Trwa ładowanie proszę czekać ...

Majtki pampersy czy majtki chłonne? Podobieństwa i różnice

9 września 2019 0

Osoby zmagające się z nietrzymaniem moczu często uważają, że ta dolegliwość spotkała tylko ich. To jednak powszechny problem. Wówczas nie ma sensu zamykać się w domu, są przecież majtki pampersy, które umożliwiają normalne funkcjonowanie.

Nietrzymanie moczu, mimo iż uznaje się je za dość powszechnie spotykany problem, wciąż jest tematem tabu. Ludzie wstydzą się tego i niechętnie o tym mówią. Funkcjonuje także mit, iż jest to dolegliwość typowa dla starszych ludzi, a okazuje się, że bardzo często zmagają się z nią również osoby młode. Obecne technologie i dostępność różnorodnych produktów pozwalają zamaskować ten problem. Nie ma sensu siedzenie w domu przy toalecie i odcinanie się od świata. Majtki pampersy, majtki chłonne czy wkłady – oferta jest szeroka, więc każdy może wybrać coś dla siebie.

Nietrzymanie moczu – wstydliwy problem

Problem nietrzymania moczu częściej spotyka starsze panie, aczkolwiek zmagają się z tym także i panowie oraz osoby młode. Okazuje się, że jest to jedna z częstszych chorób przewlekłych. Leczenie zajmuje dużo czasu i nie zawsze przynosi zamierzone efekty. Szacuje się, że nawet 12% kobiet w wieku 30-39 lat i aż połowa tych po 60. roku życia ma kłopoty z nietrzymaniem moczu. Eksperci uważają, że problem jest większy, jednakże przez to, że bardzo wstydliwy, wciąż wiele osób o nim nie mówi. Niektórzy zaczynają się wówczas izolować od społeczeństwa, nie wychodzą z domu, a nawet rezygnują z aktywności zawodowej. Boją się mokrej bielizny, ubrań i nieprzyjemnego zapachu moczu. Sięgając po pieluchomajtki, czyli majtki pampersy bądź majtki chłonne, mogą jednak z powodzeniem funkcjonować tak samo, jak do tej pory, praktycznie bez żadnych ograniczeń.

Kiedy wybrać majtki pampersy dla dorosłych?

Warto wiedzieć, iż nietrzymanie moczu ma różne oblicza. Wyróżnia się trzy stopnie natężenia tego problemu. Pierwszy to niewielkie popuszczanie moczu, np. podczas śmiechu, kaszlu czy kichnięcia (taki problem często mają ciężarne). Drugi zaś występuje podczas jakiejkolwiek aktywności – nawet wchodzenia po schodach. Z kolei trzeci – najsilniejszy – to wypływy moczu, nawet gdy nic nie robimy. I tu jest go także najwięcej. Jeśli zmagamy się z drugim lub trzecim natężeniem nietrzymania moczu, warto sięgnąć po majtki pampersy. Wyróżniają się one bardzo wysoką chłonnością, są z boku zapinane zazwyczaj na rzepy, by można je było szybko zmienić. Produkty dobrych marek mają także wskaźnik wilgotności informujący o konieczności wymiany majtek, a także specjalne wkłady zapachowe, które skutecznie maskują nieprzyjemne zapachy. Są dość grube, a co za tym idzie – bardzo szczelne. Aczkolwiek trzeba pamiętać, iż widać je pod ubraniem, co jest chyba ich największą wadą. Mogą być bowiem niezbyt komfortowe. Stosowane są zarówno u osób samodzielnych i aktywnych, jak i leżących.

Majtki chłonne – dyskretne rozwiązanie

Majtki chłonne są znacznie cieńsze niż majtki pampersy, a przez to bardziej dyskretne. Nie widać ich pod ubraniem, więc nikt nie musi wiedzieć o wstydliwym problemie użytkownika. Są jednak mniej chłonne. Mogą być z powodzeniem stosowane przez osoby aktywne i uprawiające sport. Przeznaczone są dla osób z niewielkim albo średnim stopniem nietrzymania moczu. Swoim krojem bardzo przypominają bieliznę noszoną na co dzień. Tak jak pieluchomajtki, mogą mieć wskaźnik wilgoci oraz elementy zapachowe tuszujące nieprzyjemną woń.

Artykuł zewnętrzny