Trwa ładowanie proszę czekać ...

Golibroda - wielki powrót do przeszłości

29 września 2016 0

Codziennie na ulicach spotykamy ludzi, którzy reprezentują styl, łączący w sobie powiew dawnych lat i nutę nowoczesności. Styl vintage z powodzeniem jest noszony chociażby przez hipsterów.

Teraz każdy pan może pochwalić się ekscentrycznym wąsem Salvadora Dali, a miłośnik klasyki upodobnić się do Clarka Gablego. Można pokusić się o stwierdzenie, że tak jak grzywa u lwa czy poroże u jelenia, tak też wąs to znak rozpoznawczy każdego mężczyzny. Dlatego salony dla gentlemanów znowu wracają do łask. Odważysz się założyć własny biznes?

Mężczyzna z klasą

Golenie brzytwą znów staje się popularne. Jednak nasi dziadkowie dobrze wiedzieli, jak o siebie zadbać! Bywa, że stare metody są czasem niezastąpione. Coraz częściej słyszy się, że brzytwa ma o wiele lepsze działanie niż współczesna golarka. Mimo tego, że golenie brzytwą jest czynnością trudniejszą, wymagającą cierpliwości i precyzji, wiele mężczyzn decyduje się na ten zabieg, ponieważ jest on skuteczniejszy, a na dodatek przyjemniejszy.

Oprócz tradycyjnego golenia, salony fryzjerskie oferują dodatkowe usługi, takie jak: masaż głowy, sprzedaż kosmetyków do wąsów i do pielęgnacji brody. Kiedyś salony fryzjerskie dla mężczyzn można było spotkać na każdym rogu, dziś trudno znaleźć miejsca, oferujące takie usługi.

Jak zaaranżować salon vintage?

Prowadząc salon, proponujący stare metody, takie jak golenie brzytwą, musimy szczególną uwagę zwrócić na jego wystrój. Warto jest wprowadzić tradycyjne akcenty rodem z czarno-białych filmów. Styl retro powinien dominować w naszym salonie fryzjerskim, aby nasi klienci mogli poczuć się jak w tamtej epoce.

Oświetlenie

Żyrandole, nastrojowe abażury, dodadzą naszemu wnętrzu francuskiego szyku. Wróciła moda na retro i wprowadzenie do pomieszczeń ducha minionych czasów staje się popularne, dlatego nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem odpowiednich sprzętów. Lampy vintage nadadzą salonowi starodawnego uroku i sprawią, że poczujesz się jak prawdziwy golibroda!

golibroda golenie brzytwą

Meble fryzjerskie

Profesjonalne meble fryzjerskie to podstawa każdego salonu. Fotel golibrody – niezależnie czy klient zasiądzie na nim na piętnaście minut czy na godzinę – powinien być wygodny, mieć regulowane oparcie i zagłówek, dzięki czemu można go dopasować do każdego indywidualnie. Warto, aby fotel prezentował się estetycznie, stylistycznie pasował do wnętrza salonu i był funkcjonalny. Klasycznym i modnym w każdej epoce materiałem na obicie jest skóra (np. https://ayala.com.pl/produkty/fotele-fryzjerskie/).

Męskie SPA

Nie tylko kobiety powinny kompleksowo dbać o swój wygląd. Należy pamiętać o odpowiednich kosmetykach pielęgnacyjnych dla mężczyzn, dzięki którym panowie mogą zachować swoje wąsy i brody w doskonałym stanie na dłużej. Różne sklepy oferują profesjonalne produkty, dzięki którym zadbamy o brodę czy wąsy oraz wrażliwą skórę po goleniu.

Wstęp tylko dla mężczyzn!

Kto częściej gości u fryzjera - panie czy panowie? Od lat w salonach damsko-męskich królują kobiety. Oprócz tego, czas trwania damskich zabiegów jest o wiele dłuższy niż w przypadku pielęgnacji włosów mężczyzny. Wiąże się to też z damskim i męskim podejściem do kwestii pielęgnacji – kobiety lubią się rozpieszczać i spędzać długie godziny na poprawie wyglądu (i „babskich pogaduchach” z wałkami na głowie). Z kolei panowie są konkretni – chcą szybkiej i dobrej obsługi. I tutaj mogą pojawić się fryzjerskie problemy – dlaczego mężczyzna ma czekać w nieskończoność na swoje ekspresowe strzyżenie? Ktoś powie – bo kobieta ma pierwszeństwo. Zaznaczmy - kobieta wymagająca precyzyjnego ścięcia, idealnego koloru i długich godzin modelowania i stylizacji. Najprostszym rozwiązaniem, jest stworzenie zakładu fryzjerskiego tylko dla panów. Kobiety mają swoje salony kosmetyczne, dlaczego więc mężczyźni mają sobie nie pozwolić na trochę relaksu i luksusu?

Fryzjer, do którego nie trzeba się umawiać pięć dni wcześniej i poświęci Ci tyle czasu ile potrzebujesz? Marzenie każdej kobiety i każdego mężczyzny! Panowie nie zostają zmuszeni do wysłuchiwania kobiecych zwierzeń, natomiast mogą swobodnie porozumiewać się w własnym męskim gronie.

Dziś ciężko znaleźć salon, oferujący golenie brzytwą. Mimo iż, współcześnie jest to mniejszość, cały czas zyska nowych zwolenników. Oprócz tego, fryzjerzy „starej daty” nadal stosują dawne metody strzyżenia, ale nikt o nich nie wie, ponieważ tradycyjne zakłady mają raczej słabą reklamę. Dlatego otworzenie własnego zakładu fryzjerskiego dla mężczyzn to dobry krok w przyszłość z zachowaniem tradycyjnych wartości. Pora wprowadzić modę na starodawne metody pielęgnacyjne!