Trwa ładowanie proszę czekać ...

Solidne i piękne uchwyty do półek, które pasują do stylu retro

23 stycznia 2023 0

Styl retro można dodać do wnętrza wykorzystując stare drewniane meble, uchwyty do szafek i gałki do drzwi oraz kufry i skrzynie, które kryją skarby z przeszłości. Wsporniki do półek mogą być funkcjonalną ozdobą naszego domu i doskonale wpisują się w rustykalny klimat.

Półka, która jest zawsze widoczna.

Półki w szafach są ukryte za drzwiami i pełnią jedynie funkcję użytkową. Inaczej jest w przypadku samodzielnych półek, które mocuje się do ściany. Są one zawsze widoczne i służą zarówno do przechowywania drobnych, dekoracyjnych przedmiotów, jak i do wypełnienia przestrzeni na ścianie. Należy wybrać odpowiednie uchwyty, ponieważ półka i przedmioty, które się na niej znajdują, powinny wyglądać atrakcyjnie i przyciągać uwagę.

Wsporniki do półek w retroklimacie

Wiele osób dziwi się, że wsporniki do półek można dziś znaleźć w każdym kształcie i rozmiarze. Stalowe wsporniki w różnych kolorach z pewnością spodobają się miłośnikom retro. W sklepie z akcesoriami rustykalnymi znajdziesz wsporniki do półek do wszystkich wnętrz. Jedne są proste i minimalistyczne, a inne bardziej rozbudowane i bogate. Każdy znajdzie idealnie pasujące do swojego wnętrza. Można znaleźć podpórki do półek odpowiednie do pomieszczeń w stylu industrialnym, które zawierają misterne ornamenty i dekory, a także motywy zwierzęce i kwiatowe.

Wsporniki do półek wraz z pełnymi półkami

Wybieramy wsporniki półek

Ważne jest, aby przemyśleć opcje podpórek, które wybieramy. Powinny być one dobrane w oparciu o styl wnętrza, ciężar półki oraz wielkość mebla. Półka powinna być większa od obciążenia. Jednak duże i solidne podpory nie muszą być nudne i toporne. Nawet misterne zawijasy i ażurowe wzory zapewnią wsparcie dla półki, jeśli zostaną wykonane z najlepszych materiałów i ze starannością. Ważne jest, aby upewnić się, że malowane podpory są malowane proszkowo. Pozwoli to uniknąć przykrych niespodzianek w postaci łuszczącej się farby, odprysków czy rdzewiejących okuć meblowych. Upewnijmy się, że wybieramy odpowiednie wsporniki do półek do naszego wystroju. Denerwująca jest konieczność wykonywania skomplikowanych remontów, gdy chcieliśmy dodać tylko jeden element. 

Jakie są jeszcze inne rzeczy, które warto wziąć pod uwagę wybierając podpórki do półek w swoim domu? Powinieneś również rozważyć akcesoria dekoracyjne i okucia meblowe. Powinieneś wybrać uchwyty meblowe, które są w stylu przemysłowym. Powinny być lekko pokryte dekoracyjną rdzą i surowe, a następnie bogato zdobione. W przeciwnym razie delikatne podpórki do półek będą się z nimi wizualnie zderzać. Elementy pomieszczenia powinny być harmonijne i wzajemnie się uzupełniać. Nie wszystkie rustykalne dekory muszą być równie bogato zdobione. Warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na panujące w nich trendy aranżacyjne, nawiązania do konkretnego okresu, a także na kolorystykę.

Wsporniki do półek - nie tylko do półek

Wsporniki do półek mają wyjątkowy design i mogą być wykorzystane we wnętrzu na wiele sposobów. Wsporniki retro, które są mocne i stabilne, można zamontować pod parapetami. Te o ozdobnym designie sprawdzą się jako podstawki pod kwiaty, wieszaki na odzież wierzchnią lub wsparcie dla oświetlenia otoczenia. Opcji jest tak wiele, że warto zgłębić kreatywne pomysły, aby stworzyć wnętrza oddające rustykalny klimat.