Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak zyskać dodatkowe pieniądze w dobie pandemii?

25 czerwca 2020 0

Obecnie czasy są trudne dla większości rodzin - niektórzy członkowie utracili stałe zatrudnienie, dlatego niemal każda dodatkowa oszczędność jest jak najbardziej wskazana. Ze względu na obowiązujące ograniczenia w kwestii codziennych zakupów, najczęściej do sklepu udaje się wyłącznie jedna osoba i to raz w tygodniu, aby zakupić większą ilość produktów, niezbędnych do przeżycia. Warto jednak odpowiednio się przygotować, zamiast spontanicznie wrzucać do wózka, co tylko wpadnie pod rękę. Aktualnie sytuacja w sklepach nieco się uspokoiła i ludzie nie rzucają się już na każdy ostatni produkt, a półki sklepowe nie są już puste. Przygotowując się wcześniej i tworząc listę niezbędnych produktów, można nie tylko zaoszczędzić sporo pieniędzy, ale i czasu spędzonego w sklepie. Najlepiej wybierać także market, który znajduje się najbliżej miejsca zamieszkania (oszczędność paliwa) lub ten, w którym można liczyć na atrakcyjne zniżki cenowe. W internecie dostępna jest na przykład aktualna gazetka Lidl, czy wielu innych popularnych sklepów - można więc na spokojnie przejrzeć dostępne oferty i zapisać na kartce lub zrobić sobie zdjęcia konkretnych produktów, które warto kupić w większej ilości lub, które są dostępne w promocyjnych cenach.

Dodatkowo korzystną opcją jest posiadanie specjalnej karty klienta lub aplikacji na smartfonie (w przypadku Lidla), która pozwala na uzyskanie jeszcze większych zniżek! Patrząc na sporą ilość zakupionych towarów, może okazać się, że klient zaoszczędzi nawet kilkadziesiąt złotych. To naprawdę sporo, szczególnie w obecnej sytuacji, gdy nikt tak naprawdę nie jest w stanie przewidzieć, kiedy wszystko wróci do normalności, w tym również odzyska się posadę w pracy i dodatkowe środki. Aktualnie coraz więcej sklepów dostosowuje się do pandemii i proponuje naprawdę ciekawe i atrakcyjne oferty swoich produktów. W wielu marketach istnieje możliwość dowozu zakupów bezpośrednio do domu określonego klienta - warto również skorzystać z tej opcji, ponieważ wtedy zyskuje się tak naprawdę maksymalną oszczędność czasu i pieniędzy. 

Czy zakupy w wielopaku mają sens?

Robiąc zakupy, zawsze należy sprawdzać także daty ważności poszczególnych produktów, szczególnie gdy planuje się zabrać większą ilość - właśnie ze względu na atrakcyjną cenę. Zazwyczaj te z dłuższą datą znajdują się nieco dalej, ale dla zyskania oszczędności na pewno warto się trochę wysilić i przejrzeć dostępny asortyment. Uwagę należy zwrócić konkretnie przy zakupie nabiału, pakowanych wędlin, czy gotowych dań. Z kolei zawsze korzystne są zakupy w większej ilości, takich produktów jak środki czystości, środki higieniczne, czy zgrzewki wody (te spokojnie można gromadzić w przydomowej piwnicy). 

Na co uważać, robiąc zakupy zniżkowe?

Bardzo ważne jest, aby w trakcie skanowania wszystkich zakupionych produktów przez ekspedientkę, kontrolować dodatkowo ich cenę i weryfikować, czy zgadza się z tą zamieszczoną w promocyjnej gazetce. Okazuje się, że nie zawsze na kasie zniżki zostają uwzględnione, dlatego lepiej zachować czujność i w razie ewentualnych pomyłek, poprosić od razu o wprowadzenie poprawnej ceny. Warto także zawsze samodzielnie sprawdzić najpierw, kiedy dana promocja obowiązuje, ponieważ często jest tak, że należy kupić określoną ilość danego produktu, aby została naliczona obniżona cena lub wymagane jest posiadanie wspomnianej już karty stałego klienta, czy zeskanowania specjalnego kodu z aplikacji na telefonie. Dzięki posiadaniu takiej wiedzy zaoszczędza się również sporo nerwów i niepotrzebnych nieporozumień już przy sklepowej kasie.