Trwa ładowanie proszę czekać ...

Konto firmowe – jakie wybrać, by zyskać?

2 stycznia 2017

Konto firmowe kojarzy się przede wszystkim z wysokimi opłatami miesięcznymi. Jednak jak pokazuje ranking rachunków bankowych dla przedsiębiorców, właściwy wybór pozwala sporo zaoszczędzić. Jakie konto firmowe warto wybrać, aby zyskać?

Przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą często decydują się na korzystanie z konta osobistego na potrzeby firmowe. Podyktowane jest to głównie chęcią uniknięcia opłat, z jakimi związane jest korzystanie z konta firmowego. Jednak wybierając odpowiedni rachunek bankowy dla firm, można uniknąć wysokich prowizji wpłacanych każdego miesiąca.

Sprawdź ranking kont firmowych

Banki lubią przedsiębiorców, dlatego stale zabiegają o ich "względy". Proponują coraz bardziej dostosowane do potrzeb i oczekiwań konta firmowe, licząc na skorzystanie z oferty. Warto więc porównać dostępne możliwości, by wybrać rozwiązanie najbardziej korzystne – nie tylko z finansowego punktu widzenia.

Ranking kont firmowych pozwoli wychwycić niuanse ofertowe, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie podjąć właściwą decyzję. Na szczególną uwagę warto zwrócić przede wszystkim na banki, których oferta powstaje głównie z myślą o przedsiębiorcach. Przykład to przygotowane przez Idea Bank konto "Firma to JA" będące efektem współpracy z właścicielami firm. Ich uwagi oraz oczekiwania znajdują odzwierciedlenie w tym rachunku, dzięki czemu uznawane jest ono za jedno z najbardziej przyjaznych rachunków firmowych na rynku usług bankowych (źródło: https://www.ideabank.pl/konto-firma-to-ja).

Brak opłat za prowadzenie konta firmowego

 Największym problemem dla przedsiębiorców jest konieczność ponoszenia miesięcznych opłat za korzystanie z rachunku bankowego. Chociaż często prowizje nie przekraczają kilku złotych w skali miesiąca, rocznie wydatki oscylują wokół kilkudziesięciu złotych.

Ranking kont bankowych wskazuje jednak takie rachunki, w przypadku których nie jest pobierana opłata za prowadzenie.

Brak opłat za przelewy standardowe

Typowe dla większości kont firmowych są opłaty za przelewy standardowe (wyjątek stanowią przelewy do ZUS czy urzędu skarbowego). Co więcej, niektóre banki pobierają opłaty nawet wtedy, gdy dokonywane są przelewy wewnętrzne (w obrębie tego samego banku). Jeden przelew kosztuje średnio 1 zł, co może oznaczać dla przedsiębiorców spore koszty.

Posługując się rankingiem rachunków dla firm, można dotrzeć do takich ofert, w przypadku których i przelewy standardowe dokonywane przez internet są darmowe. Jeśli przedsiębiorca w ciągu miesiąca dokonuje kilkudziesięciu przelewów, w skali roku może zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Dodatkowe udogodnienia

Dla wielu przedsiębiorców liczą się dodatkowe udogodnienia. Korzystając z rankingu kont firmowych, warto sprawdzić, które banki – poza standardem – oferują coś jeszcze. Okazuje się, że wraz z rachunkiem można otrzymać terminal płatniczy Elavon lub SumUp – to świetne rozwiązanie dla przedsiębiorców prowadzących handel.

Materiał partnera