Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jazda na sankach, odpowiedni sport dla najmłodszych

22 lutego 2022 0

Sanki to świetnie rozwiązanie dla wszystkich maluchów, które uwielbiają aktywnie spędzać czas. Boisz się, że twoje dziecko podczas jazdy na nartach czy snowboardzie, może nabawić się niebezpiecznej kontuzji? Postaw na sanki, które również zapewnią maluchowi odpowiednią dawkę doznań, będą jednak nieco stabilniejszą alternatywą sportów zimowych na początek.  

Wybierz odpowiednie sanki, dostosowane do potrzeb małego dziecka

Jazda na sankach to zabawa, która nie wymaga od dzieci skomplikowanych umiejętności czy profesjonalnego sprzętu. W przypadku codziennych zabaw na stoku świetnie sprawdzą się modele wykonane z tworzywa sztucznego wysokiej jakości, te plastikowe sanki pozostają odporne na działanie różnych czynników atmosferycznych i rozmaite uszkodzenia czy odkształcenia pod wpływem niskich temperatur.  Wybieraj spośród szerokiej oferty kolorów i wzorów, które z łatwością dopasujesz do indywidualnych upodobań. Solidne sanki może być wyposażone w dodatkowe udogodnienia, takie jak np. hamulec. Specjalna dźwignia pozwoli dziecku zyskać pełną kontrolę nad pojazdem i zwiększy bezpieczeństwo w trakcie poruszanie się po bardziej stromych zboczach. W przypadku najmłodszych maluchów postaw na modele sanek z oparciem albo pasami, które w komfortowy sposób zabezpieczą kilkulatka przed wypadnięciem. 

Jazda na sankach, zasady bezpieczeństwa

Aby zapewnić niezbędny komfort i bezpieczeństwo jazdy, dobierz odpowiedni rozmiar sanek, dostosowany do wzrostu twojego malucha. Warto zadbać również o odpowiednie wyprofilowanie, dzięki któremu plastikowe sanki idealnie dopasują się do kształtu ciała twojego malucha. Przed wyjściem na sanki warto wyposażyć dziecko w parę wodoodpornych śniegowców, ciepły kombinezon albo kurtkę ze spodniami, które będą stanowiły solidne zabezpieczenie przed panującym na zewnątrz zimnem i wiatrem. Jeśli planujemy zjeżdżać ze stromych zbocz, powinniśmy rozważyć zakup odpowiedniego kasku, który w efektowny sposób będzie chronił głowę malucha w trakcie ewentualnych upadków. Wybierając miejsce zjazdu, zwróćmy uwagę czy na drodze naszych sanek nie stoją żadne wystające gałęzie oraz kamienie, które mogą przyczynić się do niebezpiecznej wywrotki.  

Uniwersalne sanki, różne zastosowania

Plastikowe sanki świetnie sprawdzą się podczas zimowych szaleństw na stokach, a także w trakcie codziennych spacerów. Można je zabrać ze sobą do parku, lasu czy na podwórko. Odporny spód nada się również do jazdy po chodnikach, w momencie gdy pokryje je odpowiednia warstwa śniegu. Sanki przydadzą się w trakcie zjazdów ze stromych oraz łagodnych górek, jak także na płaskiej nawierzchni, gdzie osoba dorosła będzie mogła ciągnąć malucha przy pomocy dołączonej do produktu linki. 

Postaw na sprawdzone rozwiązania i stosuj się do podstawowych zasad bezpieczeństwa, aby uniknąć wywrotek oraz kontuzji. Zabawę z sankami warto rozpocząć od łagodniejszych górek, stopniowo zwiększając poziom trudności i dopasowując go do wieku naszego dziecka. 

Artykuł partnera