Trwa ładowanie proszę czekać ...

Audioriver – muzyka, ludzie, inspiracje

4 lipca 2017 0

Jeżeli najlepszą formą odpoczynku jest dla ciebie zabawa przy ulubionej muzyce, a ulubioną muzykę stanowią elektroniczne dźwięki, idealnym pomysłem na spędzenie czasu pod koniec lipca będzie odwiedzenie Płocka. Właśnie tam w dniach 28-30 lipca odbędzie się Audioriver – jeden z najważniejszych muzycznych festiwali w naszym kraju.

Klimat

To już 12. edycja tego festiwalu, który z roku na rok zyskuje coraz większą sławę. Bilety na poprzednie cztery edycje zostały wyprzedane przed rozpoczęciem imprezy. W ubiegłym roku na płockiej plaży i w innych lokacjach festiwalowych zgromadziło się aż 28 tysięcy fanów muzyki elektronicznej. Co ważne, atrakcją nie będzie tylko i wyłącznie muzyka, ale – jak zazwyczaj w przypadku takich spotkań – poznawanie nowych ludzi. A dla tych, którzy zdecydują się na nocleg pod namiotem na specjalnie przygotowanym TOI CAMP – zlokalizowanym 600 metrów od głównego terenu festiwalu – już sam pobyt w „audioriverowej” społeczności obozowej stanowić może niebagatelne przeżycie.

Przede wszystkim muzyka

Nie sposób wymienić – a tym bardziej scharakteryzować – wszystkich artystów, jacy pojawią się na tegorocznym Audioriver. Z osobistości najbardziej rozpoznawalnych i cenionych w świecie muzyki elektronicznej, a więc tych, z powodu których niektórzy fani specjalnie przybędą do Płocka, z pewnością warto wspomnieć Carla Craiga i jego projekt Versus Synthesiser Ensemble. VSE to Carl Craig za konsoletą, Francesco Tristano przy fortepianie, Kelvin Sholar przy keyboardach, a do tego jeszcze trzech innych klawiszowców. Co będą grać? Utwory Craiga i Tristano w zupełnie nowych, rozbudowanych specjalnie dla tego projektu aranżacjach. Obok nich nad Wisłą pojawią się: Vitalic – ODC live, High Contrast live oraz Killbox, Tale Of Us, S.P.Y, Agents Of Time live, Dax J, DJ Storm i Hugh Hardie. Rzecz jasna wystąpią tam również nasi rodzimi twórcy – ich pełną listę można bez trudu odszukać na oficjalnej stronie festiwalu.

Co jeszcze?

Nie tylko plaża w Płocku, lecz także cały rynek na dwa dni wejdzie w „posiadanie” Audioriver – stanie się on prawdziwym forum wymiany informacji, kontaktów i pasji. Tam właśnie, na Starym Mieście, 28 i 29 lipca odbędą się Targi Muzyczne Audioriver powered by Co Jest Grane. Swoje oferty przedstawią firmy, które zajmują się szeroko rozumianą działalnością muzyczną – wytwórnie, agencje bookingowe, media, organizatorzy festiwali oraz właściciele klubów.

Co jeszcze? Dla fanów atrakcją może być inny stały element Audioriver, czyli kino festiwalowe. Ta chwila odpoczynku od wrażeń muzycznych pozwoli zapoznać się z niezależnymi produkcjami, które nie są dostępne w regularnej dystrybucji.

Jak widać, atrakcji nie zabraknie, chociaż wiadomo, że tą najważniejszą w ostatnich dniach lipca na płockiej ziemi będą elektroniczne dźwięki – właśnie dla nich udadzą się tam tysiące fanów.

Materiał zewnętrzny