Trwa ładowanie proszę czekać ...

Praca zdalna - nowoczesne rozwiązanie

12 czerwca 2018 0

Każdy lubi pracować w inny sposób. Dla jednych najwygodniejsze warunki do wypełniania służbowych obowiązków to biuro pełne ludzi, a dla niektórych będzie to kanapa w salonie swojego domu. Niektórzy ze względu na różnego rodzaju sytuacje, takie jak na przykład urodzenie dziecka, nie mają możliwości pracować na etacie. Nic dziwnego więc, że coraz większą popularnością na rynku zaczęła cieszyć się praca zdalna, dzięki której można pracować z dowolnego miejsca. A na czym ona właściwie polega?

Praca zdalna - co to jest?

Praca zdalna, nazywana również telepracą, polega na wykonywaniu zadań i obowiązków wyznaczonych przez swojego przełożonego oraz dostarczanie wyników drogą elektroniczną. Pracownik zostaje zatrudniony w oparciu o umowę zlecenie, bądź umowę o dzieło. Równie często zdarza się, że proponowana jest mu umowa o pracę zdalną, która nie różni się dużo od umowy o pracę. Jedyną znaczącą różnicą jest to, że w tej pierwszej usługi świadczone są poza siedzibą firmy.

W tego rodzaju pracy liczy się przede wszystkim efektywność i skrupulatność. Aby dostarczało to odpowiednich dochodów należy być niezwykle sumiennym i wykazać się dużą samodyscypliną, wyznaczając sobie samemu godziny wykonywania swojej pracy. Kluczem do sukcesu będzie tutaj bez wątpienia ułożenie sobie odpowiedniego planu działania.

Ten sposób zarabiania pieniędzy można traktować zarówno jako dodatkowe źródło dochodu, jak i jako pracę w pełnym wymiarze godzin. Na zarobki ma wpływ kilka czynników, jednak nie są one niższe, niż w przypadku pracy w biurze. Zależne są one od godzin, które freelancer poświęca na wypełnianie swoich obowiązków. Zaczynając pracować zdalnie musimy uzbroić się w cierpliwość. Początkowo szukanie nowych zleceń może wydawać się trudne, z czasem będzie to nie tylko prostsze, ale i bardziej dochodowe, gdyż nabieramy doświadczenia i poszerzamy swoją bazę klientów. Dowiedz się więcej na pracaonline.net

praca w domu

Rodzaje pracy zdalnej

Zajęcia, które zapoczątkowały pracę zdalną, pochodzą z zakresu chałupnictwa. Obejmuje ono takie czynności jak składanie długopisów, teczek czy na przykład szydełkowanie. Te jednak nie pozwala na zarobienie dużej ilości pieniędzy.

Znacznie większą zapłatę dostać można za usługi z zakresu branży IT, marketingu czy reklamy. Rynek ten ciągle się rozwija i daje duże możliwości. Osoby posiadające wiedzę z zakresu tworzenia stron internetowych i grafiki również bez wątpienia znajdą odpowiednie dla siebie oferty. Coraz popularniejszy na rynku staje się również copywriting, który polegania na pisaniu tekstów zgodnie z zachowaniem zasad SEO i pozycjonowania strony. Zdalnie pracować mogą także tłumacze czy osoby prowadzące portale społecznościowe dla danej firmy.

Praca zdalna - zalety i wady

Chociaż może wydawać się to dziwne, to osoba pracująca zdalnie jest znacznie bardziej efektywna. Praca zdalna jest również oszczędnością dla pracodawcy, gdyż nie musi organizować takiemu pracownikowi miejsca do pracy, a także sprzętu. Dla drugiej strony jest to bez wątpienia oszczędność czasu, który zostałby zmarnowany na drogę do miejsca pracy. Freelancerzy mają również większą elastyczność, jeżeli chodzi o dopasowanie grafiku swojej pracy do indywidualnych potrzeb. Nie czują oni również takiej presji, wykonują swoje zadania, a w trakcie pracy nikt nie patrzy im na ręce.

Niestety istnieją też wady takiego rozwiązania. Jednym z nich jest uczucie wyłączenia z życia firmy. Nie jesteśmy na bieżąco z tym co się tam dzieje, nie czujemy więc przynależności do tej społeczności, gdyż nie mamy z nią do czynienia na co dzień. Może to być szczególnie odczuwalne przez osoby, które lubią i cenią pracę w zespole.