Trwa ładowanie proszę czekać ...

Czym jest stomatologia estetyczna?

11 października 2017 0

Stomatologia estetyczna (Kraków polecamy IMPLA) jest stosunkowo nową dziedziną stomatologii, która największy nacisk kładzie na osiągnięcie efektu pięknego uśmiechu. Często łączy się ona z innymi dziedzinami stomatologii, takimi jak protetyka, implantologia czy ortodoncja. Błędnie wielu osobom dziedzina ta kojarzy się ze sztucznym korygowaniem uśmiechu, czyli raczej ze skomplikowanymi operacjami plastycznymi. Warto jednak pamiętać o tym, że obejmuje ona tak proste zabiegi jak wybielanie zębów, skaling, piaskowanie, zakładanie licówek. Zabiegi te są więc bardzo często wykonywane przez zwykłych ludzi.

Najczęstszym zabiegiem wykonywanym w ramach stomatologii estetycznej jest przede wszystkim wybielanie zębów. Polega ono na oddziaływaniu w taki sposób na szkliwo zębów, aby ostatecznie się wybieliło. Naturalnie zęby przyjmują raczej odcienie żółci, czy nawet szarości. Mało kto tak naprawdę budzi się z naturalnym, białym uśmiechem.
Innym często wykonywanym zabiegiem jest skaling, który przede wszystkim ma na celu usunięcie kamienia nazębnego, który wpływa następnie na psucie się zębów. Nie zawsze jesteśmy w stanie ręcznie, szczoteczką usunąć wszelki kamień nazębny, jeżeli już się stworzy. Dlatego też warto co jakiś czas decydować się na wykonanie takiego właśnie zabiegu, aby móc się cieszyć znacznie dłużej ładnym uśmiechem.

Warto pamiętać o tym, że zabiegi stomatologii estetycznej mogą być wykonywane jedynie na całkowicie zdrowym uzębieniu. Ostatecznie więc, jeżeli mamy jakiekolwiek niewyleczone zęby, to należy przed każdym zabiegiem je wyleczyć. Są to dość skomplikowane zabiegi, które mogą dodatkowo zniszczyć, osłabić, już zepsute zęby. Nawet przy wybielaniu konieczne jest wyleczenie całego uzębienia przed poddaniem się takiemu zabiegowi. Również już po wykonanym zabiegu należy dbać szczególnie o swoje zęby. Warto pamiętać o tym, że mogą być one podrażnione, osłabione. Czasem dziąsła mogą boleć przez parę dni po takich zabiegach. Na to również trzeba być z pewnością przygotowanym. Zabiegom takim nie powinny również poddawać się osoby, które posiadają bardzo słabe zęby genetycznie. Ich wykonywanie na słabych zębach może dodatkowo je osłabić, czego byśmy z pewnością nie chcieli.

Warto również pamiętać o tym, że sukces przy takich zabiegach może zapewnić jedynie wybranie odpowiedniej osoby, która będzie je wykonywać. Z racji tego, że zabiegi te są dość skomplikowane, to niezwykle ważne jest znalezienie odpowiedniego stomatologa. Można posłużyć się opiniami znajomych. Z pewnością nikt nie będzie w stanie nam doradzić lepiej, niż osoby nam bliskie. Jeżeli one były zadowolone z danego stomatologa, to z pewnością może okazać się, że my również będziemy. Jeżeli jednak oni nie byli zadowoleni ze świadczonych usług, to lepszym rozwiązaniem jest poszukanie innego stomatologa, który się tym zajmie. Warto również sprawdzić doświadczenie zawodowe określonej osoby. Nie warto poddawać się zabiegom u osób, które dopiero zaczają pracę w zawodzie, ponieważ nie mamy wtedy pewności, że wykonają je dobrze.

 

Materiał zewnętrzny