Trwa ładowanie proszę czekać ...

Dokumentacja chemiczna - jak ją prowadzić?

6 grudnia 2018

Panowanie nad kartami charakterystyki i całą dokumentacją związaną z chemią obecną w procesie produkcji jest ważną częścią zarządzania firmą. Niestety, potrzeba do tego pracownika, który specjalizuje się w takim obszarze - aby wszystko było możliwie zgodne z prawem, poprawne i uporządkowane. Jeśli w grę wchodzi dokumentacja chemiczna CONSULTCHEM jest w stanie wyręczyć każdą firmę, Na czym polega oferta, outsourcing dokumentacji chemicznych oraz prowadzenie kart charakterystyki? Dlaczego wato skorzystać z pomocy specjalistów w tym zakresie?

Czym jest dokumentacja chemiczna i czego dotyczy?

Bardzo wiele firm musi prowadzić obowiązkową dokumentację dotyczącą chemikaliów, które puszczają w obrót. Nie jest to łatwe. Przepisy potrafią zmieniać się dość dynamicznie, trzeba za nimi nadążyć, żeby przypadkiem nie złamać prawa.

Dokumentacje chemiczne w firmach to w szczególności prowadzenie kart charakterystyki, dokonywanie tłumaczeń specjalistycznych, oznakowywanie opakowań. Coraz więcej firm decyduje się dzisiaj na zatrudnienie kogoś, czyim zadaniem będzie prowadzenie dokumentacji chemicznej - po to, by pozostali pracownicy mogli zająć się innymi kwestiami.

Nie brakuje też firm oferujących usługi z tego zakresu. CONSULTCHEM to forma zatrudniająca specjalistów, którzy świetnie radzą sobie z kartami charakterystyk, tłumaczeniami technicznymi oraz doradztwem prawnym w obszarze obrotu chemikaliami. Sprawdź więcej na consultchem.pl >>

Czy warto zlecić prowadzenie dokumentacji zewnętrznej firmie?

Odpowiedź na to pytanie jest dość oczywista - warto! Skorzystanie z usług firm, które zajmą się prowadzeniem dokumentacji chemicznej stanowczo obniża ryzyko wprowadzenia nieprawidłowych danych do rejestrów. Firma CONSULTCHEM oferuje między innymi:

- prowadzenie kart charakterystyk substancji,

- outsourcing dokumentacji (dzięki czemu pracownicy firmy nie muszą zajmować się tym osobiście),

- wykonywanie profesjonalnych tłumaczeń technicznych,

- oznakowywanie opakowań produktów,

- konsultacje i wsparcie w kwestiach prawnych.

substancje chemiczne

Karty charakterystyki - dlaczego są ważne?

Jednym z najważniejszych elementów dokumentacji chemicznej w formach jest prowadzenie kart charakterystyki. Prawo wymaga, by każda substancja używana w firmie była dokładnie opisana, zgodnie z wzorcem. Karty charakterystyki zawierają spis zagrożeń związanych z substancją, sposoby postępowania z nią.

W każdym kraju panują nieco inne przepisy dotyczące prowadzenia takich kart. Co więcej, te przepisy co jakiś czas ulegają zmianom, trzeba więc stale trzymać rękę na pulsie.

Outsourcing, czyli zlecenie prowadzenia dokumentacji chemicznej innej firmie, odciąży przedsiębiorstwo. Pozwala też mieć całkowita pewność, że karty charakterystyki, a także cała dokumentacja związana z wprowadzaniem w obieg substancji chemicznych będzie przygotowywana zgodnie z obowiązującym prawem. Jeśli potrzebna jest nowa dokumentacja chemiczna specjalistyczna firma z pewnością podoła powierzonym zadaniom - zatrudnieni specjaliści mogą też ocenić aktualny stan kart i dokumentacji, a następnie wprowadzić do niej niezbędne poprawki.