Trwa ładowanie proszę czekać ...

Adaptacja strychu – jak go ocieplić i wyeksponować krokwie?

6 listopada 2016 0

Jakie prace należy podjąć podczas adaptacji poddasza? Do podstawowych kwestii należą: instalacje nad powierzchnią stropu, kanały wentylacyjne, wyrównanie powierzchni stropu, montaż okien, izolacja przeciwwilgociowa, podział pomieszczeń, konstrukcja sufitu podwieszanego, instalacja we wnętrzu, końcowe ocieplenie, montaż podłóg oraz wykończenie ścian działowych oraz skosów. Istotne, aby mieć na uwadze kolejność wykonywanych prac. W poniższym artykule podpowiadamy, czym najskuteczniej ocieplić poddasze i jak efektownie uwidocznić belki, które odmienią charakter przestrzeni.

Najlepsze ocieplenie - pianka poliuretanowa

Wełna mineralna i styropian zostają wyparte przez innowacyjny materiał, którym jest pianka poliuretanowa. Dlaczego cieszy się ona taką popularnością? Ponieważ jest skutecznym, łatwym w montażu i tanim rozwiązaniem. Dodatkowo cechuje się trwałością, jest odporna na różne czynniki, m.in. na wilgoć i temperaturę (więcej informacji znajdziesz na: http://izosolux.pl/pl/piana-poliuretanowa-opis-produktu.html).

Nawet cienka warstwa pianki poliuretanowej jest o wiele skuteczniejsza niż grube warstwy wełny czy styropianu. Warto mieć na uwadze fakt, że warstwa izolacyjna jest także ekonomicznym rozwiązaniem, ponieważ zajmuje niewiele miejsca (w przeciwieństwie do wełny czy styropianu, na które trzeba przeznaczyć dużą przestrzeń). Dzięki temu, zyskamy dodatkowy obszar do aranżacji. Możemy go wykorzystać, np. na odsłonięcie belek.

Co wspólnego z naszym strychem ma kurs na pilarki?

Poddasze jest wymagającą przestrzenią i ciężko je zaaranżować, ponieważ pomieszczenia ze skosami są trudniejsze do urządzenia niż pokoje o standardowych wymiarach. Jednak jeśli zależy nam na oryginalnym i niekonwencjonalnym efekcie, możemy sami się podjąć takich rozwiązań, jak np. efektowne odsłonięcie krokwi dachowych. Jeśli posiadamy zdolności i stosowne uprawnienia, sami możemy zadbać o wygląd naszych belek (począwszy od przygotowania surowych krokwi dachowych do ich artystycznego „wyrzeźbienia” - dowiedz się więcej na: http://szkoleniacentrum.com.pl/artykul_23.html).

Jak urządzić poddasze z widocznymi belkami?

Jeśli chcemy wyeksponować drewnianą konstrukcję naszego poddasza, musimy o tym zadecydować jeszcze w trakcie tworzenia projektu domu. Ich wyeksponowanie spełnia funkcję dekoracyjną, dzięki czemu nasz strych zyska niepowtarzalny klimat, wyróżniający się od pełnowymiarowych pomieszczeń. Musimy przy tym pamiętać, aby wybrać drewno jak najlepszej jakości – jest ona istotna nie tylko z powodu estetyki, ale także wpływa na bezpieczeństwo i stabilność całej budowy.