Trwa ładowanie proszę czekać ...

Najpopularniejsze serwisy streamingowe – TOP 3

23 listopada 2017 0

Serwisy streamingowe cieszą się rosnącą popularnością. Coraz częściej właśnie w ten sposób słuchamy muzyki. Nic dziwnego, że jest ich coraz więcej, a ponadto dynamicznie się rozwijają. Poniżej przedstawiamy wybrane z nich, m.in. Spotify, Deezer Music czy inne. Oto nasz top 3.

Warto szukać inspiracji na różnych portalach muzycznych poświęconych różnym gatunkom. Fanom muzyki klubowej polecamy m.in. Electronic Beats, a miłośnikom metalu Rockmetal.pl. Czytając je regularnie znajdziecie muzykę trafiającą w Wasz gust, którą odpalicie na ulubionym serwisie. Warto jednak wiedzieć, gdzie szukać – oto nasz top 3 kanałów z muzyką, gdzie mamy dostęp do milionów utworów.

1. Deezer Music

Deezer Music to kanał muzyczny powstały w 2007 roku we Francji. W serwisie mamy dostęp do różnorodnej muzyki w strumieniach dostosowanych do różnych systemów operacyjnych, jak np. Microsoft Windows, Mac OS X oraz Linux, a także na urządzeniach mobilnych – jak Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry, Logitech, Sonos itd.

Warto poczytać, co polecają inni – np. na Electronic Beats czy innych portalach, a następnie założyć konto i po prostu słuchać. Użytkownicy mogą stworzyć swoje własne playlisty, wybierając z ponad 40 milionów tytułów. A liczba ta wciąż dynamicznie rośnie... Co więcej, mamy do wyboru dwa rodzaje dostępu – bezpłatny oraz płatny Premium.

2. Spotify

Spotify jest jednym z najpopularniejszych serwisów streamingowych, dzięki któremu zyskujemy dostęp do dziesiątków milionów utworów rozmaitych artystów. To bogata kolekcja brzmień – możemy wybierać po wykonawcy, gatunku muzycznym czy nawet nastroju. Są playlisty do biegania, idealne na trening lub romantyczny wieczór.

Aby zarejestrować się, potrzebujesz raptem kilku minut. Do wyboru mamy wersję bezpłatną, która wiąże się z koniecznością odsłuchania reklam, ale także płatną Premium. W ofercie jest także świetny abonament rodzinny, więc warto rozważyć tę opcję. Obsługa, opłaty czy rezygnacja to bardzo proste sprawy – można cieszyć się muzyką bez zmartwień.

3. Tidal

Kolejnym serwisem strumieniującym muzykę, także godnym polecenia, jest Tidal. Jego popularność  wciąż rośnie, więc warto przyjrzeć mu się bliżej. Głównie polecamy go użytkownikom sieci Play, gdyż mają to szczęście, że mogą bezpłatnie z niego korzystać. Co jeszcze go wyróżnia? Otóż Tidal reklamowany jest jako serwis dla wymagających, gdyż zapewnia wyższą jakość dźwięku niż inne serwisy.

Na pierwszy rzut oka Tidal jest serwisem muzycznym podobnym do Spotify, Deezera czy Apple Music. Powstał jednak z nieco innego powodu, a mianowicie jako bunt przeciwko bezpłatnie udostępnianej muzyce. Jednak lepszą jakość muzyki, w bezstratnej jakości prawie jak pliki FLAC – usłyszymy jedynie na bardzo dobrej jakości sprzęcie. Ponadto w tym formacie nie są dostępne wszystkie utwory, a wybrane.

 

Materiał zewnętrzny