Trwa ładowanie proszę czekać ...

Wyposażenie dodatkowe wózków widłowych

29 maja 2017

Wyposażenie dodatkowe wózków widłowych pozwala na przystosowanie sprzętu do potrzeb konkretnych użytkowników. Odpowiednio dobrane do niego akcesoria umożliwiają szybsze i sprawniejsze wykonywanie pracy. Do podstawowych elementów osprzętu do wózków widłowych można zaliczyć: widły, obrotnicę, chwytak, platformę roboczą oraz szuflę do materiałów sypkich.

Przy wyborze wyposażenia dodatkowego do wózków widłowych, zwanych także potocznie widlakami, warto zastanowić się nad sposobem ich przymocowania. Na rynku dostępne są akcesoria zarówno montowane na stałe, jak i osprzęt z opcją demontażu.

Widły do wózków widłowych

Widły do wózka widłowego stanowią bardzo ważną część wyposażenia sprzętu, ponieważ bezpośrednio stykają się z towarem. Najoptymalniejszym rozwiązaniem jest postawienie na widły ocynkowane z trwałymi zaczepami. Wybór takiej opcji gwarantuje bezpieczeństwo przewożonego ładunku oraz szybsze i sprawniejsze wykonywanie pracy. Wśród dostępnych na rynku wideł do wózków widłowych można wymienić:

  • widły klasyczne,
  • widły z zawieszeniem typu PIN,
  • widły przykręcane,
  • widły do pozycjonerów,
  • widły bez zaczepów.

Obrotnica do wózków widłowych

Obrotnica jest jednym z elementów osprzętu do wózków widłowych. Służy ona do wyładowywania skrzyniopalet, przez co jest niezwykle funkcjonalna w sadownictwie, przetwórstwie oraz rolnictwie. Zaletą obrotnicy do widlaków jest stosunkowo łatwy montaż.

Chwytak do wózków widłowych

Najpopularniejsze chwytaki do wózków widłowych przeznaczone są do transportu beczek. Ułatwiają one wykonywanie pracy w przedsiębiorstwach, specjalizujących się w przetwórstwie. Chwytaki umożliwiają przewożenie beczek stalowych o pojemności 210 l. Zaletą tego osprzętu do wózków widłowych jest to, że do jego przymocowania nie potrzeba połączeń hydraulicznych i elektrycznych. Na rynku dostępne są chwytaki do transportu: beczek, rur, drewna okrągłego, kartonów, rolek papieru, wyrobów betonowych, bel tytoniu i celulozy.

Platforma robocza do widlaka

Platforma robocza do wózka widłowego jest przydatna w przypadku, gdy zachodzi potrzeba pracy na wysokościach. Zazwyczaj maksymalny udźwig tego typu osprzętu wynosi 300 kg. Platformę roboczą montuje się za pomocą kieszeni widłowych.

Szufla do materiałów sypkich

Szufla do wózka widłowego jest przeznaczona do transportu materiałów sypkich, w tym szczególności: żwiru i piasku. Dobrą opcją jest również zdecydowanie się na urządzenie wyładowcze z szuflą napędzaną hydraulicznie.

Materiał zewnętrzny