poduszki powietrzne albo umożliwiający wypełnienie pustych przestrzeni Skropak. Pomocna z pewnością będzie też folia bąbelkowa oraz folia stretch.

Dysponując takimi akcesoriami i dobrze przemyślanym planem, możemy być pewni, że całe przedsięwzięcie przebiegnie bez przeszkód, a my znajdziemy się w nowym mieszkaniu z kompletem mebli, sprzętów i przedmiotów codziennego użytku, które dotrą do miejsca docelowego bez żadnych uszkodzeń.

Artykuł sponsorowany