Trwa ładowanie proszę czekać ...

Pożyczka online - zalety

20 lutego 2018 0

Pożyczka online jest szybkim i prostym sposobem na otrzymanie dodatkowych środków finansowych. Pożyczkobiorca może samodzielnie określić jej wysokość, a także wysokość rat i termin spłaty. Cała procedura odbywa się przez internet i trwa kilkanaście minut.

 Wybór kwoty i wysokości raty oraz terminu spłaty pożyczki

Pożyczka online jest dostępna już od kilkuset złotych, co pozwala pokryć nagłe wydatki, np. na naprawę pralki lub zakup nowej lodówki. Instytucje pozabankowe oferują swoim klientom także dużo wyższe kwoty. Sięgają one nawet kilku tysięcy złotych, dzięki czemu zwiększą domowy budżet w przypadku remontu mieszkania lub zakupu nowego samochodu. Pożyczkobiorca może samodzielnie wybrać wielkość zobowiązania, które chce podjąć. Co ciekawe, ma możliwość określenia, jakiej wysokości raty będzie spłacać. Termin uregulowania zobowiązania także jest zależny od klienta instytucji pozabankowej. W przypadku pożyczek ratalnych jest bardzo długi i wynosi od 3 do 12 miesięcy.

Procedura odbywająca się w całości przez Internet

Jeśli okaże się, że środki przeznaczone na duże zakupy domowe nie są wystarczające, wystarczy włączyć komputer i wejść na stronę jednej z firm pożyczkowych. Przed wybraniem konkretnego pożyczkodawcy warto porównać ich oferty i skorzystać z tej najlepiej dopasowanej do własnych potrzeb. Aby złożyć wniosek o pożyczkę ratalną, potrzebny jest dostęp do internetu. Przyszły klient instytucji pozabankowej powinien też mieć aktywny numer telefonu komórkowego, osobisty rachunek bankowy, a także adres e-mail. Ważne jest, by posiadał regularne dochody oraz pozytywną historię kredytową.

Szybka i prosta procedura

Procedura wnioskowania o pożyczkę online jest niezwykle prosta i trwa bardzo krótko. Po wejściu na stronę internetową pożyczkodawcy należy się na niej zarejestrować. Przedtem dobrze jest przygotować numer dowodu osobistego, a także zastanowić się nad wysokością miesięcznych zobowiązań i terminem spłaty całości pożyczki. Kolejny krok to wykonanie przelewu potwierdzającego, który wynosi symboliczne 1 zł lub 0,01 zł. Ma on na celu potwierdzenie danych oraz numeru rachunku bankowego pożyczkobiorcy. Następnie wystarczy poczekać na decyzję instytucji pozabankowej. Jest wydawana w ciągu kilku minut, a w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku, pieniądze znajdują się na koncie klienta równie szybko. Jest to zależne od szybkości księgowania przelewów między bankami.

 

Materiał zewnętrzny