Trwa ładowanie proszę czekać ...

Zestawy mebli dla dzieci

6 września 2017 0

Produkty dla dzieci to rzeczy bardzo ładne i różnorodne, ale zazwyczaj też drogie. Rodzic planujący dokonać zakupu dla dziecka wcale nie jest w dobrej sytuacji, ponieważ musi się mierzyć z prawdziwą klęską urodzaju, zwłaszcza jeśli chodzi o meble. Są meble małe i duże, są meble Prost i są meble nowoczesne. Są meble klasyczne i są tak zwane kombajny, które potrafią bardzo dużo. Zobacz, co mówią eksperci z vtrip.com.pl

Trzeba mieć na uwadze także to, jak długo meble będą miały dziecku służyć. Inaczej patrzy się na stylistykę mebli planowanych na dwa lata, a inaczej patrzy się na meble, które będą musiały stać przez lat pięć lub nawet więcej. Do tego dochodzi jeszcze kwestia gustu samego dziecka, jego lub jej preferencji. Wygląd to też nie wszystko. Dominować nad nim musi funkcja, a zapominać nie wolno o też bezpieczeństwie.

W tym miejscu postaramy się pokrótce opowiedzieć o potrzebach dzieci w różnym wieku przez pryzmat funkcjonalności i bezpieczeństwa, czyli najważniejszych cech, jakich wymaga się od mebli dziecięcych.

Zestaw mebli dziecięcych

Dla niemowląt można kupować zestawy, czyli całe gotowe rozwiązania lub pojedyncze elementy. Zestaw to wygoda i niższa cena, ale elementy pojedyncze pozwalają zazwyczaj na lepsze dopasowanie do swoich potrzeb.

Trzeba pamiętać, że kolorystyka ma dla dziecka poważne znaczenie, ponieważ kolory ciepłe dzieci stymulują, a kolory zimne mogą nawet ograniczać apetyt.

W pokoju malucha musi być łóżeczko. Powinno posiadać regulowany materac oraz bariery chroniące dziecko przed wypadnięciem. Typowe łóżeczka mają rozmiar 120x60, ale można kupić inne. Większe łóżeczka mogą mieć postać wielofunkcyjnego kombajnu, z którego dziecko będzie korzystało aż do 3 roku życia. Trzeba jedynie pamiętać, ze żadne łóżko dla małego dziecko nie jest wieczne i czego by się nie robiło, po stosunkowo niedługim czasie konieczne stanie się wymienienie go na coś większego.

meble dla dzieci

Łóżka dla dzieci

Najlepsze rozwiązanie to zazwyczaj bogato wyposażony kojec, w którym znajdziemy systemy wibracji uspokajające dzieci, jak również lampki nocne, zabawki czy muzykę. Jeśli kojec będzie miał kółka, łatwo go przetransportujemy.

Trzeba też mieć na uwadze to, że dziecko z czasem zacznie wstawać. Można wtedy łóżko wymienić na bardziej odpowiednie dla dziecka trochę starszego lub od razu zakupić taki rodzaj łóżka, który się będzie umiał przystosować i który zapewni w takich warunkach bezpieczeństwo dziecku. Najciekawsze propozycje są naprawdę długowieczne, ponieważ powalają na wyjmowanie jednej ze swoich ścianek-barierek, co daje lepszy dostęp do koca. W takim wypadku dziecko będzie bez najmniejszych problemów samo wchodziło do kojca i samo z niego potem wyjdzie.

Ważne są ponadto dodatki do łóżeczka dla dzieci najmniejszych. Najważniejszym z nich jest przewijak, który może być bezpośrednim dodatkiem do lóżka, dodatkowym elementem lub może być częścią komody, przy której łóżeczko będzie stało. Komoda to dobre rozwiązanie, ponieważ dzięki niej jest dużo miejsca na przechowywanie ubranek dziecięcych, a do tego jej góra praktycznie jest stworzona do umieszczenia tam przewijaka. W ten sposób wszystkie ważne rzeczy są rozlokowane w jednym miejscu.

Dla wygody matki warto jest pamiętać o specjalnym fotelu do karmienia. Nie musi to być koniecznie fotel stworzony w tym właśnie celu, ale jeśli jest to po prostu zwykły fotel, koniecznie musi być odpowiednio duży i wygodny. Fotele specjalistyczne pozwalają na pochylenie się w nich, dzięki czemu dziecko wygodniej się karmi.

Jeśli chodzi o oświetlenie takiego pokoju, dobrze jest mieć lampki z rozproszonym światłem, które nie będą razić dzieci. Oświetlenia górnego warto unikać.

Zobacz więcej na: rpw.com.pl