Trwa ładowanie proszę czekać ...

XTRF - Oprogramowanie dla biura tłumaczeń

29 sierpnia 2018

Praca biura tłumaczeń jest wyjątkowo trudna ze względu na wiele czynników. Duża ilość zleceń oraz krótki czas ich realizacji, a także wysokie wymagania co do jakości usług, stanowią spore wyzwanie. Do tego dochodzi także ogromna konkurencja, zwłaszcza w przypadku popularnych języków, takich jak angielski, niemiecki, czy francuski. Na szczęście, naprzeciw prężnie rozwijającym się branżom tłumaczeniowym wychodzi rozwój technologii i nowe rozwiązania w postaci oprogramowani dla biur tłumaczeń.

Jak działają oprogramowania dla biur tłumaczeń?

Oprogramowanie dla biura tłumaczeń jest pomocne już w pierwszym etapie tłumaczenia, jakim jest analiza treści, która ma zostać przetłumaczona. Już podczas wgrywania danego pliku, program jest w stanie określić to, w jakim języku został napisany tekst, a także z ilu słów i znaków się składa. To znacznie przyspiesza i ułatwia wycenę tłumaczenia, a także przydzielenie zlecenia odpowiedniej osobie. Każdy dobrej jakości program do zarządzania pracą biura tłumaczeń jest wyposażony w bazę tłumaczy, dzięki czemu możemy bardzo szybko znaleźć odpowiednią osobę do wykonania takiego zadania. Programy dla biur tłumaczeniowych są zwykle wyposażone również w funkcję ułatwiającą rozliczanie się z klientami oraz z tłumaczami. Za pomocą takiego programu jest czasami nawet możliwe wystawianie faktur. Oprogramowanie dla biur tłumaczeń to nowoczesna technologia, która umożliwia koordynację całych projektów tłumaczeniowych. Takim oprogramowaniem jest aplikacja XTR. Dzięki programowi możemy efektywnie zarządzać procesami tłumaczeń, delegować zadania i obniżać realnie koszty zleceń. Co wiecej, aplikacja jest zintegrowana z najpopularniejszymi narzędziami typu CAT.

praca tłumacza

Oprogramowanie dla biur tłumaczeń - korzyści

W biurach tłumaczeniowych mamy do czynienia z dużą ilością klientów, ale również samych tłumaczy pracujących nad danymi projektami. Każde pojedyncze zlecenie i projekt muszą być w odpowiedni sposób wycenione i przydzielony konkretnemu tłumaczowi, lub nawet ich grupie. Program do zarządzania tłumaczeniami to narzędzie, które pozwala mieć pełną kontrolę nad tymi wszystkimi procesami. Dodatkowo, oprogramowanie dla biura tłumaczeń pozwala na zaoszczędzenie ogromnej ilości czasu, bez utraty na jakości. Co równie istotne, programy do zarządzania pracą biura tłumaczeń umożliwiają obecnie gromadzenie wszystkich danych w chmurze. Oznacza to łatwą i wygodną pracę zdalną. Przy pomocy dostępu do Internetu można zarządzać pracą naszego biura tłumaczeniowego. To kolejna korzyść płynąca z korzystania z oprogramowania dla biura tłumaczeniowego.

Jakie oprogramowanie dla biura tłumaczeń wybrać?

Oprogramowanie dla biura tłumaczeń to spore udogodnienie, z którego naprawę warto korzystać. Przed dokonaniem wyboru oprogramowania, warto przetestować kilka z nich i zaznajomić się z ich działaniem. Ważne, aby zdecydować się na takie, które będzie najwygodniejsze dla Ciebie i Twojego biura. Jednym z oprogramowani wartych uwagi jest XTRF. 

"We provide the online application for Project Management in Translation Industry"

- www.xtrf.eu

 

Jest to aplikacja, która ma w swojej ofercie różne opcje, skierowane za równo dla małych, średnich, jak i dużych firm. Niektórzy wyrażają obawy, że zbytnia automatyzacja procesów tłumaczeniowych może doprowadzić do spadku jakości treści. Nie należy się tym jednak przejmować. Za proces tłumaczenia wciąż odpowiedzialni są przede wszystkim tłumacze i to ich kwalifikacje i doświadczenie mają wpływ na jakość realizowanej usługi. Oprogramowanie dla biura tłumaczeń to jedynie narzędzie, które może sprawić, że ludzka praca będzie bardziej efektywna i wydajna.