Oszczędzanie to bardzo ważny element życia i przypisuje się mu bardzo szeroki wachlarz możliwości. To, że oszczędność jest pozytywną cechą nie ulega wątpliwości. Posiadając odpowiednio wysoką kwotę pieniędzy na przyszłość, gwarantujemy sobie poczucie bezpieczeństwa i komfort psychiczny, że w razie kryzysu, np. spowodowanego utratą pracy czy awarią w domu posiadamy pewne środki pieniężne, które zapewnią nam utrzymanie.
Po za samą czynnością odkładania pieniędzy, obejmuje ono także czynność lokowania pieniędzy w banku lub zakup obligacji. Pojawia się więc podstawowe pytanie, które rozwiązanie będzie bardziej korzystne - lokowanie czy inwestowanie? Warto przybliżyć nieco samą specyfikę tych dwóch pojęć. Termin lokowania środków obejmuje wpłacanie oszczędności do wszystkich możliwych form lokat, takich jak lokaty bankowe oraz związane z rynkiem kapitałowym, ale też w innej postaci - np. nieruchomości, kamieni i metali szlachetnych. Inwestowanie natomiast to gromadzenie środków w lokatach, związanych z rynkiem kapitałowym, są to np. fundusze inwestycyjne, niektóre oferty ubezpieczeń na życie, fundusze emerytalne oraz bezpośrednie lokowanie kapitału na giełdzie czy aukcjach przedsiębiorstw.
Na wielu platformach ubezpieczających mamy kilka możliwości wyboru. Jedną z nich jest http://www.viennalife.pl/, na której zostały dokładnie przedstawione i opisane oba sposoby zwiększania swojego kapitału. Zanim zdecydujemy się na którąś z tych form - szczególnie w inwestowanie, warto uprzednio poznać rynek i specyfikę takich działań. Warto zacząć od inwestowania niższych kwot i regularnie je zwiększać. Dobrym rozwiązaniem są również tradycyjne konta oszczędnościowe, których oprocentowanie stale generuje nowe zyski. W zależności od tego jaką kwotę posiadamy na koncie, są one odpowiednio wysokie. Nie ma się co łudzić - pieniądze w skarbonce się nie pomnożą, a na koncie ma to miejsce regularnie. Warto zatem obracać swoim kapitałem i czerpać z niego dodatkowe profity.
Materiał zewnętrzny