Trwa ładowanie proszę czekać ...

Trampoliny – jak wybrać najlepszą dla domu i ogrodu?

29 marca 2018 0

Skakanie na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale i dobry trening kardio. Wiedzą o tym zwłaszcza osoby odpowiedzialne za organizację i prowadzenie zajęć fitness typu jumping. To właśnie tego rodzaju ćwiczenia sprawiły, że obecnie trampolina fitness to pożądany sprzęt. Innym typem trampoliny jest trampolina ogrodowa, idealna dla rodzin z dziećmi, na której można nie tylko wyszaleć się z pociechami, ale i wzmocnić organizm. Co warto wiedzieć o tych produktach, aby kupić odpowiedni model?

Jeszcze kilka la temu trampoliny kojarzyły się jedynie z dziećmi. Dziś jednak to wyobrażenie nieco uległo zmianie, zwłaszcza po rozpowszechnieniu się zajęć z jumpingu. Według specjalistów regularny trening na trampolinie może pomóc zrzucić zbędne kilogramy w sposób skuteczniejszy niż bieganie. Musi być jednak wykonany poprawnie technicznie, dlatego też warto na sam początek przygody z trampolinami fitness udać się na zajęcia grupowe i dobrze poznać realizowane tam ćwiczenia. Obserwacja instruktora lub instruktorki, a także innych uczestników zajęć, może w znacznym stopniu pomóc w przeprowadzeniu efektywnego treningu także w domowym zaciszu.

Najlepsza trampolina fitness

Dobra trampolina fitness musi być wyposażona w specjalny uchwyt, najlepiej regulowany. To on pozwala na złapanie równowagi i łatwiejsze wykonywanie ćwiczeń. Ponadto musi być wyprodukowana z dobrych jakościowo materiałów, w tym posiadać elastyczną matę, np. z tworzywa PE mesh. Sprężyny trampoliny fitness powinny być dobrze osłonięte, aby nie doszło do żadnego przypadkowego urazu podczas treningu. Ewentualnie można pokusić się o zakup trampoliny bez tradycyjnych sprężyn, ale z gumami. Trampolina fitness powinna mieć także grube, stabilne nogi i solidną konstrukcję. Zawsze przed zakupem takiej trampoliny należy też sprawdzić jej nośność, czyli maksymalną wagę użytkownika. 

Trampolina do ogrodu

Trampolina ogrodowa to produkt dla całej rodziny. Jeśli będzie odpowiednio duża, może z niej jednocześnie korzystać nawet kilka osób. To doskonały sposób, aby zapewnić dzieciom rozrywkę, a sobie skuteczny trening kardio. Ponadto takie trampoliny umieszcza się na dworze, dzięki czemu spędza się czas na świeżym powietrzu. Jaka powinna być trampolina ogrodowa, aby spełniła swoje zadanie?

  1. Bezpieczna – co zagwarantują specjalne siatki ochronne, zewnętrze lub wewnętrzne. Dzięki nim użytkownicy trampoliny nie wypadną poza sprzęt.
  2. Duża – by można w niej było skakać razem z dzieckiem. Oczywiście zawsze warto dobierać wielkość sprzętu do ilości dostępnego miejsca w ogrodzie.
  3. O solidnej konstrukcji – która zapewni stabilność i wygodę użytkowania sprzętu. Trampolina powinna być wykonana z grubych profili i sprężyn z hartowanej stali.
  4. Elastyczna – by łatwo się na niej skakało. W tym celu warto zdecydować się na maty wykonane z amerykańskiego tworzywa PE mesh.

Trampoliny to produkty uwielbiane przez dzieci. Coraz częściej można je też dostrzec w klubach fitness, a nawet domach prywatnych. Ćwiczenia z jumpingu to doskonała okazja, aby wzmocnić mięśnie i zwiększyć wydolność organizmu. Trampolina fitness z regulowanym uchwytem doskonale sprawdzi się w domowych warunkach. Trampolina ogrodowa to idealny wybór dla rodzin z dziećmi. Zapewni zabawę na świeżym powietrzu, a jednocześnie będzie dobrym narzędziem do treningu kardio.

 

Materiał zewnętrzny