Trwa ładowanie proszę czekać ...

Wybór kwiatów doniczkowych do mieszkania

22 grudnia 2021 0

Sadząc rośliny doniczkowe na zewnątrz, należy pamiętać o wyborze mrozoodpornego pojemnika z otworami drenażowymi w dnie. Pojemniki takie są wykonane z ciężkiego plastiku, włókna szklanego lub żelaza. Jeśli nie można znaleźć mrozoodpornych pojemników, można użyć ceramiki szkliwionej. W chłodne dni calathea będzie się dobrze rozwijała w cieniu. Jest także odporny na mróz i potrzebuje pełnego słońca, ale nie lubi cienistych miejsc. W zależności od gatunku można zasadzić jeden lub więcej rodzajów roślin doniczkowych.

Wybierając roślinę do domu, pamiętaj, aby wybrać odmianę, która przetrwa w klimacie, w którym mieszkasz. Odpowiednia roślina do pokoju urządzonego w stylu tropikalnym zapewni kolor i zainteresowanie, nie wymagając przy tym wiele pielęgnacji. Podlewanie roślin domowych może zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia chorób korzeni. Niektóre rośliny domowe mogą żyć nawet dwa lata w tej samej doniczce. Wybierz doniczkę odpowiedniej wielkości dla swoich roślin i nie przesadzaj z jej wielkością.

Wybierając doniczkę dla rośliny domowej, należy zwrócić uwagę na ilość światła, jaką będzie ona otrzymywać. Nie chcesz ograniczyć wzrostu rośliny, wybierając zbyt małą lub zbyt dużą doniczkę. Niezależnie od wielkości, ważne jest, aby wybrać doniczkę o odpowiednim rozmiarze dla rośliny, ponieważ niewłaściwy rozmiar może ograniczyć jej wzrost. Większość roślin domowych może pozostać w tym samym pojemniku nawet przez dwa lata, dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiedni pojemnik. Istnieje wiele różnych rodzajów doniczek dla roślin domowych, dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniego typu dla danej rośliny. Aby zwiększyć szanse na sukces, warto wybrać doniczkę porowatą.

Kwiaty doniczkowe

Wybierając pojemnik dla rośliny domowej, należy pamiętać, aby nie przesadzać z podlewaniem. Zmoczenie liści może prowadzić do chorób grzybiczych i wypalonych plam na liściach. Gdy robi się zbyt gorąco, rośliny wydają się zwiędnięte, ale jest to tylko mechanizm samoobrony i odżyją, gdy zajdzie słońce. Innym często popełnianym błędem jest pozostawianie wody w podstawce. Po podlaniu podstawki powinny być puste.

Rośliny doniczkowe należy dobierać zgodnie z ich strefą mrozoodporności. Byliny z 3. lub niższej strefy przetrwają w twoim klimacie. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, jak często będzie można ją pielęgnować. Niektóre rośliny przetrwają tylko lekkie przymrozki, podczas gdy inne zginą przy pierwszych przymrozkach. Roślinę doniczkową należy starannie chronić przed ekstremalnymi temperaturami. Jeśli mieszkasz w ciepłym klimacie, konieczne może być przeniesienie rośliny w chłodniejsze miejsce.

Rośliny doniczkowe można kupić z dowolnego materiału. Doniczki z terakoty są piękne i starczają na dłużej niż doniczki plastikowe. Można je także kupić w lokalnym sklepie z roślinami. Jeśli masz ograniczony budżet, możesz też kupić je w koszu lub pojemniku z odzysku. Jeśli korzenie rośliny są narażone na działanie skrajnych temperatur, najlepiej wybrać doniczkę z otworem odpływowym. Wybierając doniczkę, zawsze pamiętaj, że rozmiar i rodzaj pojemnika będzie miał wpływ na trwałość rośliny.