Trwa ładowanie proszę czekać ...

Dlaczego warto kupić łóżko piętrowe?

30 grudnia 2016 0

Wybór łóżka to podstawowa kwestia w urządzaniu sypialni. A co jeśli dysponujemy niedużą ilością miejsca? Wtedy możemy się zdecydować na łóżko piętrowe, które cechuje się ergonomicznością i może stanowić oryginalny element wyposażenia pomieszczenia, w którym śpimy.

Łóżko to bardzo istotny mebel, ponieważ od niego w ogromnym stopniu zależy nasz sen i zdrowie. Spędzamy w nim prawie 1/3 naszego życia, dlatego warto się poważnie zastanowić nad jego wyborem.

Łóżko piętrowe do małego mieszkania

Jeśli nasze mieszkanie jest niewielkie i dbamy o to, aby jak najlepiej zagospodarować każdy metr kwadratowy (dosłownie) to wybór łóżka piętrowego będzie strzałem w dziesiątkę. Może ono być traktowane jak swego rodzaju antresola i dodać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Z kolei dla dzieciaków, łóżko piętrowe to nie lada atrakcja. Wchodzenie, tam i z powrotem, albo jeszcze lepiej – zjeżdżanie (niektóre łóżka mają wbudowane zjeżdżalnie!), to zabawa sama w sobie. Otrzymujemy wtedy mebel 2w1 – komfort i rozrywkę w jednym. Dodatkowo w przypadku dwójki dzieci, łóżko piętrowe jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż dwa standardowe łóżeczka - zaoszczędzimy w ten sposób miejsce i pieniądze.

Bezpieczne łóżko piętrowe

Jakie warunki powinno spełniać łóżko piętrowe, abyśmy mogli je umieścić w naszej sypialni? Najpierw należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie osoby będą je użytkować – ile mają lat, czy są sprawne fizycznie, itp. Jeśli łóżko ma być przeznaczone dla małych dzieci, nie możemy zapomnieć o zamontowaniu barierek, które będą chronić przed ewentualnym upadkiem. Chociaż przydatne mogą się one okazać także w przypadku osób dorosłych, ponieważ w czasie snu możemy nie kontrolować swoich ruchów i niespodziewanie spaść z łóżka.

Meble z drewna

Wybierając łóżko piętrowe, możemy spotkać się z różnymi materiałami i kolorami. Najlepsze będzie łóżko drewniane. Meble z drewna cechują się nieprzemijającą elegancją, funkcjonalnością i uniwersalnością – łatwo dopasować do nich pozostałe elementy dekoracji. Warto też zastanowić się nad modelami, które mają wbudowane wysuwane szuflady - można w nich schować pościel czy ręczniki lub inne przedmioty. Dzięki temu zaoszczędzimy dużo miejsca i będziemy mieć wszystko pod ręką.

Łóżka piętrowe możemy wybrać o prostych konstrukcjach lub bardziej wyrafinowanych kształtach, wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań. Na rynku znajdziemy wiele różnych modeli, z różnych surowców i w wielu kolorach do wyboru – począwszy od tych najprostszych do bardziej finezyjnych. Oprócz tego, jeśli ktoś ma bardzo niestandardowe wymagania, będzie mógł sam wymyślić projekt i zlecić jego realizację osobom, zajmującym się stolarstwem.

Jaki materac wybrać?

Nie możemy też zapomnieć, aby zmierzyć długość i szerokość materaca oraz wybrać odpowiedni materiał. Może to być materiał piankowy, który cechuje się dużą sprężystością. Warto też wybrać materac, który jest w pokrowcu na zamek - można go wtedy wyprać, co jest bardzo higienicznym rozwiązaniem.

Łóżko antresola?

Łóżko piętrowe to nie tylko idealne rozwiązanie dla rodzeństwa, ale też dla dorosłych, którzy chcą jeszcze wykorzystać przestrzeń pod nim, np. na biurko lub na biblioteczkę. Antresola jest super pomysłem w przypadku kawalerki, ponieważ na tak małej przestrzeni zaoszczędzenie każdego „kawałka podłogi” jest bardzo cenne. Można też pomyśleć o tym, aby stworzyć pod antresolą kącik chillout, ponieważ jest to miejsce w dużym stopniu zacienione i idealne do zaaranżowania na strefę do relaksu.