Trwa ładowanie proszę czekać ...

Oświetlenie techniczne - gdzie sprawdzi się najlepiej?

17 marca 2020 0

Lampy techniczne to aktualnie jeden z najmodniejszych sposobów na oświetlenie wnętrza. Nawiązujący do industrialnego stylu design cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród projektantów jak i samych inwestorów. W przeszłości kojarzony z oświetleniem starych fabryk, dziś stał się synonimem nowoczesności i elegancji. Doskonale sprawdza się w różnych typach pomieszczeń, zarówno mieszkalnych, jak i komercyjnych. Oświetlenie techniczne to nie jeden konkretny typ lampy, ale wiele różnych, które łączy kilka cech wspólnych. Jedną z najważniejszych cech jest prosta, minimalistyczna budowa. Stylistyka tych opraw, choć są całkowicie nowe i pochodzą prosto od producenta, nawiązuje do oświetlenia starych warsztatów, fabryk i pracowni. Wzornictwo pozbawione elementów dekoracyjnych, a koncentrujące się przede wszystkim na funkcji oświetlenia, doskonale odzwierciedla potrzeby stylu industrialnego. Jednak lampy techniczne nie ograniczają się do niego i z powodzeniem wprowadzane są także do aranżacji w innych stylach: nowoczesnych, skandynawskich, modern classic i wielu innych.

W biurze, gabinecie i sklepie

Oświetlenie techniczne kojarzy nam się głównie z pomieszczeniem usługowym, garażem i gabinetem. Rzeczywiście doskonale sprawdza się w ich wnętrzach. Nie narzucające się formą, dyskretnie, ale skutecznie rozświetlające całe wnętrze. Potrafi stworzyć komfortowe warunki do pracy, emitując – w zależności od potrzeb - światło rozproszone lub skierowane na konkretny obiekt. Jego zaletą jest to, że wiele opraw umożliwia zmianę kierunku padania światła i dopasowanie oświetlenia do aktualnie panujących potrzeb.

Warto zwrócić uwagę, że lampy techniczne spotkamy w różnych kategoriach oświetlania, począwszy od plafonów i kinkietów, a skończywszy na lampach stojących. Ułatwia to aranżację pomieszczenia z ich udziałem i urządzenie wnętrza odpowiadającego oczekiwaniom użytkowników.

Oświetlenie techniczne salonu, kuchni i łazienki

Wspomnieliśmy jednak, że lampy techniczne równie chętnie montowane są również we wnętrzach mieszkalnych, na dodatek nie tylko tych, urządzonych w stylu loftu. Doskonale współgrają ze stylistyką pomieszczeń urządzonych prosto, ale nowocześnie. Bez wyszukanych dekoracji, za to z charakteryzującą się prostotą i funkcjonalnym minimalizmem elegancją. Wiele takich opraw znajdziemy na stronie Lampy.it. Będą to natynkowe plafony, które bardzo chętnie montujemy w naszych kuchniach, jak i lampy wpustowe typu oczka. Te drugie wymagają montażu w podwieszanym suficie. Doskonale sprawdzają się nie tylko w kuchni, ale również w salonie, łazience i przedpokoju.

Warto zwrócić uwagę na możliwości, jakie oferują nam oprawy montowane na szynoprzewodach. Ich zaletą jest to, że umożliwiają wprowadzenie do wnętrza kilku opraw, bez konieczności gruntownego remontu obejmującego rozbudowę instalacji elektrycznej. Co więcej, umożliwiają nie tylko zmianę kąta padania światła, ale także zmianę lokalizacji samej oprawy.

Oświetlenie techniczne nie ogranicza się jednak do opraw montowanych na suficie. Inwestorzy mają też do wyboru szereg lamp stojących, wiszących albo przeznaczonych do montażu na ścianie. Wśród oświetlenia technicznego znajdziemy też oprawy zewnętrzne. Jest to więc szeroki asortyment zróżnicowany pod względem funkcji oraz przeznaczenia. Umożliwia utrzymanie aranżacji w jednolitej stylistyce i stworzenie funkcjonalnego oraz efektownego wizualnie otoczenia.

Artykuł sonsorowany