Trwa ładowanie proszę czekać ...

Wybieramy zestaw wypoczynkowy do salonu

29 listopada 2017 0

Wygodne meble wypoczynkowe to zdecydowanie jeden z najważniejszych mebli w salonie. To one są miejscem relaksu, spędzania czasu razem z rodziną i gośćmi. Ważne, by kanapa wpasowywała się swoim wyglądem do aranżacji całego wnętrza i zapewniała komfort jej użytkownikom. Istotne, by była łatwa w utrzymaniu czystości. Decydując się na zakup kanapy stajemy przed wieloma dylematami – należy wybrać kolor, materiał, twardość i kształt całego mebla. Na szczęście rynek oferuje tak wiele egzemplarzy mebli wypoczynkowych, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Wybierając kanapę do swojego wnętrza nie kierujmy się jedynie jej wyglądem. Oczywiście  wygląd to bardzo ważna cecha, którą należy brać pod uwagę. Nie zapominajmy jednak o naszych potrzebach i stylu życia. Należy zadać sobie pytanie czy będziemy jej używać do własnego wypoczynku czy raczej będzie to jedynie miejsce przyjmowania gości? Jeżeli często urządzamy huczne przyjęcia z wystawnymi obiadami powinniśmy zainwestować w zupełnie inny rodzaj wypoczynku do salonu niż w przypadku sporadycznych, luźnych przyjacielskich spotkań. Ważną informacją, którą należy wziąć pod uwagę jest także sposób w jaki lubimy spędzać czas wolny. Zastanówmy się w jakiej pozycji lubimy oglądać telewizor i czy w ogóle spędzamy czas w ten sposób. Te wszystkie kwestie pozwolą nam dobrać właściwe meble wypoczynkowe, które spełnią nasze potrzeby.

Zestaw wypoczynkowy do salony to zazwyczaj kanapa i dwa fotele ustawione między niskim stoliku, zwanym ławą. Głównym jego zadaniem jest służyć naszemu relaksowi. Jak dobrze jest móc wyciągnąć się wygodnie na miękkiej kanapie po ciężkim dniu pracy albo spędzić wieczorem miłe chwile z drugą połówką i lampką czerwonego wina przy lekkiej komedii romantycznej. Wybierając kanapę i fotele weźmy pod uwagę ich późniejsze zastosowanie. Dzisiejsze zestawy wypoczynkowe są opracowane przez ekspertów pod kątem ergonomii i naszej wygody, dzięki czemu meble  dopasowują się do różnych pozycji ciała. Kanapy i sofy są wyposażone w wyprofilowane siedziska, regulowane zagłówki i podłokietniki. Co więcej, na rynku możemy spotkać meble z regulowaną wysokością i kątem nachylenia zagłówków, oparć a nawet wysuwanych podnóżków. Taki mebel to z pewnością spełnienie marzeń pozwalające odciążyć kręgosłup i inne części ciała zanurzając nas w relaksie i odpoczynku.

Odpowiednio dobrana szerokość sof i kanap daje nam możliwość przybrania na nich wygodnych  pozycji. Dla naszego komfortu bardzo ważne są podnóżki, w które wyposażone są fotele. Dzięki nim można oprzeć komfortowo stopy, co ułatwia krążenie i zapewnia odpoczynek nogom po całym dniu. Jeżeli nasz fotel nie jest wyposażony w podnóżek, możemy skorzystać z pufa.

Niezwykle istotnym aspektem w kwestii mebli tapicerowanych jest ich wypełnienie. Ergonomiczne pozycje umożliwiają nam pianki tapicerskie i sprężyny, od których uzależniona jest miękkość i puszystość mebla.

meble do salonu

Dzięki technicznym narzędziom, w które wyposażone są nowoczesne meble możemy odpoczywać na najwyższym poziomie. Dzisiejsze kanapy wyposażone są w system pozwalający na rozkładanie ich za pomocą jednego ruchu, bez dźwigania ciężkiego stelażu. Fotele dają możliwość regulacji kąta pochylenia oparcia, ustawienia siedziska i zagłówka a niektóre zamieniają się w wygodne szezlongi. Takie meble zachęcają do spędzania czasu w domu i odpoczynku w ich ramionach. Najnowocześniejsze meble wyposażone są także w pilot, za pomocą którego możemy zmieniać swoją pozycję na dogodniejszą. Niektóre fotele i sofy stały się prawdziwymi, wielofunkcyjnymi meblami z półkami, stolikami i możliwością ładowania urządzeń bezprzewodowych.

Chcąc zaplanować potrzebną nam wielkość kanapy musimy uzależnić swój wybór od wielkości rodziny i potrzeb odwiedzających nas gości. Mała kanapa z pewnością nie sprawdzi się w rodzinie wielodzietnej. Pamiętajmy także, by dobierać wielkość zestawu wypoczynkowego do wielkości pomieszczenia, w którym będzie on stał. Wielkie, szeroki meble z pewnością nie sprawdzą się w małym mieszkaniu w bloku. Pomniejszą jedynie przestrzeń i spowodują, że zabraknie już miejsca na inne meble.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są modułowe zestawy wypoczynkowe. Są to sofy, które można rozbudowywać o kolejne części. Dzięki temu możemy zmieniać ich wielkość i kształty. To bardzo praktyczny sposób, który pozwala dobrać wielkość i kształt mebli do własnych i lokalowych potrzeb. Tego typu kanapy są bardzo mobilne i lekkie. Można je swobodnie przestawiać sprawiając, że nasz salon będzie wciąż wyglądał inaczej. Modułowe sofy to zdecydowany faworyt dla osób nie lubiących nudy i monotonii.

Nowoczesne meble wypoczynkowe są przed wszystkim bardzo proste. Ich kształty i sylwetki kojarzą się ze spokojem i odpoczynkiem. Najczęściej są one wykonane z wysokiej jakości materiałów i są wykonane na najwyższym poziomi. Obecnie na rynku mebli do pokoju dziennego zauważyć można powrót do klasyki – dominują miękkie, obłe kształty. Sofy o falistych bokach, okrągłych podłokietnikach i prostych oparciach. Często wykorzystuje się tu także styl kolonialny jako inspirację do projektowania nowych wzorów. Dzisiejsze kanapy to także lekkość i wdzięki. Dominują bowiem opływowe, asymetryczne linie i nawet duże, ciężkie kanapy zakończone są cienkimi nóżkami.

Zestaw wypoczynkowy to z pewnością element naszego domu, który jest obecny w naszej codzienności bardzo aktywnie. To na nim leżymy, odpoczywamy i spędzamy czas z najbliższymi w ciągu dnia. Ważne, by jego wybór był ruchem przemyślanym i zaplanowanym, mamy wtedy pewność, że dokonaliśmy najlepszego wyboru na lata.