Trwa ładowanie proszę czekać ...

Elektryczny skuter inwalidzki - wsparcie dla osób z dysfunkcją ruchu

11 października 2023 0

​Elektryczny skuter inwalidzki ma kompaktowe rozmiary i służy do przemieszczania się. To właśnie te urządzenia, które powoli wypierają wózki inwalidzkie, jakie przez długi czas były jedynym wsparciem dla niepełnosprawnych. Skutery elektryczne są w stanie zapewnić większą mobilność.

Skutery elektryczne inwalidzkie - zastosowanie

składany skuter dla niepełnosprawnych

Skutery elektryczne inwalidzkie sprawiają, że osoba niepełnosprawna nie musi na ogół oczekiwać dodatkowej pomocy - jak to było w przypadku wózków inwalidzkich. Stawiają one na samodzielność.

Elektryczne skutery inwalidzkie zapewniają możliwość łatwiejszego przemieszczenia się. To właśnie dzięki nim poprawi się jakość życia. Na dodatek będzie można łatwiej nawiązywać kontakty. Skutery elektryczne dla niepełnosprawnych są w stanie pozytywnie wpłynąć na zdrowie. To urządzenie, jakie motywuje do większej aktywizacji, dzięki czemu będzie można m.in. korzystać z większej ilości usług medycznych. To także doskonała sposobność do tego, aby częściej spacerować po lasach, parkach, itd., ponieważ nikt nie będzie miał problemu z przemieszczaniem się.

Dofinansowanie PFRON do skutera elektrycznego

dofinansowanie PFRON do skutera dla niepełnosprawnych

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych realizuje program "Aktywny Samorząd". To właśnie dzięki temu skutery elektryczne dla osób niepełnosprawnych znajdują się tak naprawdę na wyciągnięcie ręki. Dodatkowe środki pieniężne będzie można także wydać na oprzyrządowanie elektryczne do wózka ręcznego.

Dofinansowanie możliwe jest dla tych wszystkich osób, które mają dysfunkcję narządu ruchu i mają problemy z codziennym przemieszczaniem się. Z tego dofinansowania mogą skorzystać osoby w różnym wieku. Seniorzy, którzy chcieliby mieć taki skuter elektryczny, muszą mieć jednak świadomość tego, że pieniądze uzyskają tylko wtedy, kiedy będą zatrudnieni.

Skutery inwalidzkie elektryczne - jak dokonać wyboru?

Do dyspozycji jest niejeden skuter inwalidzki elektryczny. Dokonanie finalnego wyboru może stanowić ogromny problem. Pod uwagę na pewno należy wziąć następujące parametry:

  • prędkość i zasięg - kwestia bardzo ważna, jeżeli osoba niepełnosprawna chce pokonywać długie dystanse;
  • łatwość obsługi - tak, aby nie była to kwestia problematyczna dla niepełnosprawnego, który chce zyskać poczucie samodzielności;
  • przeznaczenie - pojazd powinien być dopasowany do wagi użytkownika oraz terenu na którym na co dzień będzie się poruszać;
  • dodatkowe akcesoria i funkcje - warto to uwzględnić, aby mieć świadomość tego, że skuter będzie w całości dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Skuter elektryczny dla osób starszych, dla niepełnosprawnych zapewnia możliwość pokonywania różnego rodzaju tras. To urządzenie, jakie jest w stanie wpłynąć pozytywnie na samopoczucie psychiczne wszystkich użytkowników.

Artykuł sponsorowany