Trwa ładowanie proszę czekać ...

Kredyt czy szybka pożyczka?

20 marca 2017 0

Osoby chcące pozyskać pieniądze na przykład na zakup mieszkania, samochodu czy remont mieszkania mogą skorzystać z ofert banków oraz firm finansowych, które udzielają kredytów oraz pożyczek. Co jednak jest lepsze: kredyt czy pożyczki?

Mnogość ofert finansowych jest tak duża, że ciężko zdecydować się na to, co jest właściwe. Warto zapoznać się z wadami i zaletami obydwu rozwiązań, a mianowicie pożyczek i kredytów.

Zalety i wady kredytu

Kredyt to produkt finansowy oferowany przez banki. Jest to opcja idealna dla osób, które chcą pozyskać dużą ilość pieniędzy i spłacać kredyt przez wiele lat, aby miesięczne raty były niskie. Banki starają się dostosować oferty kredytu do potrzeb klienta. Proponują różne rozwiązania, szacują możliwości finansowe. W ten sposób mogą zaproponować klientowi opcję najbardziej dogodną i z której spłatą klient nie będzie miał większego problemu. W ten sposób proces spłaty kredytu nie będzie dla klienta uciążliwy i będzie mógł odbywać się w dokładnie taki sposób, jaki wyobrażał sobie klient, a więc bezproblemowo.

Niestety, ale wadą kredytu jest to, że wiąże się on z dużymi formalnościami. Trzeba dostarczyć do banku zaświadczenie o zarobkach z miejsca pracy, a nasza historia kredytowa jest przez bank sprawdzana w Biurze Informacji Kredytowej. Nie wszystkie osoby będą mogły więc pozyskać kredyt. Na pewno bank nie zdecyduje się na jego udzielenie osobie, która nie ma stabilnej sytuacji finansowej, a w przeszłości miała problemy z płaceniem rat kredytu. Takie osoby nie są dla banku wiarygodne. Bardzo często również konieczne jest podawanie konkretnego celu, na jaki chcemy przeznaczyć pozyskane środki finansowe. Mało jest kredytów na dowolny cel. W związku z tym, trzeba będzie tłumaczyć się bankowi i rozliczać się z nim z tego, na co wydaliśmy pieniądze pozyskane z kredytu. Dla wielu osób jest to bardzo niewygodna i niekomfortowa sytuacja.

pożyczka

Zalety i wady pożyczek

Pożyczki to produkty finansowe oferowane przez instytucje finansowe. Przeznaczone są głównie dla osób, które chcą szybko pozyskać pieniądze na dowolny cel. Instytucji finansowych nie interesuje na co chcemy je wydać, co jest dużym plusem dla osób, które chcą zadbać o swoją prywatność. Parabanki nie wymagają od klienta dużej ilości formalności. W zasadzie szybka pożyczka z łowcą chwilówek udzielana jest na dowód. Wystarczy być osobą pełnoletnią, aby możliwe było pozyskanie takich pieniędzy. Większość formalności można załatwić przez Internet. W związku z tym, bez wychodzenia z domu można pozyskać pieniądze, które można będzie przeznaczyć na dowolny cel.

Istotne jest jednak to, że pożyczki udzielane są zazwyczaj na bardzo małe kwoty i trzeba je szybko spłacić, aby nie musieć oddawać dwa razy więcej niż pożyczyliśmy. W związku z tym, że parabanki nie sprawdzają naszej zdolności kredytowej, takie pożyczki są obwarowane dużym ryzykiem. Parabank ustalając wysokie oprocentowanie zabezpiecza się w ten sposób przed stratą pieniędzy, gdyby pożyczkobiorca nie był w stanie ich spłacić. A o chwilówkach więcej tutaj.