Trwa ładowanie proszę czekać ...

Balejaż znowu na topie!

30 czerwca 2021 0

Czym jest Balejaż?

Balayage to tak naprawdę francuskie słowo oznaczające "zamiatanie", tak jak zamiatanie rozjaśniaczem do włosów w celu stworzenia pasemek. Balejaż to technika ręcznego malowania pasemek na włosach, tworząc miękką i naturalną gradację jasności w kierunku końcówek. Efektem jest wygląd lata spędzonego na plaży lub świeże, niezamierzenie idealne pasemka u dziecka. Ta naturalnie wyglądająca technika nie jest przeznaczona wyłącznie dla blondynek, ale jest stosowana na wszystkich odcieniach włosów, aby nadać im miękki, słoneczny wymiar.

Oczywiście, istnieją różnice w preferencjach dotyczących aplikacji: niektórzy koloryści nie rozdzielają włosów, inni rozdzielają je za pomocą kawałków bawełny, a jeszcze inni wolą używać folii jako rozdzielacza. Istnieją różne niuanse aplikacji, które dają nieco inne rezultaty, ale głównym powodem, dla którego balejaż stał się tak popularny, jest to, że pozwala on kolorystom na ręczny wybór fragmentów włosów, które chcą podkreślić. Ze względu na indywidualne, naturalnie wyglądające umiejscowienie, balejaż pozwala również na delikatniejsze odrastanie włosów.

Sprawdź: Modny Balejaż 2021

Jaka jest różnica między pasemkami a balejażem?

Pasemka to ogólny termin, który po prostu odnosi się do włosów, które są jaśniejsze niż kolor bazowy. Wbrew powszechnemu przekonaniu, pasemka nie są przeznaczone tylko dla blondynek, ale mogą odnosić się do rozjaśniania pasemek w każdym odcieniu włosów. Pasemka są tradycyjnie stosowane przy użyciu metody zwanej "foliowaniem", w której arkusze folii są używane do oddzielania pasm włosów, które zostały pokryte kolorem lub rozjaśniaczem, przed zawinięciem ich w folię w celu przetworzenia. Folia zapobiega przedostawaniu się rozjaśniacza na otaczające włosy, a także zatrzymuje ciepło, co pozwala na skuteczniejsze unoszenie się rozjaśniacza. Foliowe pasemka są zazwyczaj umieszczane blisko skóry głowy, rozjaśniając włosy od nasady aż po same końce, dzięki czemu uzyskuje się efekt rozświetlenia na całej długości.

Balejaż to technika nakładania pasemek z wolnej ręki, w której zazwyczaj nie używa się folii do oddzielania włosów. Balejaż tworzy miękką i naturalną gradację jasności wzdłuż pasma włosów - zazwyczaj nieco głębszą bliżej skóry głowy i jaśniejszą na końcach. Zazwyczaj balejaż zaczyna się od nasady włosów i koncentruje się na ich połowie i końcach.

Kobieta u fryzjera, balejaż

Jak stworzyć odcień w ramach tego samego koloru naturalnego?

 1. Masz: Czerwony lub brunetkowy kolor na całej długości włosów
 2. Chcesz: Różne odcienie w obrębie tego koloru bazowego
 3. Potrzebujesz: Miseczka i pędzelek, dwa trwałe kolory

Brunetka nie musi być tylko brunetką, a czerwień po prostu czerwienią. Dodając złote, miedziane, mahoniowe i fioletowe tony, możesz stworzyć bogatsze odcienie koloru włosów. Aby stworzyć paletę wielotonową, wybierz jeden odcień, który będzie Twoją bazą lub kolorem nasady, oraz inny odcień, który będzie stanowił urozmaicenie. Oto przykład jak to działa:

 • Jako brunetka, jeżeli Twoim kolorem bazowym jest średni brąz z domieszką złota, możesz dla urozmaicenia dodać do niego mahoniowy lub kasztanowy odcień.
 • Po prostu nałóż swój bazowy kolor włosów i jak zwykle popraw odrosty. Następnie, wybierz małe partie włosów i pomaluj je farbą, aż do miejsca, w którym kończy się kolor u nasady.
 • Użyj pędzla kolor tint na przemian malowania dwóch kolorów na różnych odcinkach włosów.
 • Pozostawić nai 35 minut przed szamponem się jak zwykle.

Jak stworzyć pasemka na włosach farbowanych jednolicie?

 1. Masz: Ciemny blond do średniego brązu, farbowane włosy
 2. Chcesz: Nadać włosom wyrazistości poprzez dodanie nieco ciemniejszych odcieni.
 3. Potrzebujesz: Wybrany wcześniej ciemniejszy odcień, folia lub folia plastikowa, miska i pędzel

Oczywiście każdy wie o rozjaśnieniach, ale co z niskimi tonami? Rozjaśniacze mogą nadać włosom wspaniałą głębię i wymiar. Aby dodać złożoności swojemu kolorowi, po prostu wybierz kolor lowlight o 1-2 poziomy ciemniejszy i zazwyczaj o nieco innym odcieniu niż kolor bazowy. Oto przykład, jak to działa:

 • Jeżeli masz rude włosy, możesz je uwydatnić wybierając inny kolor, o jeden odcień ciemniejszy.
 • Wybierz małe partie włosów, którym chcesz nadać wymiar, a następnie umieść pod nimi folię lub folię plastikową. W ten sposób stworzysz przestrzeń, na którą będziesz mogła nałożyć kolor, używając palców w rękawiczkach, buteleczki z aplikatorem lub pędzelka. Pro tip - nakładając pasemka, zacznij kilka centymetrów od twarzy. Dzięki temu jaśniejsze kolory będą znajdowały się najbliżej skóry, co pozwoli uzyskać bardziej naturalny efekt.
 • Po zakończeniu malowania na pasemkach, zamknij folie, aby kolor nie dostał się na resztę włosów.
 • Pozostaw na 35 minut do całkowitego wchłonięcia, a następnie umyj włosy jak zwykle. Oto kolejny pro tip- tylko usunąć folie, gdy jesteś gotowy do szamponu od razu, jak nie chcesz, aby wyciągnąć je wcześnie i mieć kolor leżący na nie farbowane włosy zbyt długo.