Trwa ładowanie proszę czekać ...

Gry i klocki, czyli jak dbać o rozwój dziecka poprzez zabawę

27 lutego 2018 0

Dzieci potrzebują ciągłych bodźców, które pomogą im się rozwijać. Dlatego też rodzice muszą zadbać o to, by zaoferować maluchom zajęcie, dzięki któremu będą mogły zyskiwać nowe umiejętności i wiedzę. Można to osiągnąć nie tylko poprzez naukę, ale przede wszystkim poprzez zabawę, bo właśnie w ten sposób najlepiej chłonie się wiedzę niezależnie od wieku. Warto więc dowiedzieć się, jakie zabawki pozytywnie wpływają na rozwój maluchów, by nie wydawać pieniędzy na zbędne przedmioty, których użyteczność i wartość dla dzieci jest znikoma.

Jak wybierać dobre zabawki?

By wybrać dobre zabawki, trzeba najpierw wiedzieć, czym się takowe charakteryzują. Dobre zabawki to takie, które łączą w sobie elementy rozrywkowe z tymi edukacyjnymi, pozwalając dzieciom w naturalny sposób poznawać świat i dowiadywać się na jego temat coraz nowych rzeczy, dzięki czemu z łatwością będą przechodzić przez kolejne etapy rozwoju, radząc sobie z wyzwaniami, które będą musiały podejmować.

Szukając wartościowych produktów warto zainteresować się ofertą zabawek edukacyjnych, które znaleźć można na stronach internetowych sklepów zabawkarskich. Pośród tego typu gier znaleźć można chociażby wiele interaktywnych zabawek, takich jak mapy i globusy, które pomogą dzieciom dowiedzieć się czegoś o otaczającym ich świecie. Pomogą poznać kraje, ich flagi i języki oraz wiele innych ciekawych informacji. W ofercie edukacyjnych produktów znajdą się również zabawki dla najmłodszych dzieci, takie jak chociaż Garnuszek Klocuszek, który uczy najmłodsze pociechy tak podstawowych rzeczy jak pierwsze cyfry i litery, kształty i kolory. Wszystkie interaktywne zabawki mają jeszcze jedną wartość: uczą dzieci wykonywania poleceń oraz rozwijają ich kompetencje językowe, dzięki czemu w późniejszym czasie, na przykład podczas pierwszych dni w szkole, dziecku będzie znacznie łatwiej się zaaklimatyzować i przyzwyczaić do nowego trybu życia. Jednak zabawki edukacyjne to nie jedyne, które są w stanie nauczyć pociechy czegoś wartościowego.

Ekspert Hulahop.Pl radzi, by zastanawiając się nad wyborem zabawki, nie sugerować się jedynie kategoriami i opisami produktów. Wiele przedmiotów, które nie należą do kategorii edukacyjnych, będą niosły ze sobą wiele ważnych umiejętności. Do takich produktów można zaliczyć chociażby gry zręcznościowe, dzięki którym dziecko rozwinie sprawność fizyczną, co sprawi, że w przyszłości będą znacznie lepiej radziły sobie we wszelkich sytuacjach wymagających umiejętności manualnych bądź wytrzymałości fizycznej.

Jak więc widać wyraźnie, wartościowe zabawki znaleźć można wszędzie, trzeba tylko podejść do zakupu z rozsądkiem i dobrze go przemyśleć. Warto również stworzyć listę pomocniczych pytań, w oparciu o które łatwiej będzie ocenić wartość zabawki. Stworzenie takiej listy i konsekwentne korzystanie z niej sprawi, że będziesz wybierać dla swojej pociechy możliwie najlepsze produkty, na czym skorzysta nie tylko maluch, ale również i ty, bowiem z pomocą zabawek łatwiej będzie ci wychowywać dziecko, pokazując mu niektóre abstrakcyjne zjawiska na przykładach, którymi maluch chętnie się zainteresuje.

Jakie zabawki wybrać?

Zastanawiając się ad wyborem konkretnych zabawek, warto przejrzeć nowości i polecane produkty na stronach internetowych sklepów. Znajdują się w nich najczęściej takie zabawki, które zdobyły największą popularność wśród klientów i zyskały najlepsze opinie.

Jeśli jednak nie masz pomysłu na dobrą zabawkę, poniżej prezentujemy kilka przykładowych produktów, które śmiało możesz kupić swojej pociesze, wiedząc, że zabawa nimi przyniesie jej wiele korzyści. Do takich zabawek należą:

  • Lego classic – klocki lego to od wielu lat absolutny klasyk, którego nie może zabraknąć w żadnym domu, w którym są dzieci. Bogactwo tematyczne zestawów, szeroki podział wiekowy z kategoriami nawet dla najmłodszych dzieci i wysokiej jakości materiały tworzone z dbałością o detale sprawiają, że zabawki te zachwycają dzieci i dorosłych. Jednocześnie rozwijają wyobraźnię maluchów, w tym również tę przestrzenną, rozwijają zdolności manualne, logiczne myślenie, a dzięki tematyce konkretnych produktów, pomagają też poszerzać zainteresowania na dany temat. Gotowymi konstrukcjami można się zaś bawić, co pozwala maluchom tworzyć zawiłe scenariusze fabularne, dzięki którym rozwijają na jeszcze szerszym polu;
  • Gry planszowe – kolejne niezwykle przydatne i rozwijające zabawki, które znaleźć można w każdym domu. Niesamowicie bogata oferta tematyczna w najróżniejszych przedziałach cenowych i wiekowych sprawia, że bez trudu zdołasz dopasować grę idealną do potrzeb twojego dziecka. Dzięki nim możesz rozwijać wiedzę maluchów na wybrane tematy, uczyć je zasad fair play, przestrzegania zasad, cierpliwości i godzenia się z porażką. W zależności od wybranej gry, maluchy będą się również uczyły wielu istotnych w przyszłej edukacji rzeczy, takich jak matematyka, język polski, biologia, geografia czy historia. Dzięki nim w naturalny sposób przemycisz w trakcie zabawy edukacyjne wartości, które twoja pociecha chętnie przyswoi, nie wiedząc nawet, kiedy się to stało.

 

Materiał zewnętrzny