Trwa ładowanie proszę czekać ...

Top 5 sposobów wykończenia betonowego ogrodzenia

29 sierpnia 2019 0

Stworzenie solidnego i trwałego ogrodzenia jest niezwykle istotne dla każdego właściciela posesji. Można powiedzieć, że w grodzeniu się od sąsiadów Polacy są prawdziwymi specjalistami. Jednak dziś nie będziemy zajmować się psychospołecznymi aspektami tego tematu, a czysto technicznym i estetycznym. Jednym z najsolidniejszych rozwiązań jest ogrodzenie wykonane z betonu. Oczywiście samo w sobie nie prezentuje się okazale, zatem by nadać mu dekoracyjnego charakteru, warto wybrać odpowiednie wykończenie, np. kamienie elewacyjne. Dziś przedstawimy nasze top 5 sposobów na wykończenie betonowego ogrodzenia.

Granit – solidny materiał i eleganckie wykończenie

Granit już dawno przestał kojarzyć się jedynie z usługami kamieniarskimi i wyrabianiem płyt nagrobnych. Obecnie jest pełnoprawnym materiałem wykończeniowym chętnie wykorzystywanym nie tylko wewnątrz domu do wykończenia ścian, podłóg czy blatów, ale również na zewnątrz posesji. Wybór szarej płyty granitowej jest niezwykle uniwersalny, wszak szarość to nowa czerń. Płytki granitowe przeznaczone na zewnątrz muszą zostać dodatkowo zaimpregnowane, a do ich przyklejenia należy użyć mrozoodpornego kleju montażowego. Betonowe filary wykończone granitem w połączeniu z wykonanymi z żelaza łączeniami mogą doskonale się prezentować i pasować do aranżacji elewacji w stylu glamour, industrialnym, czy też skandynawskim. Kamienie elewacyjne świetnie sprawdzają się zarówno w połączeniu z metalem, jak i drewnem na przęsłach.

Beton z betonem czyli płyta betonowa do wykończenia ogrodzenia

Betonowe ogrodzenie może zostać wykończone dekoracyjną płytą betonową. Takie płyty mogą posiadać nierówną strukturę z zewnątrz, która nadaje całej aranżacji lekkości. Można również pomalować je na dowolny kolor farbą silikatową, która nadaje się na zewnątrz ze względu na właściwości hydrofobowe. Płyty betonowe mogą mieć również strukturę starego bruku, co na przęsłach prezentuje się bardzo ciekawie. Dodatkowo taka aranżacja obejścia domu świetnie komponuje się zarówno z klasyczną, jak i nieco bardziej nowoczesną aranżacją. Świetnie współgra z tą stylizowaną z widocznymi filarami, bądź wykończoną elegancką cegłą klinkierową.

Beton dekoracyjny, czyli nadanie odpowiedniego charakteru betonowi architektonicznemu

Ogrodzenia przy domostwach mogą być wykonane z płyt betonowych. Beton architektoniczny sam w sobie jest dość surowy i świetnie współgra z nowoczesną aranżacją elewacji. Można go dodatkowo upiększyć stosując beton dekoracyjny. Nakładanie takiego betonu powoduje powstawanie na powierzchni cieniowania i efektu artystycznie rozlanej farby. Cieniowana struktura betonowego ogrodzenia w naturalnym szarym odcieniu sprawdza się w połączeniu z bliźniaczo podobną elewacją w stylu industrialnym. Z pewnością takie wykończenie betonowego ogrodzenia będzie stosunkowo najmniej pracochłonne. Oczywiście na taką pracę trzeba wybrać słoneczny dzień, aby beton miał szansę odpowiednio się związać.

Łupek do wykończenia betonowego ogrodzenia – klasyka i elegancja

Kamień elewacyjny taki jak łupek może występować w postaci małych płyt, które po montażu na betonowym ogrodzeniu ukazują efekt mozaikowy. Oczywiście stworzenie takiego ogrodzenia wymaga cierpliwości i odpowiedniego dobierania płytek kamiennych, tak by powstał pożądany efekt. Choć łupek kwarcytowy charakteryzuje się dobrymi parametrami wytrzymałościowymi, to przed montażem należy go zaimpregnować. Dzięki temu ogrodzenie będzie prezentować się doskonale przez wiele lat. Przy kamiennym ogrodzeniu można posadzić rośliny pnące, jeśli chce się stworzyć bardziej sielską aranżację w klasycznym stylu.

Płytka klinkierowa stworzy wrażenie trójwymiarowości

Naszą ostatnią propozycją do wykończenia betonowego ogrodzenia jest użycie płytki klinkierowej, która świetnie nadaje się do tworzenia przestrzennych aranżacji. Płytka klinkierowa ma podobne właściwości do cegły klinkierowej, zatem doskonałe parametry wytrzymałościowe. Do jej montażu trzeba użyć rzecz jasna zaprawy klejącej mrozoodpornej, którą nakłada się zarówno na powierzchnię betonowego ogrodzenia, jak i na płytkę. Dzięki temu takie wykończenie nabiera trwałości. Kolor płytki można dobrać na zasadzie dopełnienia lub kontrastu do kolorystyki elewacji domu. Ciekawym wyborem są białe lub czarne płytki klinkierowe idealne, które można również ze sobą połączyć tworząc klasykę w najlepszym wydaniu.

Betonowe ogrodzenie nabiera odpowiedniego charakteru dzięki doborowi właściwego wykończenia. Nasze propozycje zapewniają jego trwałość na lata.

 

Artykuł partnera