Trwa ładowanie proszę czekać ...

Montaż klimatyzacji. Jak wygląda i jak długo trwa?

8 stycznia 2023 0

Najlepszy sprzęt do montażu klimatyzacji jest wysokiej jakości, dlatego ważne jest, aby zatrudnić wykwalifikowaną i doświadczoną ekipę. System klimatyzacji ma służyć przez wiele lat. Przejdziemy teraz przez każdy etap procesu montażu klimatyzacji. Omówimy, na co zwracać uwagę i ile czasu powinno to zająć.

Podjęliśmy decyzję o zdobyciu klimatyzatora. Musisz upewnić się, że klimatyzator jest prawidłowo zainstalowany, aby zapewnić jego prawidłowe działanie, wydajność energetyczną i wysoką wydajność. Kluczowy jest wybór odpowiedniego urządzenia, miejsca, proces instalacji, a także konserwacji i serwisu.

Jak dobrać odpowiedni klimatyzator do pomieszczenia?

Powierzchnia lub objętość pomieszczenia, w którym chcemy zainstalować klimatyzator, będzie determinowała moc, którą wybierzemy.

Weź pod uwagę powierzchnię

Najczęściej stosowany wzór to: m2 x 100 = W (moc chłodnicza). W tej metodzie oblicza się powierzchnię pomieszczenia. Następnie mnożymy ją przez 100. Wynikiem jest moc chłodnicza (w watach) potrzebna do schłodzenia danej powierzchni.

Można też skorzystać ze wzoru na prawidłowość: 1 kW mocy chłodniczej na 10 m2 pomieszczenia.

Uwzględnij kubaturę

Obliczenia oparte na powierzchni w metrach2 dotyczą tylko pomieszczeń o standardowej wysokości (między 2,5 a 2,8 m). Wzór można wykorzystać do obliczenia kubatury większego pomieszczenia, jeśli jest ono wyższe niż wysokość standardowa (między 2,5 m a 2,8 m). Mnożąc powierzchnię pomieszczenia z jego wysokością otrzymamy wzór: m3x40 = W (siła chłodzenia).

System klimatyzacji typu split czy multi?

Jedna jednostka wewnętrzna i jedna jednostka zewnętrzna. Możesz też mieć kilka jednostek wewnętrznych, które są połączone w jedną całość. O decyzji zadecydują Twoje potrzeby i oczekiwania.

Klimatyzator na ścianie w pokoju

Gdzie mogę zainstalować swój klimatyzator?

Najlepszym miejscem do zainstalowania jednostki wewnętrznej jest pomieszczenie, w którym będzie ona zainstalowana. Najlepiej umieścić jednostkę w takim miejscu, aby strumień powietrza nie był skierowany na miejsca, w których spędzamy najwięcej czasu w pomieszczeniu. sofy, kanapy, biurka...).

Zawsze jest jakieś rozwiązanie, jeśli nie ma innego wyboru. Każdy oferowany przez nas klimatyzator ma możliwość regulacji kierunku przepływu powietrza w lewo lub w prawo, w górę lub w dół.

Przed podjęciem decyzji o lokalizacji warto odwiedzić miejsce montażu. Jest to czas na wyjaśnienie wątpliwości i zaplanowanie kolejnych kroków.

Jeśli jesteś z Krakowa lub okolic to warto zapoznać się a klimatyzacją w Wieliczce.

Montaż klimatyzatora

Miedziane rury łączą jednostkę zewnętrzną i wewnętrzną. Aby umożliwić to połączenie, wierci się w ścianie zewnętrznej otwór o średnicy 7 cm. Obie strony są uszczelnione na końcu. Do ściany na zewnątrz budynku przymocowany jest wspornik. Wspornik ten będzie utrzymywał jednostkę zewnętrzną klimatyzatora. Można go również przymocować do dachu lub balkonu budynku.

Ten system klimatyzacji jest montowany z pompą próżniową. Następnie powietrze jest odsysane za pomocą pompy próżniowej i sprawdzana jest szczelność połączeń.

I to już wszystko! Klimatyzator jest teraz gotowy do pracy.

Jak długo trwa montaż klimatyzatora?

Instalacja klimatyzatora może trwać od 4 do 10 godzin. Złożoność klimatyzatora i odległość między nimi wpłynie na czas instalacji.