Trwa ładowanie proszę czekać ...

Higiena podczas podróży – to możliwe!

8 sierpnia 2016 0

Każdy z nas z utęsknieniem czeka na wakacje, kiedy w końcu może udać się w wymarzoną podróż. W wielu przypadkach, skazani jesteśmy na wielogodzinną jazdę samochodem, a co się z tym wiąże również na korzystanie z miejsc publicznych, co nie sprzyja zachowaniu higieny. Kiedy nie mamy dostępu do bieżącej wody czy po prostu do łazienki, zdecydowanie wzrasta nasza frustracja, a przecież nie tego chcemy podczas upragnionych wakacji! Niezależnie od tego czy naszym środkiem transportu jest samochód, samolot czy inny rodzaj komunikacji publicznej, pod ręką zawsze powinniśmy mieć kilka akcesoriów, dzięki którym łatwiej będzie nam przetrwać trudy podróży dbając o higienę.

Zadbaj o dłonie! Jak z pewnością większość z nas wie, najwięcej bakterii, które odpowiadają chociażby za wywoływanie zatruć pokarmowych, przenosimy na rękach. To właśnie z tego powodu, od najmłodszych lat wpajano nam konieczność częstego mycia dłoni. Tak naprawdę, w mniej niż minutę, możemy w ten sposób pozbyć się niemalże wszystkich bakterii, które zdążyły się zadomowić na naszych dłoniach. Wystarczy trochę wody i mydła, aby zachować czystość. Oczywiście, kiedy podróżujemy sprawa ta nie wydaje się już być tak prosta.

Butelka z wodą i pojemnik z mydłem mogą przysporzyć nam dodatkowych kłopotów, dlatego warto zamienić je w tym przypadku na żel antybakteryjny. Aby go użyć nie trzeba nam wody, dlatego doskonale sprawdzi się dosłownie w każdej sytuacji. Małe buteleczki tego typu żelu można bez problemu nabyć w każdej drogerii czy aptece. Po wtarciu go w ręce poczujemy natychmiastowe odświeżenie, a nasze ręce zostaną dokładnie zdezynfekowane. Nawilżenie w każdych warunkach Chusteczki nawilżające to produkt, bez którego obecnie wiele osób nie wyobraża sobie podróży. Nie można się jednak temu dziwić, gdyż okazują się być przydatne po prostu wszędzie! Dzięki nim odświeżymy nie tylko nasze dłonie, ale także twarz, które mogą się mocno zabrudzić podczas długiej podróży. Niektóre z nich są nawet w stanie zmyć makijaż, co również okazuje się być niezwykle pomocne. Obecnie dostępne są chusteczki nawilżające, zarówno w wersji zapachowej, jak i bezzapachowej.

Na dłuższy wyjazd warto zaopatrzyć się w ich duże opakowanie, które posiada zamykanie na klapkę. Dzięki temu nie wysychają i zachowują swoje właściwości. Do torebki albo plecaka możemy jednak wrzucić nieco mniejsze opakowanie, zawierające zwykle około 10 takich chusteczek. Bezpieczna toaleta Podróż ma to do siebie, że jesteśmy zmuszeni do korzystania z wielu publicznych toalet. Mogą to być toalety w hotelu, barze czy na stacji benzynowej. Bez względu jednak gdzie się znajdują, nie możemy mieć pewności co do ich czystości, w związku z czym warto mieć ze sobą jednorazowe nakładki na deskę sedesową. Dzięki nim, zdecydowanie ograniczymy możliwość zarażanie się wszelkiego typu drobnoustrojami i tym samym zwiększymy bezpieczeństwo swoje oraz naszych bliskich.

Łatwo jest je zmieścić w torebce czy nawet w kieszeni, dlatego warto zdecydować się na ich zakup. Higiena jamy ustnej Wyjeżdżając na wakacje własnym samochodem, wiele osób decyduje się na jazdę nocą. Zwykle oznacza to bowiem mniejszy ruch oraz brak korków, a zatem oszczędność czasu. Nie jest jednak łatwo opanować senność za kółkiem, dlatego staramy się pobudzić wszelkiego typu napojami energetycznymi czy innymi słodkimi przekąskami, które nie mają dobrego wpływu na nasze uzębienie. Dlatego też, do swojej podręcznej torby zawsze wkładajmy małą szczoteczkę podróżną oraz niewielką buteleczkę płynu do płukania jamy ustnej.