Trwa ładowanie proszę czekać ...

Pierścionki zaręczynowe z szafirem

19 września 2018 0

Szafir jest rzadkim i niezwykle twardym minerałem. Po łacinie  sappheiros oznacza niebieski i w takim kolorze jest też najczęściej spotykany. Zdarzają się też kamienie o barwie białej, przezroczystej, fioletowej czy zielonej. Największy, jaki kiedykolwiek odnaleziono, waży 733 karaty, a jego wartość wycenia się na ponad 100 milionów dolarów. Coraz większą popularnością cieszą się pierścionki zaręczynowe z szafirem. Czy warto zainteresować się tym kamieniem? Przyjrzyjmy się bliżej jego właściwościom.

Szafir - właściwości

Szafir zawdzięcza swoją wyjątkową niebieską barwę związkom żelaza lub tytanu. Charakteryzuje się szklistym lub diamentowym połyskiem. Wydobywa się go głównie w Sri Lance, Kambodży, Indiach oraz Australii. W Polsce można go spotkać w Wilczej Porębie, koło Karpacza.

Szafir ma liczne właściwości. Przede wszystkim jest szeroko stosowany w branży jubilerskiej. Oprócz tego stosuje się go w przemyśle precyzyjnym, w produkcji igieł do gramofonów oraz w nowoczesnych laserach.

Przede wszystkim jednak szafir ma ogromne znaczenie symboliczne. To kamień, który chroni przed nieszczęściem oraz chorobami, dlatego polecany jest poszukiwaczom i podróżnikom. Uznawany jest za symbol prawdy, jako taki zasłynął szczególnie w starożytnym Egipcie i Rzymie. Minerał ten ma właściwości medyczne, a nawet magiczne. Uważa się, że w szafirze jest zamknięta rozległa wiedza. Sprawia, że osoba, która go nosi, ma otwarty umysł oraz poczucie humoru.

Jeśli chcesz pokazać ukochanej, jak bardzo ją kochasz, to podaruj jej pierścionek zaręczynowy z szafirem. Kamień ten uznawany jest za symbol miłości. Jego posiadanie sprzyja rozwojowi trwałego związku opartego na solidnych fundamentach. Zapewnia powodzenie i szczęście.

pierścionek zaręczynowy z szafirem

Szafirowe pierścionki zaręczynowe

Choć prym w tej dziedzinie wiedzie brylant, to warto zastanowić się nad pierścionkiem zaręczynowym z szafirem, zwłaszcza w świetle wymienionych powyżej właściwości. W połączeniu z białym lub klasycznym złotem stanowi biżuterię o ponadczasowej elegancji. Klasyczny chabrowy odcień kamienia zdecydowanie rzuca się w oczy. Przywodzi na myśl głębię oceanu, co symbolizuje wiedzę, a chłodny niebieski kolor nadaje mu dystyngowanego spokoju i opanowania.

Pierścionek zaręczynowy z szafirem to idealny prezent dla eleganckiej kobiety, która lubi klasyczną oraz gustowną biżuterię. Kamień ten jest chętnie wykorzystywany przez jubilerów, ze względu na swój piękny i niepowtarzalny kolor. Znajdziesz go w ofercie każdego jubilera, często w połączeniu z innymi kamieniami szlachetnymi.

Najsłynniejszy pierścionek zaręczynowy ostatnich lat zawierał szafir. Mowa oczywiście o biżuterii, którą dostała Kate Middleton na znak miłości od księcia Williama. To 18-karatowe cudo jest jednym z najczęściej kopiowanych pierścionków, a jego wzór jest znany na całym świecie. To dzięki niemu szafir zyskał taką popularność.

Wiele jest kamieni, które są wykorzystywane w jubilerstwie, a każdy z nich symbolizuje inne wartości. Warto postawić na pierścionek zaręczynowy z szafirem. Nie tylko pięknie się prezentuje, ale jest też niezwykle gustowną i przyciągającą wzrok ozdobą. Jeśli dodamy do tego jego niesamowite właściwości i znaczenie, to jesteśmy bliscy idealnej biżuterii. Która kobieta nie chciałaby być jak Kate Middleton i mieć pierścionka zaręczynowego z szafirem?