Trwa ładowanie proszę czekać ...

Kołdra sensoryczna do zabawy

18 września 2019 0

Codzienna zabawa to nie tylko nauka całkowicie nowych umiejętności, ale przede wszystkim poznawanie świata. Dla dzieci, które posiadają zaburzenia psychofizyczne to także bardzo ważny element terapii, dlatego tak duże znaczenie ma nie tylko regularność, ale przede wszystkim rodzaj zabaw czy samych zabawek, które są do tego wykorzystywane.

Codzienna terapia w domu

Bardzo wiele mówi się i pisze o tym, jak ważna jest rehabilitacja, spotkania z terapeutami i ogólne ćwiczenia. Zapomina się jednak o tym, że nie tylko w trakcie spotkań ze specjalistą można będzie liczyć na to, że dziecko będzie mogło się prawidłowo rozwijać, a sam ten proces będzie wspomagany. Ogromne znaczenie ma tutaj również to, w jaki sposób podchodzi się do codzienności. Dlatego pokoje dzieci z przeróżnego rodzaju zaburzeniami powinny być urządzone w taki sposób, by stanowić pomoc przy terapii. Warto zainteresować się tego typu tematyką, jak i również porozmawiać na ten temat ze specjalistą, ponieważ to właśnie on będzie w stanie doradzić wiele różnego rodzaju opcji. Wiadomo, że przyjęło się, że niebieski jest dla chłopców a różowy dla dziewczynek. Jednocześnie należy pamiętać o tym, że kolory mają bardzo silne działanie na zachowanie i pobudzanie lub wyciszanie całego organizmu. W praktyce będzie to oznaczało, że jeśli tylko ktoś zdecyduje się na pomalowanie pokoju, to warto o tym pamiętać.

Wyposażenie pokoju dziecka z zaburzeniami sensorycznymi

Koniecznie należy pamiętać o tym, że dziecko powinno zostać otoczone takimi barwami, które będą wspomagały jego prawidłowy rozwój. Dlatego warto zastanowić się nad tym, jak i również skonsultować z terapeutą. Nie bez znaczenia jest również samo wyposażenie pokoju. Ponieważ stawianie na różne faktury czy barwy można będzie zachęcić dzieci do zabawy, a tym samym do rozwoju. Kołdra sensoryczna również pełni bardzo ważną funkcję w rozwoju malucha, ale również i w poprawie jego zachowania. Kołdra obciążeniowa w trakcie snu delikatnie uciska ciało dziecka, co powoduje pobudzenie bodźców, ale jednocześnie ma działanie terapeutyczne. I tak w przypadku nadpobudliwości sprawia, że maluch znacznie szybciej się wycisza, a tym samym o wiele szybciej zasypia. Natomiast w przypadku dzieci, na przykład z autyzmem powoduje pobudzenie receptorów odpowiedzialnych za świadomość własnego ciała. I w jednym i w drugim przypadku można zauważyć, że już w czasie pierwszej nocy pod kołdrą obciążeniową, dziecko znacznie szybciej zasypia, natomiast sam sen przebiega naprawdę bardzo spokojnie.

 Warto zainwestować w produkt, który jest wykonany na indywidualne zamówienie, ponieważ tylko i wyłącznie dzięki temu można będzie spodziewać się efektów. Kołdra obciążeniowa dostosowana do dziecka stworzona jest na podstawie jego wagi, wzrostu, ale również rodzaju zaburzeń. Od samego początku należy więc postawić na specjalistę, który będzie w stanie w naprawdę krótkim czasie ocenić stan dziecka, jak i również zaproponować właściwą terapię. Natomiast kołdra może stać się idealnym uzupełnieniem właśnie dla niej. Więcej informacji można znaleźć pod linkiem: https://www.gazetamedycyna.pl/koldra-obciazeniowa-sensoryczna-co-to-jest-i-jak-stosowac/