Trwa ładowanie proszę czekać ...

Czy nowe mieszkanie w centrum miasta to dobry pomysł?

19 września 2019 0

Inwestowanie w mieszkania znajdujące się na rynku pierwotnym to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością. Przemawia za tym nie tylko nowoczesny design, ale również coraz wyższa jakość infrastruktury, nie bez znaczenia wydaje się jednak i to, że apartamentowce coraz częściej oferowane są w konkurencyjnych cenach. Jak jednak zdecydować się na inwestycję, która rzeczywiście okaże się opłacalna?

Nowe mieszkanie i jego lokalizacja

Jeśli zależy nam na znalezieniu mieszkania w dogodnej lokalizacji, musimy liczyć się z tym, że będziemy musieli zdecydować się na niejeden kompromis. Bardzo rzadko udaje się przecież znaleźć taką lokalizację, która będzie spełniać wszystkie nasze wymagania. Warto zresztą zwrócić uwagę i na to, że także wspomniane oczekiwania niejednokrotnie stoją w sprzeczności ze sobą. Bliskość zieleni, centrum miasta oraz miejsca, w którym jesteśmy zatrudnieni to przecież połączenie, które zwykle nie idzie ze sobą w parze. Jeśli więc chcemy odczuwać zadowolenie z naszego wyboru, musimy być świadomi tego, że czekać nas będzie pewnego rodzaju przewartościowanie naszych priorytetów. Pierwszym krokiem może okazać się decyzja o tym, czy chcemy mieszkać bliżej centrum naszej miejscowości, czy też w pewnym oddaleniu do niego.

Sprawdź oferty mieszkań w centrum w Czyżynach (Kraków): https://sasiedzki.pl/nieruchomosci/mieszkania/malopolskie/krakow/czyzyny,jc?status=2&min_price=1&max_price=5000000&number_of_rooms=-1&view=list

Korzyści i niedogodności mieszkania blisko centrum

Mieszkanie blisko centrum miasta bez wątpienia wiąże się z przynajmniej kilkoma zaletami. Na pierwszy plan wysuwa się to, że można cieszyć się z bliskości miasta. Jeśli więc chcemy skorzystać z konkretnego sklepu, zakładu, czy instytucji kultury, nie musimy poświęcać czasu na dojazd. Mieszkanie w centrum wydaje się interesujące także ze względów praktycznych. Pozwala na szybkie wypełnianie obowiązków i sprawia, że codzienne czynności, z dojazdem do pracy włącznie, zajmują nam mniej czasu niż w innych przypadkach. Co ciekawe, bardzo często okazuje się także, że mieszkanie w centrum posiada korzystny wpływ na nasze zdrowie. Niewielkie odległości skłaniają do pieszych wycieczek, a korki bywają argumentem przemawiającym za pozostawieniem samochodu na parkingu.

Nie oznacza to, oczywiście, że mieszkanie w centrum miasta jest wolne od wad. Hałas może być dla wielu osób przeszkodą, której nie da się zignorować, niejednokrotnie przeszkodą jest przy tym to, że w centrum trudno jest o tereny zielone. Przed zakupem warto więc zadać sobie pytanie o to, która opcja nam samym wydaje się bardziej interesująca.