Trwa ładowanie proszę czekać ...

Czy płytki 3D do kuchni to dobre rozwiązanie?

22 czerwca 2022 0

Płytki 3D są coraz częściej spotykane we współcześnie wykonywanych aranżacjach kuchennych. W rzeczywistości nie były one niedawno popularne, a obecnie wypełniają coraz więcej miejsca na półkach w sklepach budowlanych. Takie trójwymiarowe flizy wybierane są przez osoby w każdym wieku. Choć na pierwszy rzut oka wyglądają całkiem niepozornie, to jednak położone na ścianie wyglądają bardzo efektownie. Przedstawiamy, czym charakteryzują się płytki 3D, a także w których pomieszczeniach warto je położyć. Dodatkowo wskazujemy, które płytki 3D polecamy do kuchni.

Płytki 3D - czym się charakteryzują?

Pierwszą cechą, którą należy opisać płytki 3D jest ich nowoczesność. Do niedawana tego rodzaju rozwiązanie nie było w ogóle znane. Obecnie te płytki są chętnie wybierane przez architektów i producentów płytek. Coraz częstsze spotykanie ich w sklepach i domach znajomych, zachęca kolejne osoby do ich wyboru. 

Płytki 3D posiadają zdolność zmiany sposobu odbioru światła, potrafią zupełnie inaczej wykreować przestrzeń pomieszczenia. Z ich wykorzystaniem o wiele łatwiej i szybciej można stworzyć wrażenie głębi i iluzji. Najczęściej spotykane popularne modele płytek występują w stonowanych kolorach, aby łatwiej było je dopasować do wnętrz i standardowych płytek, jeżeli efekt 3D miałby być uzyskany tylko na określonej powierzchni. Nie istnieją jednak żadne przeciwwskazania, aby dekorowały całą ścianę. Na takie rozwiązanie decydują się często profesjonalni architekci, który stwarzają miejsca ukierunkowane na estetykę. 

Płytki 3D występują w różnych wzorach i kolorach, co sprawia, że doskonale wpasowują się we wnętrza zaaranżowane w oparciu nawet o skrajne inspiracje. Do niedawna za stworzenie nietypowej struktury konieczne było opłacenie dość drogiej usługi. Obecnie przyklejenie wypukłych płytek umożliwia uzyskanie podobnego efektu, a przy tym uzyskanie jednolitego wzoru na całej powierzchni. 

Ten rodzaj płytek można stosować zarówno w przypadku dużych jak i mniejszych powierzchni. W każdym wypadku można uzyskać imponujący efekt, który stanowi odejście od wnętrza już opatrzonego. Wykorzystanie takiej płytki pozwala na zmianę wyglądu wnętrza bez znaczącej ingerencji i w krótkim czasie, co jest jedną z głównych zalet tego rozwiązania. 

Płytki 3D do kuchni

Gdzie sprawdzą się płytki 3d?

W rzeczywistości płytki 3D znajdują zastosowanie niemalże w każdym pomieszczeniu. Prezentują się znakomicie zarówno na ścianach jak i podłodze. Ponadto, coraz częściej stosowane są także do pokrycia schodów. Wykorzystanie płytek 3D umożliwia nadanie wnętrzu oryginalnego charakteru, a także daje możliwość optycznego zwiększenia przestrzeni. W łazience doskonale prezentują się płytki 3D, które są pofalowane, ponieważ dają efekt morskich fal stanowiąc nawiązanie do głębi oceanu. Podobny efekt można uzyskać także w innych pomieszczeniach w domu, ponieważ przestrzenna powierzchnia płytki umożliwia dokonanie gry światłem. 

Płytki 3D można z powodzeniem stosować równo w domach, które urządzone są w stylu nowoczesnym jak i w stylu minimalistycznym. Co więcej, w przypadku wnętrz zaaranżowanych w stylu klasycznym, te płytki dodają pomieszczeniu oryginalności. 

Jakie płytki 3d wybrać do kuchni?

W rzeczywistości wybór płytek 3d do kuchni ograniczony powinien być wyłącznie do posiadanych preferencji i gustu. Kluczowa jednak powinna być wielkość kuchni. W mniejszych pomieszczeniach powinny być wybierane przede wszystkim płytki, które posiadają delikatne zdobienia. Najlepiej jakby były w jasnych kolorach, które jednocześnie rozświetlą i powiększą wnętrze. Z kolei płytki 3D posiadające duże wzory i intensywne wzory dedykowane są głównie do dużych pomieszczeń, ponieważ małe kuchnie mogą wówczas sprawie wrażenie przytłoczonych ich obecnością. 

Polecane modele i polecane przez klientów płytki 3D do kuchni na modnalazienka.pl posiadają bardzo atrakcyjne ceny. Dodatkowo dostępny jest bardzo szeroki asortyment, co umożliwia dobór płytek idealnie dopasowanych do posiadanej wizji i gustu. Znajdują się tam płytki posiadające tłoczenia, a także modele wzbogacone o wypukłe i wklęsłe elementy, co nadaje im oryginalności. Dostępne są płytki, których wzór przywołuje skojarzenie o klasycznej tabliczce czekolady jak i o plastrach miodu. Ponadto, oferowane są płytki są w najmodniejszych kolorach.