Trwa ładowanie proszę czekać ...

Energooszczędne okna przesuwne na taras

25 kwietnia 2017 0

Okna przesuwne na taras, które nazywane są też powszechnie drzwiami tarasowymi, możemy kupić w wielu firmach zajmujących się produkcją stolarki okiennej. W sprzedaży znajdziemy również modele energooszczędne, które minimalizują straty cieplne i dzięki temu ich montaż nawet przy dużych przeszkleniach nie przekłada się na wyższe rachunki za ogrzewanie.

Zwykle spotykamy się z przekonaniem, że im okna są mniejsze, tym lepiej, ponieważ wtedy minimalizujemy ucieczkę ciepła z budynku. Jednak obecnie w sprzedaży znajdziemy również zaawansowane okna energooszczędne, które projektowane są z myślą o uzyskaniu najlepszych parametrów cieplnych.

Rodzaje okien przesuwnych:

  • uchylno-przesuwne
  • podnoszono-przesuwne

Każdy z tych typów okien ma swoje plusy i minusy, dlatego powinniśmy dobrze zapoznać się z nimi przed wybraniem właściwego modelu. Okna te najczęściej produkowane są z drewna, na przykład dębowego albo z PCV. Mogą być również dodatkowo wykończone aluminium, które zabezpiecza przed czynnikami atmosferycznymi.

Aby przeznaczone na taras okna przesuwne, nawet te wielkogabarytowe, nie pociągały za sobą znacznych strat cieplnych, konieczne jest zastosowanie kilku szyb. Najczęściej stosuje się pakiety trzyszybowe. Takie okno ma wtedy grubszą ramę, ale za to pozwala na uzyskanie najlepszych parametrów cieplnych – nawet porównywalnych ze zwykłym murem. Wtedy nie musimy obawiać się o wysokie rachunki za energię. Dla jeszcze lepszych parametrów okna przesuwne często wypełniane są gazami takimi jak argon czy krypton.

Bardzo ważne jest również właściwe umiejscowienie tarasu w domach energooszczędnych. Zaleca się, aby znajdował się on od strony południowej, ponieważ wtedy możemy uzyskać najlepszy uzysk ciepła z promieniowania słonecznego. Poprzez zastosowanie okien ze specjalnymi powłokami niskoemisyjnymi możemy wprowadzić do wnętrza budynku dodatkowe ciepło, a przy tym zapobiegać jego ucieczce.

Oczywiście, przy poszukiwaniu odpowiednich drzwi tarasowych zawsze patrzmy na parametry – to one powiedzą nam, czy dany model rzeczywiście jest energooszczędny.

Materiał partnera zewnętrznego