Trwa ładowanie proszę czekać ...

Młody opiekun osoby starszej – nauka przez doświadczenie i empatię

8 stycznia 2018 0

Wiele młodych osób uważa, że praca opiekunki osób starszych nie jest odpowiednia dla ludzi w ich wieku, ponieważ brak im wymaganego doświadczenia lub cierpliwości. Nich bardziej mylnego! Do pracy w opiece nad seniorami przede wszystkim potrzebna jest empatia, która pozwala na wczucie się w sytuacje podopiecznego i zrozumienie jego potrzeb. Doskonałym przykładem na to, że zawód opiekunki osób starszych to dobra ścieżka kariery również dla młodych osób jest historia 25- letniej Agnieszki, dla której praca pozwoliła wyjść z problemów finansowych.

Agnieszka skończyła studia artystyczne, jednak po obronie pracy magisterskiej nie mogła znaleźć zatrudnienia. Cały czas mieszkała z rodzicami, a w wyniku kilku niefortunnych życiowych decyzji popadła w tarapaty finansowe, które zakończyły się interwencją komornika. Życie Agnieszki nie przedstawiało się najlepiej, a ona sama nie była zadowolona z sytuacji, w której się znalazła, jednak nie potrafiła wymyślić sposobu, aby wprowadzić zmiany na lepsze. Przygoda z pracą opiekunki dla osób starszych rozpoczęła się na rodzinnym grillu, na który zjechali się nawet najbardziej odlegli krewni. Obserwując jak bardzo Agnieszka troszczy się o najstarszych członków rodziny, jej tata zasugerował jej, że z taką dozą empatii na pewno sprawdziłaby się w roli opiekunki osób starszych. Dziewczyna posiadała już doświadczenie w tej kwestii, ponieważ kilka lat temu opiekowała się chorą babcią, co przynosiło jej dużą satysfakcję i sprawiało, że czuła się potrzebna.

Agnieszka nie czekała długo i jeszcze tego samego dnia wpisała w wyszukiwarkę internetową hasło „praca, jako opiekun w Anglii”. W ten sposób znalazła ofertę pracy, a zaledwie kilka dni później była już na początku procesu rekrutacyjnego. Agnieszka wspomina, że rekruterka, która zajmowała się nią na początku była przemiła i potrafiła rozwiać wszystkie jej wątpliwości, dlatego dziewczyna bardzo zasmuciła się, kiedy dowiedziała się o jej chorobie. Osoba zastępująca rekruterkę nie była już tak sprawna w działaniu, co wywołało u Agnieszki frustrację, jednak proces rekrutacyjny zakończył się i dziewczyna mogła rozpocząć szkolenie. Udział w szkoleniu był dla Agnieszki jednym z najbardziej wartościowych doświadczeń w życiu – dzięki niemu dowiedziała się wiele na temat tego jak dokładnie wygląda praca w opiece nad osobami starszymi, czego może się spodziewać i jak przygotować się do czekających ją zadań.

Jeszcze przed rozpoczęciem pracy Agnieszka dołączyła do grupy na Facebooku „Opiekunki poszukujące pracy w Niemczech” gdzie w ciągu jednego dnia zwerbowała 4 potencjalne opiekunki! Jeżeli zarekomendowane przez nią osoby zostaną zatrudnioną na Agnieszkę będzie czekać duża premia. Mimo tego, że rozpoczynając studia nie sądziła, że jej losy potoczą się w taki sposób to jest zadowolona z tego, że pracuje, jako opiekunka starszych. Dzięki zatrudnieniu zostawiła za sobą przykre wspomnienie problemów finansowych, może poznawać świat podczas wyjazdów do pracy oraz doskonalić znajomość języka obcego.

Historia Agnieszki jest idealnym przykładem na to, że nawet bez doświadczenia można rozpocząć karierę w opiece nad osobami starszymi. Wystarczą dobre chęci, determinacja oraz empatia, aby rozpocząć pracę, która jest nie tylko sposobem na zarobienie pieniędzy, ale i fantastyczną okazją do nauki języka, zwiedzania świata i poznawania nowych, ciekawych ludzi. Praca opiekunki osób starszych jest jedną z najłatwiej dostępnych ścieżek kariery i każda osoba, która czuje się dobrze pomagając innym będzie czuła się spełniona opiekując się seniorami.

Przed podjęciem pracy w opiece nad osobami starszymi należy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii. Po pierwsze trzeba koniecznie sprawdzić, czy pracodawca zapewnia legalne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę. Niestety, na rynku pełno jest oszustów, którzy mamią wizją wysokich zarobków a tak naprawdę, wykorzystują naiwne osoby nieposiadające jeszcze doświadczenia w zawodzie. Kolejnymi kwestiami, na które warto zwrócić uwagę jest ubezpieczenie zdrowotne oraz pakiet szkoleń zapewnianych przez pracodawcę. Przed podjęciem ostatecznej decyzji dobrze jest poznać opinie osób zatrudnionych w danej agencji.

https://promedica24.com.pl/oferty-pracy/praca-w-anglii/

Artykuł sponsorowany