Trwa ładowanie proszę czekać ...

Na jakie łóżko warto się zdecydować?

23 maja 2018 0

Odpowiednio dobrane łóżko to gwarancja spokojnego i zdrowego snu. Ten zaś sprawia, że czujemy się wypoczęci, szczęśliwi i zdrowi. Na jakie łóżko warto się zdecydować, aby czerpać ze snu same korzyści?

Rozmiar ma znaczenie

Wybierając łóżko, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego wymiary, gdyż przesądzają one o jakości snu. Ważna jest przede wszystkim długość mebla. Unikać należy zwłaszcza zbyt krótkich łóżek, gdyż mogą one być przyczyną problemów zdrowotnych. Minimalna długość mebla powinna zatem odpowiadać wzrostowi użytkownika plus około 25 dodatkowych centymetrów. Zagwarantuje to komfortowe warunki snu.

Znaczenie ma również szerokość łóżka. Dla jednej osoby optymalna wartość tego parametru wynosi minimum 80 centymetrów, jednak większą wygodę i swobodę gwarantuje łóżko 90-centymetrowe. Standardowo jednoosobowe łóżko ma wymiary 90x200 cm. Łóżka dwuosobowe zaś są proporcjonalnie większe i występują w różnych wariantach wymiarowych, jednak 140x200, 160x200 oraz 180x200 cm to najpopularniejsze wartości.

Decydując się na zakup łóżka, sprawdźmy także jego wysokość. Parametr ten jest często niesłusznie pomijany, pomimo że wpływa na wiele istotnych aspektów. Jest ważny nie tylko ze względów higienicznych, ale również:

  • ułatwia bezproblemowe wstawanie z łóżka, co jest istotne zwłaszcza w przypadku starszych osób,

  • zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, wpływając na jakość snu,

  • ułatwia czyszczenie powierzchni pod łóżkiem,

  • zapobiega gromadzeniu się kurzu, co docenią zwłaszcza alergicy.

Optymalna wysokość łóżka to około 30 centymetrów nad podłogą. Tak wysokie nóżki mają jeszcze jedną zaletę. Optycznie zwiększają przestrzeń pomieszczenia. Jeżeli zatem mamy małą sypialnię, już wiemy, na jakie rozwiązanie warto się zdecydować.

Łóżka drewniane, metalowe czy też tapicerowane?

Dla estetyki i trwałości łóżka duże znaczenie ma materiał, z którego wykonano stelaż mebla. Przesądza on bowiem o ostatecznym wyglądzie łóżka i determinuje to, do jakiego stylu aranżacyjnego będzie pasować mebel. Do trzech najpopularniejszy rozwiązań zalicza się:

  • łóżka drewniane – to chętnie wybierane rozwiązania. Na rynku znajdziemy stelaże wykonane zarówno z drewna litego, jak i materiałów drewnopochodnych. Te pierwsze są droższe, jednak trwalsze. Sprawdzą się zarówno we wnętrzach tradycyjnych, jak i nowoczesnych, w tym zwłaszcza skandynawskich,

    łóżka metalowe – będą doskonałym wyborem w sypialniach klasycznych, rustykalnych, vintage, retro i industrialnych. Stelaże wykonane z metalu mogą mieć prostą formę lub być bogato zdobione,

  • łóżka tapicerowane – sprawdzają się szczególnie dobrze w nowoczesnych sypialniach. Wyglądają jednak dosyć masywnie, dlatego lepiej wybierać warianty na wysokich nóżkach, co optycznie odciąża konstrukcję, dodając jej lekkości.

Na rynku dostępne są również łóżka, których stelaże to połączenie kilku różnych materiałów. Stanowią one ciekawą propozycję, zwłaszcza jeżeli chcemy, aby nasza sypialnia miała nieco bardziej eklektyczny wystrój.

Ranking łóżek

Wybór odpowiedniego łóżka to niezwykle ważna decyzja. Podczas zakupów możemy kierować się również renomą producenta oraz opinią zadowolonych klientów. Poniżej przedstawiamy ranking łóżek, które cieszą się największym zadowoleniem klientów.

5. Halmar Sandy – dzięki wygodnemu zagłówkowi łóżko prezentuje się niezwykle elegancko,

4. Halmar Valentina – klasyczne połączenie drewna i metalu sprawdzi się w każdej romantycznej sypialni,

3. Halmar Flexy – wysokie nóżki sprawiają, że łóżko prezentuje się bardzo nowocześnie,

2. Halmar Samanta – to łóżko tapicerowane, które sprawdzi się w nowoczesnej sypialni,

1. Halmar Veronica – to łóżko o drewniano-metalowym stelażu, doskonałe do klasycznych wnętrz.

Podsumowując, wybór łóżka należy rozpocząć od ustalenia optymalnych rozmiarów. Potem warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonano stelaż. Znaczenie mają również opinie zadowolonych klientów, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto przejrzeć dostępne on-line rankingi topowych łóżek.

 

Materiał zewnętrzny