Trwa ładowanie proszę czekać ...

Wakacyjne porządki. Jak się z nimi uporać?

9 lipca 2018 0

Dla wielu z nas wakacje to czas wypoczynku i błogiego relaksu. Jednak nie dla wszystkich – niektórzy wykorzystują czas urlopu, by narobić domowe zaległości. W wakacje, zamiast odpoczywać, dokonują wielkich porządków, naprawiają zepsute, domowe sprzęty, przeprowadzają od dawna odkładany remont. Efekt? Po wakacjach są jeszcze bardziej zmęczeni niż byli przed ich rozpoczęciem! Czy jest na to jakaś rada? Co zrobić, by wakacyjne porządki przeprowadzić szybko i sprawnie, a jednocześnie znaleźć czas na wypoczynek?

Planuj rozsądnie

Kluczem do sukcesu jak zawsze jest rozsądne planowanie. Jeśli masz w planach wakacyjny remont, staraj się przygotować do niego odpowiednio wcześniej. Farby czy pędzle do malowania ścian możesz kupić przed urlopem – oszczędzisz wówczas choć odrobinę wakacji. Wcześniejsze przygotowanie ma jeszcze jedną zaletę – pozwoli Ci wybrać dokładnie takie materiały, jakich potrzebujesz. Kupując w pośpiechu zdecydowanie częściej godzisz się na kompromis, którego później… żałujesz.

Pracuj na raty

Dobra organizacja to – zaraz po rozsądnym planowaniu – umiejętność, która z pewnością przyda się wszystkim planującym wakacyjne remonty. Zamiast pracować intensywnie przez cały tydzień, warto rozłożyć pracę na mniejsze, mniej obciążające porcje, które pozwolą Ci cieszyć się wolnymi chwilami. Jeśli tylko masz taką możliwość, rozpocznij pracę jak najwcześniej – nie odkładaj jej na ostatni moment!

Deleguj zadania

Nawet największa Zosia-samosia musi czasem odpocząć! Jeśli czujesz, że bierzesz na swoje barki zbyt wiele, prawdopodobnie tak właśnie jest. Nie trać sił na wykonywanie wszystkich zadań samodzielnie – z pewnością znajdzie się ktoś, kto chętnie Cię odciąży! W drobnych, niewymagających pracach poproś o pomoc dzieci, w tych trudniejszych – partnera. Dzięki temu zyskasz choć odrobinę czasu na relaks i wypoczynek.

Zatrudnij pomoc

Każdy, kto choć raz remontował mieszkanie wie, jak uciążliwe jest posprzątanie go po przeprowadzonych pracach. By doczyścić elementy wyposażenia, potrzeba zwykle nie tylko specjalistycznych środków czyszczących, ale także sprzętu. Jeśli nie masz go w swym posiadaniu, nie szkodzi – możesz zatrudnić specjalną firmę sprzątającą, która błyskawicznie rozprawi się z brudem. Ty w tym czasie będziesz mógł skupić się na czymś innym lub pomyśleć o krótkim wyjeździe. Nie wiesz, gdzie szukać fachowej pomocy? Zajrzyj na stronę www.pomocedomowe.pl!

Zatrudnij panią do sprzątania

Wiele osób w wakacje robi gruntowne porządki – nareszcie ma bowiem czas na to, by poświęcić czas czyszczeniu wszystkich elementów wyposażenia: półek, szafek itd. Jeśli w ciągu całego roku nie możesz pozwolić sobie na regularne, dokładne sprzątanie, rozważ zatrudnienie pani do sprzątania, która w regularnych odstępach czasu dbać będzie o czystość Twojego domu.

Wakacyjne porządki to nie lada wyzwanie. Nie muszą jednak być drogą przez mękę! Wystarczy, że odpowiednio je zorganizujesz i zaplanujesz, a oprócz nich, w twoim urlopowym planie znajdzie się jeszcze miejsce na relaks i zasłużony wypoczynek!

 

Materiał zewnętrzny