Trwa ładowanie proszę czekać ...

Kurtki i płaszcze, czyli moda na jesień

22 sierpnia 2016 0

Jesień jest bardzo "kontrowersyjną" porą roku. Z jednej strony całe mnóstwo ludzi dosłownie ją uwielbia i kocha panujący wówczas nastrój. Dla innych z kolei jest to bardzo nieprzyjemny okres, kojarzony jedynie z brzydką pogodą i przeziębieniem. Bez względu na to, jakie jest nasze podejście do tej pory zawsze musimy zadbać o to, aby móc się wówczas dobrze ubrać. Moda jesienna to bardzo szeroki temat – co roku pojawiają się w niej zupełnie nowe trendy, zatem z pewnością mamy z czego wybierać, jeśli chcemy ciekawie się wówczas ubierać. Warto zainteresować się tym już wcześniej i nie czekać do samego nadejścia jesieni, bowiem im więcej czasu damy sobie na znalezienie odpowiednich ubrań, tym lepiej dla nas.

Moda jesienna właściwie każdego roku przybiera zupełnie inne formy, zatem trzeba wiedzieć, jaki styl będzie dominował w danym momencie. Jesień 2016 będzie prawdopodobnie złotym czasem dla kurtek sportowych, które będą cieszyły się w najbliższych miesiącach wielką popularnością. Specjaliści przewidują, że prawdziwym hitem tego sezonu staną się specjalne kurtki sportowe ze ściągaczami typu bomber. Takie kurtki mogą występować zarówno w wersji damskiej jak i męskiej, dzięki czemu absolutnie każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie odpowiedniego. Bardzo ważna jest kolorystyka – jesienią nie decydujemy się raczej na zbyt krzykliwe kolory i staramy się bardziej upodobnić do barwy, jaką przybiera wówczas natura.

Z tego powodu oliwkowe odcienie czy kolory w stylu mundurów wojskowych jak co roku będą całkowicie dominowały modę. Bardzo dobrą propozycją są również odcienie szarości. Nie chodzi rzecz jasna o to, aby nasze ubranie było nudne i smutne – szary kolor wcale nie musi tego oznaczać. Szare, musztardowe czy nawet pomarańczowe kurtki i płaszcze w doskonały sposób podkreślają klimat panujący jesienią. Niemniej popularne są również odcienie czerni i grafitu. Jesień to bez wątpienia wspaniały okres dla każdego, kto ceni sobie elegancki i stonowany ubiór. Kupienie pięknego płaszcza to absolutny obowiązek dla kogoś, kto chce o tej porze roku wyglądać faktycznie dobrze. W roku 2016 najbardziej modnym wyborem będzie lekki, odsłaniający nadgarstki płaszcz o prostej, ale bardzo stylowej formie. Powoli na nowo wzrasta również zainteresowanie prochowcami, czyli tradycyjnymi płaszczami sięgającymi łydek. Taki ubiór znany jest z czasów przedwojennych lub lat 40 i 50 XX wieku.

Na długi czas wyszedł on z mody, ale obecnie coraz więcej ludzi wraca do takich stylizacji, dostrzegając ich niewątpliwy urok oraz urodę. Obok długich, sięgających do łydek prochowców coraz większa popularnością cieszą się również krótkie płaszcze. Szczególne uznanie zdobywają te ubrania, które są wykończone w militarnym stylu; takie wzory i akcenty doskonale pasują do klimatu jesiennego. Jeśli ktoś szuka czegoś niebanalnego, to równie dobrą propozycją będą płaszcze skórzane lub beżowe. Jak zatem widać, wybór jest tu naprawdę szeroki, a każdy, kto chce modnie wyglądać jesienią ma wręcz ogromne możliwości.

Oczywiście, tak jak przy każdej innej porze roku, trendy i moda mają być jedynie wskazówkami jakimi możemy się kierować, ale nie powinniśmy za nimi ślepo podążać. Jeśli coś zwyczajnie się nam nie podoba lub nie czujemy się w tym w pełni komfortowo, to nie ma sensu wydawać na takie ubranie pieniędzy. Na szczęście jednak moda jesienna daje nam na tyle szerokie możliwości, że dosłownie zawsze będziemy mogli znaleźć w niej coś, co pod każdym możliwym względem spełni nasze oczekiwania i zapewni nam zarówno wygodę, jak i dobry wygląd.