Trwa ładowanie proszę czekać ...

Car detailing, czyli jak zadbać o swój samochód?

7 września 2016

Samochód Twoją wizytówką!

Kosmetyka samochodu sprawdzi się zwłaszcza w branżach, gdzie samochód jest etykietą firmy. Nie tylko marka samochodu czy jego model stanowią o rzetelności firmy. Nawet najdroższy, luksusowy samochód, jeśli tylko będzie zaniedbany i porysowany, przedstawi nas i reprezentowaną przez nas markę w złym świetle.

Dlatego warto, aby firmy zajmujące się przewozem osób, miały w swoim wyposażeniu czyste samochody, świadczące o najwyższej jakości oferowanych usług. Lśniący, wypolerowany pojazd przyciągnie wzrok klientów i będzie najlepszą wizytówką dla naszego biznesu. Auto to znak rozpoznawczy usług taxi czy wypożyczalni samochodów (np. w Warszawie http://warsawmodlintaxi.pl/pl/index.html; w Krakowie http://carent-24.pl/wypozyczalnia-samochodow-balice).

Car detailing, czyli SPA dla samochodu

Mówiąc w skrócie car detailing to kompleksowe czyszczenie, konserwacja i renowacja samochodu. Czynności te mają na celu poprawić stan wizualny i funkcjonalność danego pojazdu oraz podnieść jego wartość na rynku motoryzacyjnym. Przyczynia się to także do dłuższej żywotności samochodu. Cały proces car detailingu polega na takich czynnościach, które sprawią, że nasze auto będzie się jak najlepiej prezentować (poznaj szczegóły na: http://motogo.pl/porady).

Autodetailing błędnie postrzega się, jako tylko i wyłącznie „czyszczenie tapicerki” czy „polerowanie lakieru”. Z takich usług można skorzystać w tradycyjnych myjniach oraz warsztatach blacharskich i lakierniczych. Natomiast car detailing to SPA dla samochodu, które obejmuje wiele czynności kosmetycznych.

Na pierwszym miejscu należy wymienić mycie samochodu. Używamy do niego specjalnych przyrządów (myjki ciśnieniowej), aby pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń. Następnie wykorzystuje się specjalną glinkę, dzięki której oczyszcza się dogłębnie „pory” samochodu i zabrudzone miejsca niewidoczne dla gołego oka. Takie oczyszczenie jest konieczne i poprzedza korektę lakieru. Zanim jednak do niej całkowicie przystąpimy, musimy zmierzyć grubość powierzchni i wyrównać ją (uzupełnić odpryski i braki). Korekta samochodu wymaga dużej cierpliwości i doświadczenia. Może trwać nawet kilka dni, ponieważ jest to proces czasochłonny i składający się z wielu etapów (w każdym etapie używa się różnych past o różnej intensywności ścierania i wygładzania).

kosmetyka samochodu

Kosmetyka auta obejmuje wszystkie procesy, które doprowadzą samochód do idealnego stanu i sprawią, że eksploatacja będzie prawdziwą przyjemnością. Można ją zastosować na samochodach używanych, które potrzebują odświeżenia, jak i tych, prosto z salonu. W starych pojazdach przeprowadza się wspomnianą wcześniej korektę powłoki lakierniczej, czyści się nadkoła, komory silnika, wnętrze, itd. W nowych autach można usunąć zarysowania, powstałe w transporcie i zabezpieczyć lakier przed nowymi uszkodzeniami, np. woskując go. Mamy do wyboru różne woski, począwszy od syntetycznych (o dużej wytrzymałości) na naturalnych kończąc (np. propolis).

Ważne, aby zabezpieczyć całą karoserię, łącznie z listwami i felgami (felgi i opony wymagają szczególnej ochrony i specjalnego wosku/gelu).

Specjalne produkty do kosmetyki samochodowej nie są dostępne we wszystkich sklepach motoryzacyjnych. Trudno znaleźć bardziej „zaawansowane” specyfiki, takie jak, np. odżywki chroniące przed UV i nadające powierzchni matowe lub lśniące wykończenie.

Podsumowując, auto detailing to coś więcej niż „czyszczenie” czy „polerowanie” - pielęgnacja samochodu sprawia, że właściciel samochodu w przyszłości bardziej troszczy się o swój pojazd. Całkowicie spłowiały kolor, pokryta zarysowaniami karoseria, może w ciągu kilku dni stać się luksusową i piękną maszyną. Oprócz poprawienia estetyki auta, zyskamy ochronę powierzchni na długi czas.

Co tak pachnie? California Scents!

Tak jak Chanel dla kobiety, tak California Scents jest klasykiem wśród perfum samochodowych. W estetycznie wykonanej puszce, schowane są trzy bloki z drzewa cedrowego, które nasączone są olejkami zapachowymi. Możemy dozować ilość zapachu, który ma otulać wnętrze naszego samochodu. Najlepsze nuty zapachowe uwalniają się w temperaturze 8°C. Ich trwałość wynosi nawet do dwóch miesięcy.

Oczywiście zapach to kwestia gustu, dlatego wiodąca amerykańska marka ma w swojej ofercie szeroką gamę zapachów. Dodatkowym atutem jest to, że dane zapachy pochodzą ze 100% naturalnych ekstraktów roślinnych. Znajdziemy wśród nich zapachy intensywne, jak i subtelne. Pięknie pachnące wnętrze samochodu sprawi, że będziemy do niego wsiadać z przyjemnością i umili nam podróż.