Trwa ładowanie proszę czekać ...

Ekologiczne środki czystości

28 lutego 2017 0

W dzisiejszych czasach chemia otacza nas właściwie z każdej strony. Ubrania z syntetycznego materiału pierzemy w proszkach o długim i zawiłym składzie. Ich podstawą działania są substancje aktywne. Mają przede wszystkim usuwać brud ze splotów odzieży. Niestety przy okazji zostają na tkaninie i dostają się na skórę, a w niektórych wypadkach nawet do krwi. To samo tyczy się płynów do mycia naczyń. Nigdy nie możemy być pewni, że podczas płukania całkowicie usunęliśmy je z talerzy. Dlatego właśnie warto sięgnąć po alternatywę - środki czystości oparte na naturalnych składnikach.

Naturalne preparaty dla zdrowia i środowiska

Z naturalnych środków warto korzystać nie tylko z myślą o własnym zdrowiu. Ziemia z roku na rok staje się coraz bardziej zaśmiecona. Na degradację środowiska wpływają także detergenty. Każda kropla płynu do mycia naczyń czy do płukania wędruje do rzek i wnika w glebę. Stosując ekologiczne środki czystości dokładamy własną cegiełkę do budowania lepszego i przede wszystkim czystszego jutra całej ludzkości. Nie do pominięcia jest też fakt, że ekologiczne środki są bardzo uniwersalne. Tego samego preparatu można swobodnie używać do płytek i blatów kuchennych. Według tej logiki naturalne płyny do mycia szyb możemy stosować również do oczyszczania naczyń. Środki zawierają jedynie biodegradowalne składniki, więc nam nie zaszkodzą.

Skład naturalnych środków czystości

Skład naturalnych preparatów jest zazwyczaj niewiarygodnie wręcz prosty. Na etykiecie z tyłu znajdziemy produkty, które w większości polskich domów stoją na półkach. Preparaty możemy swobodnie zrobić sami, ale kupując jednak gotowe zaoszczędzimy sporo czasu. Bardzo często w składzie naturalnych środków zobaczymy sól oraz ocet spirytusowy. Ważna w ich działaniu jest również soda oczyszczona. Czytając skład możemy się też natknąć na glicerynę oraz zwykłe, szare mydło. Nie do pominięcia są naturalne olejki zapachowe, które pomogą wprowadzić do domu orzeźwiającą atmosferę.

Materiał partnera zewnętrznego