Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak kupować na Allegro, aby zaoszczędzić jak najwięcej?

17 kwietnia 2020 0

Zakupy przez internet to jedna z najpopularniejszych metod dokonywania zakupów. Według najnowszych danych aż 18 milionów Polaków korzysta z Allegro przynajmniej raz w miesiącu. Serwis ten stał się niemal synonimem zakupów internetowych, dlatego warto zapoznać się ze wskazówkami, które pozwolą dokonywać zakupów taniej. Jak kupować na Allegro i sporo zaoszczędzić?

Filtrowanie i sortowanie produktów

Warto pamiętać, że kupować tanio nie znaczy kupować dobrze. Aby maksymalnie zawęzić pole wyszukiwania i przeglądać wyłącznie te produkty, które są zgodne z naszymi oczekiwaniami preferencjami, warto włączyć tryb filtrowania i sortowania, aby wyświetlały się tylko te oferty, które spełniają nasze kryteria. Dzięki sortowaniu produktów na początku strony mogą pojawiać się produkty w najniższych cenach lub te, które były najchętniej kupowane przez klientów. Sortując produkty, odnaleźć można także te oferty, których licytacje wkrótce się zakończą. To doskonała okazja do tego, aby w ostatniej chwili upolować najlepszy produkt. Sprawdź najlepsze promocje allegro, stosując sortowanie i filtrowanie wyników. 

Allegro Smart!

To jedna z nowości, która została wprowadzona do serwisu i już od pierwszych chwil zyskała spore grono zwolenników. Dzięki wykupieniu usługi smart można zaoszczędzić spore sumy pieniędzy na przesyłce. Usługa Allegro Smart wprowadzona została w 2018 roku. To coś, co porównać można z abonamentem na darmową dostawę za zakupy o wartości 40 zł i więcej. Każdy użytkownik Allegro może wybrać tutaj jeden z kilku dostępnych wariantów, takich jak wykup Allegro Smart na 12 miesięcy za kwotę 49 zł lub Allegro Smart na miesiąc za 8,99 zł. W przypadku dokonywania zakupów cyklicznie znacznie bardziej opłacalną propozycją okazuję się roczny abonament. Jeżeli jednak chcemy zaoszczędzić na przesyłce na przykład w okresie świątecznym, wykup miesięcznego abonamentu może być lepszą propozycją. Jak widać, Allegro wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkich swoich klientów. Allegro Smart umożliwia także darmowy zwrot produktów. Taka usługa pozwala zaoszczędzić nawet kilka tysięcy w skali roku. Na bieżąco status oszczędności można śledzić na swoim profilu. 

Allegro smart a dodatkowe zniżki

Wykupując Allegro Smart, można liczyć nie tylko na darmową wysyłkę za zakupy powyżej 40 zł i darmowy zwrot, ale także na specjalne zniżki, które przewidziane są wyłącznie dla osób wykupujących abonament. Allegro oferuje w tym przypadku przedsprzedaż wejściówek na specjalne wydarzenia, a także wirtualne monety, które wykorzystać można w trakcie zakupów.  

Instalacja aplikacji

Dzięki instalacji aplikacji nie tylko szybciej i sprawniej przeglądamy Allegro, ale także możemy zainkasować spore sumy pieniędzy na kolejne zakupy. Przykładowo, jedną z najpopularniejszych ofert jest możliwość wykorzystania bonu o wartości 5 zł za zakupy w aplikacji. Tak więc zainstalowanie jej może sprawić, że niewielkie, aczkolwiek znaczące w przypadku większych zakupów sumy mogą lądować na naszym koncie. Oprócz profitów finansowych zyskujemy także możliwość śledzenia przesyłek w aplikacji mobilnej oraz inne profity. 

Monety Allegro

Dzięki monetom można obniżyć wartość swojego zamówienia. Wystarczy mieć 10 monet, aby przedmiot stał się tańszy o 10 zł. Monety zbierać można podczas zakupów na Allegro na przykład wtedy, kiedy wybieramy dostawę do punktu, bierzemy udział w akcji lub też w przypadku dokonywania zakupów u sprzedawców, którzy oznaczają swoje oferty charakterystycznym symbolem ''M''. Dodatkową szansą na pomnożenie monet jest wspomniane wcześniej korzystanie z aplikacji mobilnej. 10 monet, które przeliczane są jako bon o wartości 10 zł na zakupy, przyznawane jest za zainstalowanie aplikacji oraz dokonanie pierwszego zakupu poprzez aplikację Allegro. Kolejne 5 monet można uzyskać wówczas, kiedy polecamy aplikację znajomemu.

Allegro lokalnie

Usługa ''Allegro lokalnie'' to nic innego, niż serwis Allegro, który koncentruje się na prywatnych sprzedających. Dzięki tej opcji można sprzedawać i dokonywać zakupów u osób, które mieszkają blisko nas. Wystarczy umówić się na odbiór osobisty i bezpośrednio zakupić przedmiot od osoby sprzedającej. Taka opcja pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości środków na przesyłkę. W trakcie bezpośredniego kontaktu istnieje oczywiście szansa na negocjacje. Korzystanie z Allegro lokalnie jest darmowe. Opłaty ponoszone są wyłącznie w przypadku, kiedy przedmiot wystawiany jest na ''kup teraz'' lub licytację. Wartość prowizji wynosi 10% sumy wystawianego przedmiotu. Opłata nie wynosi jednak więcej niż 50 zł.

Opcja odroczonej płatności

Korzystna oferta a na koncie widnieją pustki? Nagła promocja, na którą ze względu na sytuację finansową nie możesz sobie teraz pozwolić? Opcja odroczonej płatności pozwala na uiszczenie opłaty za towar w ciągu 30 dni. Sprzedawca otrzymuje środki od razu na konto, dzięki czemu może realizować zamówienie. Podczas pierwszej odroczonej płatności serwis Allegro przeprowadza weryfikację. W trakcie rejestracji konieczne jest podanie numeru PESEL oraz zgody na przekazanie ogólnych informacji, które dotyczą płatności na Allegro. Jeżeli jesteśmy godnymi zaufania klientami, weryfikacja powinna potrwać zaledwie kilka sekund.