Trwa ładowanie proszę czekać ...

Wybierz produkty ceramiczne

22 kwietnia 2017 0

Jeśli chodzi o wykorzystanie ceramiki mówi się, że korzystano z niej już w czasach starożytnych. W tym okresie były jednak produktem luksusowym, który przeznaczony był do przygotowywania ozdób w luksusowych domach. Obecnie oczywiście taki stan rzeczy nie ma już miejsca.

Produkcja płytek odbywa się w oparciu od dwa elementy: glinę oraz iły. Na samym początku przygotowuje się masę glinianą, do której następnie dodaje się odpowiednie elementy, wśród których są między innymi produkty związane z kolorem. Po tak wybranej formie płytek, która będzie nam najbardziej odpowiadać można przejść do prasowania płytek, tak by wyglądały one jak najlepiej.

Następnie tego rodzaju płytki będą suszone, by mogły zostać wykorzystane. Jeśli chodzi o suszenie odbywa się ono w temperaturze nawet około 1300 stopni. Ceramikę z zasady wypala się dwa razy bądź też jeden raz w zależności od producentów. Na stronie licowej może się pojawić szkliwo ale nie musi. Te elementy, które nie są szkliwione kolor nabiorą z czasem.

Produkty ceramiczne

To szkliwo, które określa się jako glazurę ma istotne znaczenie dla organizmu. Glazura odnosi się w naszym kraju zarówno do płytek na podłogę jak i na ścianę. Szkliwo jest takim elementem, dzięki któremu można zadbać o lepszą i bardziej estetyczną powierzchnię. Dodatkowo warto pamiętać, że przez szkliwo można lepiej zadbać o płytki i zagwarantować sobie ich większą wytrzymałość.

Moment nałożenia szkliwa jest bezpośrednio związany z tym czy wypala się płytki raz czy też dwa razy. Jeśli raz trzeba nałożyć szkliwo pod koniec wypalania. W drugim przypadku można zastosować się do porad specjalistów oczywiście przy wypaleniu nic nie powinno się znajdować w kuchence. Obecnie wprowadza się również nowoczesne formy szkliwienia płytek, tak by zagwarantować lepszą realizację.

Na płytkach bardzo ważną sprawą będzie także faktura, która ma dla nas znaczenie estetyczne. Pod tym właśnie kontem zdecydowana większość osób kupuje obecnie płytki. Przy zdobieniu stosuje się specjalne farby ceramiczne.