Trwa ładowanie proszę czekać ...

5 powodów dlaczego pomady do włosów, to najlepsze kosmetyki do stylizacji męskich włosów

31 sierpnia 2021 0

​Już dawno minęły czasy, kiedy to mężczyźni, wybierając się na dyskotekę czy inną okazję nakładali na włosy tonę brylantyny. Kończyło się to nie tylko mało estetycznym efektem, ale również pojawieniem się łupieżu. Przy nieodpowiednich kosmetykach do stylizacji włosy były obciążone, a także przetłuszczone. Wszystko się zmieniło gdy pojawiła się pomada do włosów. Choć tak naprawdę była ona dostępna od wieków, w XIX wieku produkowana na bazie niedźwiedziego tłuszczu, który później został zamieniony na wosk i wazelinę. Poznaj 5 powodów, dlaczego pomada to najlepszy kosmetyk do stylizacji męskich włosów. 

Po pierwsze: lekka formuła nie obciążająca włosów

Pomady do włosów tworzone są na bazie wosku pszczelego, a także wazeliny. Są także takie, które tworzone są na bazie wody, z dodatkiem gliceryny, parafiny, olejów naturalnych i substancji zapachowych. Niezależnie do rodzaju pomada nie obciąża włosów. Ta na bazie wosku tworzy lekko połyskujący efekt, a w dodatku pozwala na przeczesywanie włosów w ciągu dnia. Pomada wodna tworzy bardziej gęstą strukturę, a nawet skorupę, ale co ważne nie łuszczy się tak jak np. żele. Taką pomadę bardzo łatwo można zmyć z włosów. W przypadku tej na bazie wosku jest to trudniejsze i na pewno taka pomada jest polecana na szczególne okazje. Pomada jednak w żadnym wydaniu nie osłabia włosów, a wręcz przeciwnie, wzmacnia cebulki. Doskonałym przykładem mogą być tutaj pomady do włosów Reuzel, które cenione są przez barberów i fryzjerów.        

Po drugie: brak konieczności utrwalania lakierem przy mocnym chwycie

Poszczególne pomady różnią się trwałością. Można wybrać te o lekkim, średnim, mocnym, albo bardzo mocnym chwycie. Produkty o mocnym chwycie w sposób szczególny sprawdzają się, gdy fryzura narażona jest na niekorzystne warunki atmosferyczne. Co ważne są to produkty, które są odporne na wilgoć, chronią też cebulki włosa przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. W przypadku produktów o mocnym chwycie nie trzeba już używać lakierów do włosów, które często je sklejają i osłabiają, czego nie można powiedzieć o pomadach. Oferta pomad Reuzel to produkty, które różnią się poziomem utrwalenia. Musisz np. pamiętać, że wybierając pomadę o mocnym chwycie, najmocniejszy efekt uzyskasz nakładając ją na zupełnie suche włosy. W przypadku włosów lekko wilgotnych efekt nie będzie utrzymywał się tak samo długo.          

Po trzecie: łatwość nakładania, produkty dla początkujących i zaawansowanych

W przypadku pomad na bazie wosku takich jak Reuzel, przed nałożeniem produktu należy pomadę lekko rozgrzać w dłoniach. Dzięki temu uzyska konsystencję, która ułatwi rozprowadzenie jej na włosach. Pomady o mocnym chwycie sprawdzą się przy układaniu wymyślnych fryzur takich jak side part – z bocznym przedziałkiem albo pompadour – z podniesioną grzywą, w stylu Elvisa. Aby ułożyć fryzurę podniesioną u nasady nie wystarczy nałożyć pomady. Trzeba oczywiście użyć jeszcze okrągłą szczotkę, a także włączyć suszarkę z chłodnym nawiewem i jonizacją. Powszechnie uważa się, że w przypadku pomad na bazie wosku trzeba mieć wprawę w układaniu po szybko zastygają, zwłaszcza te o mocnym chwycie, natomiast w przypadku pomady wodnej możesz dłużej spędzić przed lustrem i pracować nad fryzurą.   

Po czwarte: możliwość uzyskania matowego lub połyskującego efektu

W przypadku pomad, inaczej niż żeli i brylantyn oprócz połyskującego efektu, możesz uzyskać bardziej matowy. To duże udogodnienie. Bowiem na co dzień facet nie zawsze chce świecić z daleka swoją fryzurą. Dzięki matowej pomadzie ułoży pożądaną fryzurę i Bad hair day zamieni się w artystyczny nieład albo gładkie uczesanie. Połysk na pewno świetnie sprawdzi się na szczególne okazje. Dobrze prezentuje się w przypadku fryzury inspirowanej Rudolfem Valentino, czyli gładko zaczesanej do tyłu.       

Po piąte: doskonały zapach dopasowany do męskich preferencji 

Wśród zalet nie można zapomnieć także o pięknych i zróżnicowanych zapachach dopasowanych do męskich preferencji. Oferta pomad Reuzel to zapachy takie jak: jabłko,  ciepła wanilia, waniliowa cola, czy jabłko z lekkim twistem mięty. Prawda, że brzmi zachęcająco? Wśród pomad tego producenta znajdziesz także neutralne zapachy, które sprawdzą się, gdy chcesz by nic nie konkurowało z zapachem Twoich perfum.  Oczywiście możesz postawić także na pomady do włosów innych producentów o bardziej wyrazistych, korzennych czy drzewnych zapachach.     

Już wiesz, dlaczego pomada to najlepszy kosmetyk do włosów. Nie masz jej w swojej męskiej kosmetyczce? Pozostaje nadrobić braki!

Artykuł partnera